BMW

Výpis příspěvků ke štítku „BMW“

BMW Neue Klasse je předzvěstí elektrické trojkové řady. Na jedno nabytí ujede 1000 km

Revoluční koncept ukazuje v jasných futuristických konturách elektrickou budoucnost mnichovské firmy. Označení Neue Klasse nesla také převratná generace modelů představená před 61 lety, která BMW zachránila před krachem a stála za budoucí prosperitou značky. Také aktuální novinka by měla pro tradiční značku symbolizovat zcela novou kapitolu. Do výroby se dostane v roce 2025.

Zvrat v případu tragické srážky na Slovensku. Podnikatel v BMW měl svoji ex Irinu zavraždit

Lásku a velká očekávání vystřídala deziluze, neshody a nakonec i smrt. Z tragické nehody dvou osobních vozů na Slovensku z loňského července se postupně měla vyklubat chladnokrevná msta a vražda. Píše o tom web Nový Čas. Čelní srážku dvou automobilů na dlouhém rovném úseku mezi obcemi Revúca a Muránská Dlouhá Louka tehdy nepřežila 43letá Irina Ostapčuková. Podle prvních informací za nehodu mohl řidič protijedoucího BMW. Následně se však ukázalo, že za jeho volantem seděl bývalý milenec zesnulé Ukrajinky. Incidentu navíc předcházely podivné události. Slovenská policie nyní osmačtyřicetiletého podnikatele Mariána obvinila z úkladné vraždy.

Na vlastní kůži v pokusném BMW bez řidiče: Zážitek z jiné galaxie, který zraje k dokonalosti

Německá automobilka BMW vybudovala na území bývalého uhelného dolu u Sokolova areál, který v Česku nemá obdoby. Hlavním posláním centra je na různých druzích komunikace – věrně simulujících reálné silnice – testovat systémy autonomního řízení. Do budoucna bavorský výrobce nevylučuje ani dobudování vysokorychlostního oválu. Celý polygon bude přístupný jen jemu a smluvním partnerům. Naše redakce měla exkluzivní příležitost vžít se do role testovacích jezdců.

Čechům chybělo v 70. letech kombi. Škodovka s italským designem se nakonec výroby nedočkala

Těžko si dnes představit, že český národ chalupářů a kutilů se kdysi musel dlouhá léta obejít bez praktického automobilu domácí výroby. Byl přitom na dosah. Velkorysé kombi z Mladé Boleslavi se do výroby nedostalo zejména z politických důvodů, chyběly ale samozřejmě také peníze. Škodovky z prototypové řady 720 z přelomu 60. a 70. let dodnes nedají automobilovým badatelům spát.