reklama

BMW

Výpis příspěvků ke štítku „BMW“

Rolls-Royce představuje kabriolet inspirovaný jachtou. Za půl miliardy korun

Současná modelová řada značky Rolls-Royce čítá hned několik automobilových klenotů. Opomeňme například sportovní kupé Wraith, SUV Cullinan nebo třeba luxusní limuzínu Phantom. Britsko-německý výrobce už ale nedělá jen sériová auta, neboť se rozhodl vrátit ke svým kořenům a soustředit se mimo jiné i na zakázkové vozy. Po letech tak přijíždí znovuzrozený Boat Tail, exkluzivní kabriolet inspirovaný jachtou, který byl navržen ve spolupráci s budoucími majiteli.

BMW M4 přijíždí jako kabriolet. Výhradně s plátěnou střechou a chytrou čtyřkolkou

Z dílen BMW M vyjíždí další supervýkonný model. Po sedanu M3 a kupé M4 jsme se dočkali také kabrioletu, který je přímo odvozen právě od třídveřového „kupátka“. Nové BMW M4 Competition Cabrio dostalo výhradně plátěnou stahovací střechu, inteligentní pohon všech čtyř kol a dobře známý šestiválcový motor s úctyhodnými parametry. Cena byla na českém trhu stanovena na 2 619 500 Kč včetně DPH.

Automobilový průmysl vstává z mrtvých. Prodeje nových aut v Evropě prudce rostou

Vypadá to, že život v Evropě se pomalu vrací k normálu. Otevírají se školy, obchody, služby a do plných obrátek se znovu vrací také většina průmyslových odvětví, včetně toho automobilového. Za posledních pár měsíců navíc výrazně stoupl i počet registrací nových vozidel. V dubnu meziročně vzrostl o 218,6 procenta na 862 226 vozů, avšak na stav před pandemií se ještě nevrátil. Oznámilo to ve středu Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA).

Fintil s poslušným kladivem pod kapotou. Takové je BMW X6 xDrive40d

Když před lety vstoupilo BMW s modelem X6 na trh, představoval tenhle otylý exot něco úplně nového. SUV s nádechem dynamiky a sportovnosti, které díky klesající zádi připomíná kupé. Ačkoliv při sledování vozu mnozí zdvihli obočí (a někteří to dělají doteď), stal se z něj trhák, který začaly rychle napodobovat i ostatní automobilky. Jaká je jeho nejsilnější verze?

Dojemné vzkazy pro 14denní miminko, které smetlo BMW: Slova tu bolest nedokážou popsat

„Do nebe vstoupil nový anděl,“ vzpomíná rodina na dvoutýdenního Ciarana, který zahynul při nedělní nehodě v anglickém Brownhills. „Neexistují slova, která by vysvětlovala, jak se teď všichni cítíme,“ napsala papírový vzkaz na místě tragédie chlapcova teta. Novorozenec zemřel v kočárku na vůbec první procházce s osmnáctiletými rodiči poté, co ho po střetu dvou aut jedno vozidlo přirazilo ke zdi. U silnice začali lidé pokládat plyšáky nebo květiny, zprávy zanechávají nejen nejbližší příbuzní.

reklama