BMW

Výpis příspěvků ke štítku „BMW“

Tour auto je starší sestra Tour de France. Auta jako tady hned tak nepotkáte

22. května 2022 10:15

Mille Miglia, Targa Florio, Le Mans… O všech těchto legendách mezi vytrvalostními závody už jste nejspíš slyšeli a dost možná jste je i navštívili. Tour Auto je méně provařený, ale o to víc fascinující podnik. Letos jsme vyrazili právě na něj a tisíce kilometrů nepoznanými kouty sladké Francie ve společnosti závodních legend minulosti stály za to.

Další Potěmkinovo auto? Luxusní ruské SUV Aurus Komendant se má představit v srpnu

17. května 2022 00:20

Ve všeobecné hluboké krizi ruského průmyslu vystoupil ministr průmyslu Manturov nečekaně s prohlášením, že v létě bude představeno nové luxusní SUV značky Aurus Komendant. Pokud megalomanské výrobní plány dopadnou podobně jako u limuzíny Senat, která zatím vznikla jen v jednotkách kusů, nemají se Mercedes, BMW a spol. čeho bát.

Řidič, který najel v Belgii do davu, není obviněn z vraždy. Nejednal úmyslně, uvedl soud

22. března 2022 11:51

Řidič auta, který v neděli v Belgii vjel do davu lidí před karnevalovým průvodem a zabil šest osob, byl obviněn z neúmyslného zabití, a nikoli z vraždy. Podle jeho právního zástupce se podařilo prokázat, že nejednal úmyslně. Vyšetřovací soud ho v noci na dnešek poslal do vazby. Jeho spolujezdec bude vyšetřován na svobodě, uvedla stanice RTBF.

Národu chatařů chybělo v 70. letech kombi. Místo řady 720 Škoda nakonec vyráběla „stovky“

19. března 2022 21:30

Těžko si dnes představit, že národ (svého času nucených) chalupářů, chatařů a všelijakých kutilů se musel dlouhá léta obejít bez uspokojivého praktického automobilu domácí výroby. Byl přitom na dosah. Velkorysé kombi z Mladé Boleslavi se do výroby nedostalo zejména z politických důvodů, chyběly ale samozřejmě také peníze. Škodovky z prototypové řady 720 z přelomu 60. a 70. let dodnes nedají automobilovým badatelům spát.