reklama

První Ronaldův stadion v Riu byl prohlášen za historické dědictví

Ronaldo (Zdroj: Profimedia.cz)
Foto:

Stadion tradičního brazilského klubu San Cristováo, na kterém fotbalově vyrůstal dvojnásobný mistr světa Ronaldo, prohlásila městská rad Ria de Janeira za kulturní a historické dědictví.

reklama

„San Cristováo má pro Rio de Janeiro velkou historickou hodnotu. Pořád ale trpí tím, že se mluví o jeho brzkém konci,“ uvedl radní Carlos Caiado, který se o zařazení stadionu s kapacitou 8000 míst mezi významné kulturní památky zasloužil. Klub se tak ocitl ve společnosti dalších tří týmů Fluminense, Vasco da Gama a Bangu.

Klub San Cristováo vznikl v roce 1898, největšího úspěchu dosáhl v roce 1926, kdy vyhrál šampionát Ria de Janeira. V současnosti hraje čtvrtou ligu a bojuje s finančními problémy. Nynější krok městské rady mu má pomoci přitáhnout investory.

Fenomén Ronaldo

Ronaldo hrál za San Cristováo do šestnácti let, než přestoupil do čtyři sta kilometrů vzdáleného Cruzeira v Belo Horizonte, kde však odehrál jedinou sezonu a v dalším roce se stěhoval do nizozemského Eindhovenu. V tamním PSV působil během let 1994 až 1996, následně prošel nejprestižnějšími kluby FC Barcelona, Inter Milán, Real Madrid, AC Milán. Kariéru ukončil v roce 2011 v SC Corinthians Paulista ze Sao Paula. S brazilskou reprezentací získal trojnásobný nejlepší fotbalista světa nejen dva tituly na světových šampionátech (1994-2002), ale také jedno stříbro (1998).

Na stadionu klubu San Cristováo připomíná Ronalda, celým občanským jménen Ronaldo Luiz Nazário de Lima, nápis „Zde se zrodil Fenomén“, což byla jeho přezdívka.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Komunisté hrají s rozpočtem vysokou hru. Tlačí na Babiše kvůli tendru na Dukovany?

Vláda ANO a ČSSD potřebuje hlasy komunistů, aby Sněmovnou prošel státní rozpočet na příští rok. KSČM se, stejně jako vloni a předloni, cuká. Letos je situace ještě o něco vyhrocenější. Může to být naposled, kdy mají komunisté takový vliv na chod státu. V kuloárech se mluví o tom, že komunistům jde o tendr na dostavbu jaderné elektrárny Dukovany. Šéf KSČM Vojtěch Filip to odmítá.

Vláda

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

Bez Prahy je Česko ve čtvrtém stupni. Všechno by zůstalo zavřené

  • Aktualizováno

Rozvolňovat podle regionů, jak o tom mluvil vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO), se nebude. Ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO) to považuje za příliš rizikové. Celorepublikové skóre, které má hodnotu 57, zlepšuje Praha. Bez hlavního města by Česká republika měla zůstat ve čtvrtém stupni.

reklama
45 tun kokainu ročně do hlavních evropských přístavů. Europol rozbil pašeráckou síť
Do lavic se v pondělí vrátí jen žáci ZŠ. Rozvolňování pro školy platit nebude
Někteří už neotevřou, ztráty ve fitness dosahují k miliardě, varuje profesní komora
reklama
reklama
Vzpoura proti opatřením pokračuje. Šeberák znovu otevřel, o víkendu se chystá další bar

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Bartoš: Hraje se o budoucnost země. Jsem připraven být důstojným premiérem
Maturanti jsou opět zmatení. Do školy se vrátili jen naoko a podobu zkoušek neznají
Prima zakládá sbírku na podporu sestřiček v první linii. Přispět můžete i vy
Další články
reklama
reklama