reklama

Prvního Bonda drží ve formě skotská whisky. Sean Connery slaví 90. narozeniny

Sean Connery slaví 90. narozeniny
Foto: ČTK

Proslavila ho role Jamese Bonda nebo otce Indiana Jonese. Herec Sean Connery slaví 90. narozeniny. Po Clintu Eastwoodovi se tak jedná o druhou hereckou ikonu, která letos oslavila toto významné jubileum. Sám Connery říká, že ho ve formě drží skotská whisky. Redakce CNN Prima NEWS si pro vás připravila pět kultovních filmů, ve kterých si Connery zahrál.

reklama

1. GOLDFINGER

Kdo by neznal špionážní romány Iana Fleminga nebo aspoň filmové adaptace o agentovi 007. Právě Connery byl prvním hercem, který Jamese Bonda ztvárnil, a pro mnohé filmové fanoušky je jediným důstojným představitelem tohoto charismatického agenta. Ať už Connery strčil do kapsy Daniela Craiga s Piercem Brosnanem, či nikoliv, Bonda si zahrál v šesti filmech. Asi nejznámějším z nich je Goldfinger (1964).

2. INDIANA JONES A POSLEDNÍ KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA

Nezapomenutelnou roli Connery předvedl také ve třetím pokračování Indiana Jonese z roku 1989, kde ztvárnil otce hlavního protagonisty (Harrison Ford). Mnozí tento díl považují za vůbec nejvydařenější z celé série, a to hlavně díky ústřední dvojici filmu. Především dialogy syna s jeho otcem opravdu stojí za zhlédnutí.

3. NEÚPLATNÍ

Kultovní kriminálka z roku 1987, která se odehrává v Chicagu během 30. let – časů prohibice. Connery zde ztvárnil obyčejného policistu. Ten s dalšími „neúplatnými“ vytvořil tým, který má dostat za mříže slavného zločince Al Capona (Robert De Niro). Jde o jediný film, za který si Connery odnesl Oscara.

4. PRVNÍ RYTÍŘ

V romantickém filmu z roku 1995 si Connery zahrál postavu krále Artuše. Film nebyl příliš úspěšný u kritiků, většina diváků ho však dnes považuje za nestárnoucí klasiku. Sám Connery ve filmu hraje „druhé housle“ Richardu Geremu, přesto je jeho role ve snímku nepřehlédnutelná.

5. SKÁLA

Ve Skále (1996) Connery hraje vězně, který byl členem britské tajné služby. Také se mu v minulosti povedlo utéct z věznice v Alcatrazu. Díky svým zkušenostem pomůže FBI zabránit teroristickému útoku. Skála je jedním z nejznámějších akčních filmů 90. let, za což vděčí i Connerymu.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Domácí

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Fiala a spol. jako Avengers. Lidé se sázce na superhrdiny posmívají

Představitelé ODS, KDU-ČSL a TOP 09 oznámili, že společně budou kandidovat ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce. Od vytvoření bloku očekávají, že výrazně zakonkurují ve volbách hnutí ANO. Lídři trojkoalice se na začátku svého tažení nechali zobrazit jako superhrdinové z komiksů o Avengers. Jejich netypické kostýmy pro politiky se však u lidí na sociálních sítích spíše minuly účinkem.

360°

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Ředitel liberecké nemocnice: S ventilátory si poradíme sami, chybí nám lůžka a personál

Krajská nemocnice v Liberci se potýká s nedostatkem plicních ventilátorů. Liberecký kraj proto požádal ministerstvo zdravotnictví o várku přístrojů, ale resort jim poslal pouze seznam firem, od kterých si je lze zakoupit. Podhodnocuje vláda krajské nemocnice? Jak zvládnou pandemii? A čeho má liberecká nemocnice největší nedostatek? Hostem pořadu 360° Pavlíny Wolfové byl ředitel Krajské nemocnice Liberec Richard Lukáš.

reklama
Vláda představila scénář návratu školáků. O termínu se rozhodne v příštím týdnu
Česko přesáhlo 3000 úmrtí na COVID-19, nárůsty nakažených ale začínají klesat
PŘEHLEDNĚ: Chřipka versus COVID-19. Jak poznáme, že máme koronavirus
reklama
reklama
Blatného první projev před poslanci: Situace se začíná zlepšovat, ale vyhráno nemáme

Vláda

Domácí zpravodajství

Faltýnek po příletu utíkal novinářům. Jsem zločinec, odstřelte mě před národem, řekl
Do Bečvy unikl nikl. Zvýšená přítomnost kyanidů se tentokrát neprokázala, uvedla ČIŽP
Další články
reklama
reklama