reklama

Prvního Bonda drží ve formě skotská whisky. Sean Connery slaví 90. narozeniny

Proslavila ho role Jamese Bonda nebo otce Indiana Jonese. Herec Sean Connery slaví 90. narozeniny. Po Clintu Eastwoodovi se tak jedná o druhou hereckou ikonu, která letos oslavila toto významné jubileum. Sám Connery říká, že ho ve formě drží skotská whisky. Redakce CNN Prima NEWS si pro vás připravila pět kultovních filmů, ve kterých si Connery zahrál.

reklama

1. GOLDFINGER

Kdo by neznal špionážní romány Iana Fleminga nebo aspoň filmové adaptace o agentovi 007. Právě Connery byl prvním hercem, který Jamese Bonda ztvárnil, a pro mnohé filmové fanoušky je jediným důstojným představitelem tohoto charismatického agenta. Ať už Connery strčil do kapsy Daniela Craiga s Piercem Brosnanem, či nikoliv, Bonda si zahrál v šesti filmech. Asi nejznámějším z nich je Goldfinger (1964).

2. INDIANA JONES A POSLEDNÍ KŘÍŽOVÁ VÝPRAVA

Nezapomenutelnou roli Connery předvedl také ve třetím pokračování Indiana Jonese z roku 1989, kde ztvárnil otce hlavního protagonisty (Harrison Ford). Mnozí tento díl považují za vůbec nejvydařenější z celé série, a to hlavně díky ústřední dvojici filmu. Především dialogy syna s jeho otcem opravdu stojí za zhlédnutí.

3. NEÚPLATNÍ

Kultovní kriminálka z roku 1987, která se odehrává v Chicagu během 30. let – časů prohibice. Connery zde ztvárnil obyčejného policistu. Ten s dalšími „neúplatnými“ vytvořil tým, který má dostat za mříže slavného zločince Al Capona (Robert De Niro). Jde o jediný film, za který si Connery odnesl Oscara.

4. PRVNÍ RYTÍŘ

V romantickém filmu z roku 1995 si Connery zahrál postavu krále Artuše. Film nebyl příliš úspěšný u kritiků, většina diváků ho však dnes považuje za nestárnoucí klasiku. Sám Connery ve filmu hraje „druhé housle“ Richardu Geremu, přesto je jeho role ve snímku nepřehlédnutelná.

5. SKÁLA

Ve Skále (1996) Connery hraje vězně, který byl členem britské tajné služby. Také se mu v minulosti povedlo utéct z věznice v Alcatrazu. Díky svým zkušenostem pomůže FBI zabránit teroristickému útoku. Skála je jedním z nejznámějších akčních filmů 90. let, za což vděčí i Connerymu.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem
Politika

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama