reklama

Prymula: Babiš nechce, abych odcházel. Na konci května ale skončím

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula potvrdil, že na konci května chce odejít z resortu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové v úterý večer řekl, že premiér Andrej Babiš (ANO) si jeho odchod nepřeje.

reklama

Prymula prý diskutuje s premiérem, jak by mělo vypadat jeho angažmá. „Na konci května chci odejít z ministerstva. Avizoval jsem to delší dobu,“ prohlásil Prymula. Podle něj je nyní situace ohledně koronaviru klidná, tak může skončit.

„Pokud bude potřeba pomoc v boji s koronavirem, jsem připraven se vrátit. Pan premiér nechtěl, abych odcházel, diskuze ještě probíhá,“ připustil Prymula.

Už dříve uvedl, že pro setrvání na ministerstvu má dvě podmínky. Co konkrétně s Babišem řeší, však neřekl.

Napjaté vztahy s ministrem Vojtěchem

V médiích se však už delší dobu spekuluje o napjatých vztazích mezi Prymulou a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO).

Prymula doposud nedostal bezpečnostní prověrku, kterou od něj Vojtěch vyžaduje. Prymula o prověrku požádal už vloni v dubnu a na rozdíl od ostatních náměstků na ministerstvu ji zatím nemá.

Roman Prymula byl od 15. do 30. března předsedou Ústředního krizového štábu, ve funkci náměstka ministra zdravotnictví působí od března 2017. V letech 2009 až 2016 šéfoval Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Další hlavní zprávy

Nehody

Silnice z Plzně na Domažlice je kvůli nehodě do 22:00 uzavřená

Silnice z Plzně na Domažlice je kvůli nehodě do 22:00 uzavřená

Kvůli dopravní nehodě několika aut je u Líní na Plzeňsku uzavřena silnice číslo 26 z Plzně do Domažlic. Záchranáři na místě ošetřili několik lidí, jednoho zraněného převezli do nemocnice. Orientační dechová zkouška na alkohol byla u všech účastníků nehody negativní, uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová. Podle informací na webu dopravní policie by provoz v místě nehody mohl být obnoven kolem 22:00.

reklama
Do karantény muselo kvůli koronaviru celé oddělení protokolu Úřadu vlády
Babiš jako strýček Skrblík. Piráti se diví milionům z Agrofertu pro premiéra
reklama
reklama
V Botswaně záhadně umírají stovky slonů. Vědci netuší, co tragédii způsobilo

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Při rozhodování o eutanazii by pacient neměl být ovlivněný rodinou, řekl Bartoň
OKD přeruší od pátku těžbu ve všech dolech na Karvinsku, podíl nakažených je 20 procent
Začátek prázdnin v kinech: dvě nestárnoucí klasiky a karlovarská náhražka
Další články
reklama
reklama