reklama

Prymula: Babiš nechce, abych odcházel. Na konci května ale skončím

Náměstek ministra zdravotnictví Roman Prymula potvrdil, že na konci května chce odejít z resortu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové v úterý večer řekl, že premiér Andrej Babiš (ANO) si jeho odchod nepřeje.

reklama

Prymula prý diskutuje s premiérem, jak by mělo vypadat jeho angažmá. „Na konci května chci odejít z ministerstva. Avizoval jsem to delší dobu,“ prohlásil Prymula. Podle něj je nyní situace ohledně koronaviru klidná, tak může skončit.

„Pokud bude potřeba pomoc v boji s koronavirem, jsem připraven se vrátit. Pan premiér nechtěl, abych odcházel, diskuze ještě probíhá,“ připustil Prymula.

Už dříve uvedl, že pro setrvání na ministerstvu má dvě podmínky. Co konkrétně s Babišem řeší, však neřekl.

Napjaté vztahy s ministrem Vojtěchem

V médiích se však už delší dobu spekuluje o napjatých vztazích mezi Prymulou a ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (za ANO).

Prymula doposud nedostal bezpečnostní prověrku, kterou od něj Vojtěch vyžaduje. Prymula o prověrku požádal už vloni v dubnu a na rozdíl od ostatních náměstků na ministerstvu ji zatím nemá.

Roman Prymula byl od 15. do 30. března předsedou Ústředního krizového štábu, ve funkci náměstka ministra zdravotnictví působí od března 2017. V letech 2009 až 2016 šéfoval Fakultní nemocnici v Hradci Králové.

Další hlavní zprávy

Rozhovor

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Student se pomocí triku proklikal registrem očkování. Nic těžkého, popisuje

Ve vládním rezervačním systému k očkování proti covidu byla chyba, které by dokázal zneužít běžný programátor, řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS čtyřiadvacetiletý student informačních technologií Filip Šedivý. I když se od pátečního rána mohli hlásit pouze senioři starší 80 let, Šedivý se dokázal prokousat několika kroky se správným zadáním svého věku. Tématu problémového registru se bude věnovat také pořad 360° Pavlíny Wolfové od 20:15 na CNN Prima NEWS.

Komentář: Stát řízený jako firma opět selhal. Zlomí Babišovi nezvládnuté očkování vaz?
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Přestaňte slavit góly a objímat se. Emoce hráčů z Premier League vytáčí politiky
reklama
reklama
Totální selhání: Volné termíny očkování pro seniory došly už hodinu po startu

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Divadla, kina a koncerty pro očkované či testované? Neotevřeme, vzkazují pořadatelé
Další články
reklama
reklama