reklama
CNN Prima News Adam Vojtěch

Adam Vojtěch

Výpis příspěvků ke štítku „Adam Vojtěch“

Válka bych hned vyhodil. Potřebuje tlumočníka z hantecu do češtiny, posmívá se Babiš

12. ledna 2022 11:34

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) by potřeboval tlumočníka z brněnského hantecu do češtiny, prohlásil ve Sněmovně během svého téměř dvouhodinového projevu bývalý premiér Andrej Babiš. Zároveň politoval premiéra Fialu a řekl, že Válka by hned vyhodil. Přitom právě Babiš je často kritizován za své patvary slov kombinující slovenštinu a češtinu. A byla to jeho vláda, která vystřídala během jednoho roku čtyři ministry zdravotnictví a měla zásadní problém s tím, aby jim bylo dostatečně rozumět.

Před rokem dostal Babiš první dávku. Proč vakcína rozdělila společnost a co bude dál?

25. prosince 2021 07:37

V České republice již rok žijeme s vakcínou proti nemoci COVID-19, která značně změnila postup celé pandemie. K vývoji však také došlo ve společenské náladě. Zatímco počátkem roku bylo vládě vyčítáno, že nedokáže rychle získat potřebné dodávky vakcíny, rostl v druhé polovině roku značný odpor k očkování mezi určitou částí veřejnosti. Hlavním důvodem bylo zřejmě zavedení covidpasů, kdy očkovaní lidé získali oproti neočkované části populace značné výhody v běžném životě. Pojďme si tedy připomenout, jak šel čas s očkováním v Česku.

Exministr Havlíček dál vstává brzy ráno. Po čtvrté už mě to v posteli nebaví, tvrdí

20. prosince 2021 15:17

Hnutí ANO sestavuje formální stínovou vládu. Ta se již nyní pravidelně potkává a chce řešit vlastní legislativní návrhy. V pořadu K věci to uvedl bývalý ministr průmyslu a obchodu, ale také dopravy, Karel Havlíček (ANO). On sám by měl zastávat roli stínového ministra pro hospodářství. Kromě toho se vyjádřil i k možné kandidatuře Andreje Babiše (ANO) na prezidenta i brzkému vstávání.

Vojtěch: Proč to zase padlo na mě? Měl jsem si víc stát za svými rozhodnutími

20. prosince 2021 08:52

Bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch se ohlíží za svým působením v době pandemie koronaviru. V rozhovoru pro Mladou frontu Dnes lituje, že si někdy víc nestál za svými rozhodnutími. Pokládá si také otázku, proč těžkou vlnu pandemie po loňské zkušenosti znovu schytal coby ministr právě on. Podle svých slov totiž čekal, že díky očkování bude již situace příznivější. Hovořil také o antivaxerech, které by za jejich útoky na zdravotníky exemplárně trestal.

Babiš se rozloučil s vládou: Považuji za úspěch, že jsme vydrželi celé období

17. prosince 2021 09:45

Končící premiér Andrej Babiš (ANO) považuje za úspěch, že to vláda vydržela ve funkci celé volební období. Řekl to v pátek na poslední tiskové konferenci končícího kabinetu. Poděkoval všem svým ministrům i voličům. Zároveň popřál hodně štěstí nastupující vládě premiéra Petra Fialy (ODS), kterou ve Strakově akademii přivítá krátce po poledni.

Rekordmani v čele vlády a ministerstev: Jak si stojí Babiš proti Zemanovi?

17. prosince 2021 06:10

Jan Lipavský (Piráti), Jana Černochová (ODS) nebo Petr Gazdík (STAN). To jsou jen některá ze jmen nových ministrů, kteří usednou v nastupující vládě koalice Spolu se Starosty a Piráty. Kdo jsou jejich předchůdci a kdo v české historii ovládal jednotlivé resorty nebo post premiéra nejdéle? Podívejte se na přehledný graf rekordmanů i těch, kteří se v křesle ohřáli jen pár dní.

reklama