CNN Prima News Adam Vojtěch

Adam Vojtěch

Výpis příspěvků ke štítku „Adam Vojtěch“

Arogantní ministerstvo zdravotnictví, kritizoval Kubek na sjezdu. Válek se rázně ohradil

12. listopadu 2022 19:05

Milan Kubek na sjezdu České lékařské komory označil přístup ministerstva zdravotnictví za arogantní. Podle něj resort neodpověděl na připomínky komory k návrhu úhradové vyhlášky. Vedení komory s jejím návrhem dlouhodobě nesouhlasí. Vyhláška by měla příští rok zaručit zdravotnickým zařízením meziroční nárůst úhrad od pojišťoven o osm procent. Ministr zdravotnictví Válek se na sjezdu proti výtkám ohradil.

Rakušan pracuje se strachem, poukazuje expert. Na vlajku s Putinem už reagovali i Rusové

28. října 2022 20:31

Na budově ministerstva vnitra se v souvislosti se státním svátkem objevila vlajka Česka a Ukrajiny doplněná o podobiznu ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly. O happening se postaral sám šéf resortu Vít Rakušan (STAN), ačkoliv myšlenka prý nebyla jeho. Marketingový expert Daniel Köppl považuje nápad za „hloupý“ a poukazuje na to, že ministr vnitra využívá strachu lidí. Rakušanovy vlajky si nevyhnutelně všimli i Rusové.

Finská premiérka se odvázala. Ať doloží test na drogy, zní po jejím divokém tanci z koalice

18. srpna 2022 19:58

Finská premiérka Sanna Marinová je vnímána jako velmi pokroková a neotřelá státnička. Nyní na sebe ovšem upozornila takovým způsobem, že vyvolává jak souhlas a pochvaly, tak i kritiku. Na sociální sítě totiž uniklo video, kterak se svými přáteli divoce tančí a baví se. Kvůli party musí čelit nejen otázkám médií. ale hlavně výzvám, aby podstoupila test na drogy.

Vojtěch: Válka? Finové se na ni připravují desítky let. Skoro každý dům má svůj kryt

15. července 2022 18:19

Bývalý dvojnásobný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je už půl roku v jiném pracovním světě. Domácí politiku vyměnil za diplomacii, od února je českým velvyslancem ve Finsku. Do funkce přitom nastoupil jen pár dní před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS nyní Vojtěch hovoří právě o válce a finském přístupu k ní, o připravenosti severské země na potenciální konflikt i o současné ambici Finů vstoupit do Severoatlantické aliance (NATO).

Poprask na MS: Fanoušci se pustili do exministra Vojtěcha, ten i tak rozdával úsměvy

16. května 2022 13:11

Zvláštní dohru měl nedělní duel hokejového mistrovství světa mezi Českem a Švédskem. Ve chvíli, kdy se chystalo vyhlášení nejlepšího hráče národního týmu, ozval se z tribun pískot doprovázený bučením v podání českých fanoušků. Nebylo to tak, že by tím vyjadřovali nespokojenost s výkonem mančaftu. Na scéně se totiž objevil bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, toho času velvyslanec ve Finsku, kde se šampionát koná.

Finsko obrátilo a chce do NATO. Na ruské výhrůžky jsou tam zvyklí, říká Vojtěch

27. dubna 2022 15:46

Rusko uvedlo, že pokud Finsko vstoupí do NATO, chystá patřičnou odvetu. Český velvyslanec ve Finsku a bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že tamní politici to berou jako standardní výhrůžky. Ve Finsku došlo podle Vojtěcha v posledních týdnech k historickému obratu a země opravdu chce do Severoatlantické aliance vstoupit.

Očkovat proti covidu by mohli i zubaři či lékárníci. Návrh podpořila Sněmovna

5. dubna 2022 18:29

Očkování proti COVID-19 bude letos možné zřejmě také v zubních ordinacích nebo v lékárnách. Změnu předpokládá vládní novela o ochraně veřejného zdraví, kterou v úterním úvodním kole podpořila Sněmovna. Opoziční hnutí SPD neprosadilo její zamítnutí už v prvním čtení a hnutí ANO vrácení kabinetu k dopracování. Předloha nyní zamíří k posouzení do zdravotnického výboru, bude na ně mít delší než obvyklou lhůtu.

Dva roky od první české oběti covidu. Muž trpěl řadou nemocí, měl vyčerpaný organismus

22. března 2022 05:55

V Česku zemřel první pacient s potvrzenou nemocí COVID-19. Takovou zprávu si vyslechli Češi přesně před dvěma lety. Smutné prvenství připadlo 22. března 2020 na 95letého může, který trpěl řadou zdravotních komplikací. Nedlouho po něm ale přišla další úmrtí, nová opatření i tvrdý lockdown. Jak vypadala tehdejší covidová situace a jak na první covidové úmrtí reagovali představitelé státu?