CNN Prima News Adam Vojtěch

Adam Vojtěch

Výpis příspěvků ke štítku „Adam Vojtěch“

Kontroly aplikací čTečka za covidu byly nezákonné, řekl soud. Mohly unikat osobní údaje

Kontroly aplikací čTečka za koronavirové pandemie byly podle Nejvyššího správního soudu (NSS) v rozporu se zákonem. Podle rozsudku soudu totiž kontrolující osoba mohla získat citlivé osobní údaje o zdravotním stavu dotyčného. Aplikaci čTečka spustilo ministerstvo zdravotnictví v červnu 2021 spolu s aplikací Tečka, ministerstvo tehdy vedl Adam Vojtěch (za ANO). ČTečka měla přes 1,4 milionu stažení.

Arogantní ministerstvo zdravotnictví, kritizoval Kubek na sjezdu. Válek se rázně ohradil

Milan Kubek na sjezdu České lékařské komory označil přístup ministerstva zdravotnictví za arogantní. Podle něj resort neodpověděl na připomínky komory k návrhu úhradové vyhlášky. Vedení komory s jejím návrhem dlouhodobě nesouhlasí. Vyhláška by měla příští rok zaručit zdravotnickým zařízením meziroční nárůst úhrad od pojišťoven o osm procent. Ministr zdravotnictví Válek se na sjezdu proti výtkám ohradil.

Rakušan pracuje se strachem, poukazuje expert. Na vlajku s Putinem už reagovali i Rusové

Na budově ministerstva vnitra se v souvislosti se státním svátkem objevila vlajka Česka a Ukrajiny doplněná o podobiznu ruského prezidenta Vladimira Putina ve vaku na mrtvoly. O happening se postaral sám šéf resortu Vít Rakušan (STAN), ačkoliv myšlenka prý nebyla jeho. Marketingový expert Daniel Köppl považuje nápad za „hloupý“ a poukazuje na to, že ministr vnitra využívá strachu lidí. Rakušanovy vlajky si nevyhnutelně všimli i Rusové.

Finská premiérka se odvázala. Ať doloží test na drogy, zní po jejím divokém tanci z koalice

Finská premiérka Sanna Marinová je vnímána jako velmi pokroková a neotřelá státnička. Nyní na sebe ovšem upozornila takovým způsobem, že vyvolává jak souhlas a pochvaly, tak i kritiku. Na sociální sítě totiž uniklo video, kterak se svými přáteli divoce tančí a baví se. Kvůli party musí čelit nejen otázkám médií. ale hlavně výzvám, aby podstoupila test na drogy.

Vojtěch: Válka? Finové se na ni připravují desítky let. Skoro každý dům má svůj kryt

Bývalý dvojnásobný ministr zdravotnictví Adam Vojtěch je už půl roku v jiném pracovním světě. Domácí politiku vyměnil za diplomacii, od února je českým velvyslancem ve Finsku. Do funkce přitom nastoupil jen pár dní před zahájením ruské invaze na Ukrajinu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS nyní Vojtěch hovoří právě o válce a finském přístupu k ní, o připravenosti severské země na potenciální konflikt i o současné ambici Finů vstoupit do Severoatlantické aliance (NATO).

Poprask na MS: Fanoušci se pustili do exministra Vojtěcha, ten i tak rozdával úsměvy

Zvláštní dohru měl nedělní duel hokejového mistrovství světa mezi Českem a Švédskem. Ve chvíli, kdy se chystalo vyhlášení nejlepšího hráče národního týmu, ozval se z tribun pískot doprovázený bučením v podání českých fanoušků. Nebylo to tak, že by tím vyjadřovali nespokojenost s výkonem mančaftu. Na scéně se totiž objevil bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, toho času velvyslanec ve Finsku, kde se šampionát koná.

Finsko obrátilo a chce do NATO. Na ruské výhrůžky jsou tam zvyklí, říká Vojtěch

Rusko uvedlo, že pokud Finsko vstoupí do NATO, chystá patřičnou odvetu. Český velvyslanec ve Finsku a bývalý ministr zdravotnictví Adam Vojtěch v pořadu K věci na CNN Prima NEWS uvedl, že tamní politici to berou jako standardní výhrůžky. Ve Finsku došlo podle Vojtěcha v posledních týdnech k historickému obratu a země opravdu chce do Severoatlantické aliance vstoupit.

Očkovat proti covidu by mohli i zubaři či lékárníci. Návrh podpořila Sněmovna

Očkování proti COVID-19 bude letos možné zřejmě také v zubních ordinacích nebo v lékárnách. Změnu předpokládá vládní novela o ochraně veřejného zdraví, kterou v úterním úvodním kole podpořila Sněmovna. Opoziční hnutí SPD neprosadilo její zamítnutí už v prvním čtení a hnutí ANO vrácení kabinetu k dopracování. Předloha nyní zamíří k posouzení do zdravotnického výboru, bude na ně mít delší než obvyklou lhůtu.