reklama
CNN Prima News Adam Vojtěch

Adam Vojtěch

Výpis příspěvků ke štítku „Adam Vojtěch“

Očkovat proti covidu a chřipce současně? Univerzální vakcína se testuje, říká Prymula

Chřipka letos připravuje nebývale silný úder. Tvrdí to někteří odborníci a stejně jako u covidu nabádají k očkování. Klidně obě vakcíny najednou. Jenže nechat si současně aplikovat vakcínu proti covidu a chřipce může podle některých praktiků pro organismus znamenat pořádnou zátěž a pacientům tak doporučují alespoň dvoutýdenní odstup. Bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS sdělil, že se nyní testuje univerzální vakcína.

Není důvod k panice, tvrdí už zase Vojtěch. Po tomto výroku obvykle přišlo zpřísnění

„Není důvod k panice,“ zdůraznil znovu ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO) na tiskové konferenci před týdnem. Těmito slovy už občany od začátku pandemie uklidňoval nejméně šestkrát. Vojtěch říká, že vzhledem k proočkovanosti a nízké zátěži nemocnic si aktuálně může toto tvrzení dovolit. Opozice mu ale vytýká, že nemá plán a jen uklidňuje lidi podobně jako posádka letadla před turbulencemi. V minulosti se po Vojtěchově ujištění, že není důvod k panice, situace pokaždé zhoršila.

Sledujte ZÁZNAM 360° s Adamem Vojtěchem: Kdy si budeme platit za veškerou zdravotní péči?

Český zdravotní systém má potíže a utrácí o hodně více peněz, než do něj přitéká. Covid vše ještě umocnil. Reálně hrozí, že brzy budou chybět desítky miliard korun a Češi si budou muset za péči zaplatit. Jaká nás čeká budoucnost? Sledujte od 20:15 pondělní 360° na CNN Prima NEWS s ministrem zdravotnictví za hnutí ANO Adamem Vojtěchem a lékařem Tomem Philippem.

Hamáček s Vojtěchem se do sebe pustili kvůli nemocnicím, předvolební kampaň vrcholí

Do sněmovních voleb zbývají tři týdny a volební kampaň je v závěrečné fázi. Napětí stoupá i mezi hnutím ANO a ČSSD. Šéf sociálních demokratů Jan Hamáček na sociálních sítích obvinil ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) z toho, že má prý v plánu zrušit část českých nemocnic. „Šíříte lži. Žádné nemocnice rušit nebudeme,“ reagoval Vojtěch.

Nejhorší covidový scénář v Česku: Obchody s výdejním okénkem a hospody na rezervace

Ministerstvo zdravotnictví má na stole plány, jak postupovat v nadcházejících měsících podle vývoje pandemie koronaviru. Připravený má i nejkrizovější scénář, který by začal platit v okamžiku, kdy by se v Česku znovu rozjela masivní vlna, tak jako loni na podzim. Obchody by při něm mohly fungovat jen prostřednictvím výdejních okének a do restaurací by se chodilo pouze při rezervaci.

Zdravotnictví covid ustálo výborně, tvrdí Babiš s Vojtěchem. Řada expertů nesouhlasí

České zdravotnictví covid ustálo, řekl na čtvrtečním brífinku k začátku dvoudenní konference Zdravotnictví 2022 šéf resortu Adam Vojtěch (za ANO). Podobnými slovy situaci zhodnotil i premiér Andrej Babiš (ANO), který pochválil vládu za výši vyplacených odměn během pandemie. Někteří odborníci ale už dříve poukázali, že ne vše fungovalo tak dobře, jak vládní představitelé tvrdí.

Trest za nezákonná opatření. Ministerští úředníci přijdou o část platu, včetně náměstka

Některým úředníkům na ministerstvu zdravotnictví se kvůli špatně napsaným pandemickým opatřením sníží platy. Výpověď však nikdo nedostane. Informoval o tom Český rozhlas. Desítky opatření zrušily soudy. Audit, který měl mimo jiné odhalit zodpovědnost úředníků, inicioval ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO). Kontroloři vedle nerespektování nejvyšších soudních autorit identifikovali tři další pochybení.

Za premiéra by Češi brali Babiše, pak Schillerovou a Maláčovou, ukázal průzkum

Andrej Babiš (ANO) je pro voliče nejpřijatelnějším premiérem, vyplývá z průzkumu agentury Median pro Český rozhlas. Na druhém místě za současným předsedou vlády se umístila ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Za ní pak ministryně práce Jana Maláčová (ČSSD). Jako největší hrozbu v premiérském křesle naopak dotázání vnímají šéfa komunistů Vojtěcha Filipa a předsedu hnutí SPD Tomia Okamuru.

Zneužíváte rakovinu ke své propagaci. Opozice se pustila do Babiše kvůli letáku VZP

To už je trochu moc, pane premiére. S těmito slovy se opozice pustila do předsedy vlády Andreje Babiše (ANO) kvůli brožurám Všeobecné zdravotní pojišťovny k prevenci rakoviny, ve kterých se objevuje i fotka premiéra. Na materiál z dílny VZP upozornil web Seznam Zprávy. Opozice kritizuje, že Babiš zneužívá leták VZP k předvolební kampani. Celkové náklady na brožuru mají být 15 milionů korun. Babiš kritiku odmítá a vše v současnosti vysvětluje poslancům ve Sněmovně.

Zloministře, dejte si pozor, vzkázal Landa Vojtěchovi a vyzval lidi k občanskému odporu

Zpěvák a zakladatel iniciativy Žlutý špendlík Daniel Landa vyzval lidi k občanskému odporu proti vládě. Nelíbí se mu koronavirová opatření, jako je například nutnost nošení roušek nebo očkovací kampaň ministerstva zdravotnictví. „Covid je přemrštěn a využit k tomu, aby zavládla nová totalita,“ řekl Landa na středeční tiskové konferenci. Kritizují ho politici, právníci i veřejnost.

reklama