CNN Prima News Barbora Zykmundová
Barbora Zykmundová

Barbora Zykmundová

redaktorka FTV Prima, CNN Prima NEWS

Barbora Zykmundová (rozená Zpěváčková) v CNN Prima NEWS sleduje hlavně dění ve Sněmovně a Strakově akademii. Politickému zpravodajství se věnovala i před tím na webu Novinky.cz, kde pracovala šest let.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Rakušan: V Karviné jsem si musel dát panáka slivovice. Fialu bych vzal na debaty klidně s sebou

Vicepremiér a ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) rozvířil vody svým videem, kterým de facto útočí na vládní koalici. Následně vyrazil na značně emotivní debaty s veřejností do Karviné a Sokolova, další města budou následovat. Čeho chce těmito kroky dosáhnout? Nebojí se, že rozklíží pětikoalici, a jaké má z debat pocity? O tom ministr hovořil v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Další rozbuška pro koalici: STAN chce tvrdě tlačit na manželství pro homosexuály

Už bychom měli rozhodnout, apelují Starostové a nezávislí na Sněmovnu ohledně návrhu, který by uzákonil manželství pro stejnopohlavní páry. Šéf STAN Vít Rakušan pro CNN Prima NEWS řekl, že jeho hnutí má nyní v plánu tlačit na to, aby se novela občanského zákoníku projednala a posunula do třetího čtení. Jenže manželství pro všechny Sněmovnu rozděluje snad ještě víc než korespondenční volba.

Boj s drahotou, nízké daně a slušnost? Velký přehled vládních slibů a srovnání s realitou

Před volbami do Sněmovny v roce 2021 dvě protibabišovské koalice, jež nyní tvoří vládu, slibovaly především změnu. Že se stát nebude nebezpečně zadlužovat a projídat budoucnost, že se změní politická kultura, například se nebude lhát. Anebo, že erár zeštíhlí a nezvýší se daně. Jenže vláda je za polovinou funkčního období a místo splněných slibů zůstávají spíše naštvaní a zarmoucení voliči.

Výborný: Obchodníci se chovají nemravně a nefér, ale žádné páky na ně vlastně nemám

Potraviny by měly od ledna zlevnit, trvá si na svém ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). V rozhovoru pro web CNN Prima NEWS řekl, že se snaží vyvíjet na obchodní řetězce co největší tlak, aby se promítlo snížení DPH i v koncových cenách pro zákazníky. Minulý týden si totiž ministr od obchodníků vyslechl, že potraviny zdraží i přes nižší DPH. Co s tím může vláda dělat?

Vedení TOP 09 odmítlo Kalouska na evropské kandidátce. Hrozil rozpad koalice Spolu

Miroslav Kalousek, bývalý předseda TOP 09, nebude kandidovat do Evropského parlamentu. Ve čtvrtek o tom rozhodl výkonný výbor strany. Jeho kandidatura by ohrozila společnou kandidátku koalice Spolu, což by mohlo ovlivnit i sněmovní volby v roce 2025. Někdejší ministr financí totiž naráží u ODS i KDU-ČSL. Samotný Kalousek konstatoval, že rozhodnutí výboru přijímá. Následně rovněž oznámil, že výzvy ke kandidatuře do Senátu nevyslyší.