reklama
CNN Prima News Barbora Zykmundová
Barbora Zykmundová

Barbora Zykmundová

redaktorka CNN Prima NEWS

V CNN Prima News sleduje hlavně dění ve Sněmovně a Strakově akademii. Politickému zpravodajství se věnovala i před tím na webu Novinky.cz, kde pracovala šest let.

Více o autorovi >

Nejnovější příspěvky autora

Další příspěvky autora

Podivnosti kolem Zemanovy hospitalizace: Neobvyklý podpis i Babiš stepující v nemocnici

V posledních dnech se ohledně hospitalizace prezidenta Miloše Zemana odehrávají podivné věci. Lidé spekulují o tom, jestli je podpis prezidenta pod rozhodnutím o svolání schůze Sněmovny pravý nebo proč hlava státu ležící na JIP dostává k obědu klobásu. Neobvyklé bylo i setrvání premiéra Andreje Babiše (ANO) v Ústřední vojenské nemocnici poté, co byl naočkován třetí dávkou vakcíny proti covidu.

Jurečka: Vondráček by měl rezignovat. Nechceme ho ani v novém vedení Sněmovny

Radek Vondráček (ANO) by měl rezignovat na post předsedy Sněmovny, prohlásil na tiskové konferenci předseda lidovců Marian Jurečka. Vondráčkovi stejně končí mandát předsedy 21. října, podle Jurečky by ale rezignace byla jakýmsi symbolem. Lidovci se zároveň vyslovili proti tomu, aby byl Vondráček ve vedení nové Sněmovny. Ustavující schůze Sněmovny se má konat 8. listopadu. Právě na ní by si měli poslanci volit své vedení, tedy předsedu i místopředsedy.

Zemanovi žádný deadline na schůzku dávat nebudeme. Počkáme, až mu bude líp, říká Stanjura

Kdy se po volbách sejde vítězná koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) s prezidentem Milošem Zemanem, zatím není jasné. „Je nevkusné, abychom mu stanovovali deadline,“ řekl na tiskové konferenci po jednání poslaneckého klubu ODS jeho předseda Zbyněk Stanjura. Koalice podle něj počká, až se hlavě státu udělá lépe. Pak bude chtít, aby předsedu ODS Petra Fialu Zeman pověřil sestavením vlády.

reklama