reklama

Psi utekli peklu a přežili. Ale zubožená zvířata čeká ještě dlouhé zotavování

V otřesných podmínkách chovala žena v domě na Jindřichohradecku desítky dospělých psů a štěňat. Psi neměli vodu ani dostatek krmení. Navíc žili mezi výkaly, kterých byla plná podlaha, a nekontrolovatelně se mezi sebou množili. Některá zvířata brutální podmínky nepřežila, další jsou v zuboženém stavu. Zachránění psi se zotavují v útulcích a do jednoho z nich se zajel podívat i náš štáb.

reklama

Výkaly, špína, nepořádek a prázdné misky. V takových podmínkách chovala žena na Jindřichohradecku asi padesát kříženců teriérů. Místo pohodového psího života bojovali o přežití a čekali, jestli přijde pomoc.

Přitom při pohledu na dům zvenčí byste vůbec nepoznali, že je za zdmi ukrytá množírna. Podle místních se ale žena chovala podezřele. Dovnitř totiž nikdy nikoho nepustila. „Za oknem byli psi vidět, ale koho by napadlo, že jich má poslední dobou tolik,“ diví se jeden z místních.

„Paní se udělalo údajně nevolno a jela pro ni záchranná služba, byla odvezena do nemocnice. Syn byl matkou požádán, aby se o psy nějak postaral a krmil je. On sám to pak nahlásil,“ říká k odhalení množírny starosta Plavska František Boček.

Některým pejskům už nebylo pomoci

Netrvalo dlouho a do Plavska vyrazili veterináři. Našli dva dospělé mrtvé psy a dvě uhynulá štěňata. Další pes byl v tak špatném fyzickém stavu, že ho museli hned utratit.

„Psi se v době odebrání nacházeli ve špatném výživném stavu, měli přerostlé drápy a byli znečištěni výkaly, kterých byla plná podlaha, neboť je nikdo neodklízel,“ popisuje prostředí, ve kterém pejsci museli žít, mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček.

Zachránění psi si mezi sebe rozdělily útulky. Jedním z nich je útulek Dogpoint v Kostelci nad Černými lesy. Tady se pracovníci starají o deset teriérů. „Mimo to, že byli psi špinaví a zacuchaní, většina trpěla svrabem v uších a podvýživou,“ líčí stav zvířat Jan Jurák, vedoucí útulku. Psy a feny teď čeká léčení a rekonvalescence.

Jsou ve špatném fyzickém, ale především psychickém stavu. Jsou nesocializovaní a mnohdy se nejspíš křížili například sourozenci mezi sebou, což vede k dalším specifickým vývojovým poruchám. Ani po uzdravení a předání psů do nových domovů nebude případ u konce. Nejspíš se jím budou zabývat i policisté. Ti mohou chovatelku obvinit z týrání zvířat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal
Tenis

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Novela pandemického zákona prý obchází ústavní zákon. Je to něco nehorázného, říká právník

Sněmovna měla v úterý odpoledne projednat vládní novelu, která předpokládá, že protikoronavirová mimořádná opatření vydaná podle pandemického zákona zřejmě budou moci zahrnout širší okruh činností než teď. To se ale nelíbí některým odborníkům. Například právník Tomáš Nielsen v rozhovoru pro CNN Prima NEWS varoval před tím, že novela může výrazně ztížit soudní přezkum mimořádných opatření. Poslanci nakonec pandemický zákon v úterý řešit nebudou, příští týden se bude zřejmě konat mimořádná schůze.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Křížová výprava proti covidovým křečkům. Hongkong se bojí mutací, utratí tisíce mazlíčků

Hongkong je na nohou kvůli křečkům, u kterých se potvrdila nemoc COVID-19. V předvečer oslav nového lunárního roku se proto úřady rozhodly pro drastický krok – nařídily „humánní“ utracení tisíců těchto domácích mazlíčků. Město se obává, že by hlodavci mohli nejenže přenášet nemoc, ale rovněž se stát mezičlánkem pro další mutace a varianty koronaviru. Milovníci zvířat se ale postavili na odpor a k nelibosti úředníků si vytvořili neveřejnou síť na křeččí záchranu.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama