reklama

Drogy, desítky zubožených psů a týraná matka. V domě dealera čekalo policii peklo

Policisté z Karlovarského kraje mají za sebou zásah, na který jen tak nezapomenou. Do jednoho z domů nedaleko Mariánských Lázní si došli pro muže, který měl deset let prodávat marihuanu. Kromě drog ale našli i víc než třicet psů, kteří žili v otřesných podmínkách.

reklama

Tohle nečekali ani otrlí policisté z pořádkové jednotky. Nepředstavitelný zápach, nepořádek a desítky zanedbaných psů je překvapily v malém domku na Mariánskolázeňsku. Do domu přitom policisté dorazili z úplně jiného důvodu. Žil v něm osmatřicetiletý muž, který podle obvinění deset let prodával marihuanu. Vydělat si měl přes sedm set tisíc korun. V domě navíc bydlel se svou matkou, měl ji týrat a vydírat, podle kriminalistů jí dokonce zapojil do drogového byznysu.

„Měl opakovaně za užití násilí nebo pohrůžky násilí nutit svou šedesátiletou matku v některých případech k předávání předem domluveného množství drogy marihuany konkrétním osobám,“ popsala mluvčí Policie ČR Kateřina Pešková. Osmatřicetiletého muže kriminalisté obvinili v souvislosti s drogami, týráním a vydíráním. Hrozí mu deset let vězení a na soud čeká ve vazbě.

Zubožených psů policisté v domě nakonec napočítali třicet dva. Ani tohle číslo ale nebylo konečné, krátce po policejním zásahu totiž jedna z vystresovaných fen vrhla dalších osm štěňat. Všichni psi skončili v Mariánskolázeňském útulku. „Byly podvyživení všichni silně zablešení, neupravení. Neznají vodítko, obojek ani člověka,“ popsala provozovatelka útulku Jaroslava Voltrová.

Smečka už je na tom ale líp. Psy teď čeká očkování a socializace, musí si zvyknout na lidi. Útulek v Mariánských Lázních je potom nabídne k adopci.

Tagy:

Hlavní zprávy

Muž se zřítil ze střechy. Po něm z okna vypadla zvědavá Japonka a zranila další dva
Zahraničí

Muž se zřítil ze střechy. Po něm z okna vypadla zvědavá Japonka a zranila další dva

Japonská metropole Jokohama byla svědkem poněkud bizarního případu hromadného zranění. Ze střechy budovy nejdříve spadl muž, což upoutalo pozornost ženy ve třetím patře. Ta po vykouknutí z okna ale ztratila rovnováhu a taktéž se zřítila. Během letu přitom zavadila o zvědavce, který situaci sledoval z okna o patro níž. Následně dopadla na kolemjdoucího, který přispěchal na pomoc za nešťastníkem ze střechy. Informoval o tom deník Asahi Šimbun a veřejnoprávní televize NHK.

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert
360°

Putin klade nesplnitelné požadavky. Válka na Ukrajině je pravděpodobná, říká expert

Je pravděpodobnější, že k válce mezi Ruskem a Ukrajinou nakonec dojde. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl politický geograf Jan Kofroň. Nemyslí si totiž, že by se za aktuálního stavu ruský prezident Vladimir Putin rozhodl jednotky stáhnout zpět na svá stanoviště. Konflikt podle něj přímo vyhledává, neboť na Ukrajinu a NATO klade podmínky, které jsou de facto nesplnitelné.

Advokát Hradu: Stehlíková Zemana nikdy neviděla a řekla, že je dementní. Chceme omluvu

Džamila Stehlíková by se za nepravdivou diagnózu stavu prezidenta Miloše Zemana měla omluvit. V pořadu 360° to na adresu psychiatričky řekl právní zástupce Hradu Marek Nespala. Artur Ostrý ale oponoval, že jeho klientka pouze sdělila erudované názory, které se „víceméně“ potvrdily. Stehlíková v minulosti uvedla, že Zeman trpí demencí. Spor nyní budou obě strany řešit i soudně, Hrad po exministryni vedle omluvy požaduje i milion korun.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama