reklama
CNN Prima News množírna

množírna

Výpis příspěvků ke štítku „množírna“

Psi utekli peklu a přežili. Ale zubožená zvířata čeká ještě dlouhé zotavování

13. prosince 2021 19:00

V otřesných podmínkách chovala žena v domě na Jindřichohradecku desítky dospělých psů a štěňat. Psi neměli vodu ani dostatek krmení. Navíc žili mezi výkaly, kterých byla plná podlaha, a nekontrolovatelně se mezi sebou množili. Některá zvířata brutální podmínky nepřežila, další jsou v zuboženém stavu. Zachránění psi se zotavují v útulcích a do jednoho z nich se zajel podívat i náš štáb.

Místo štěněte s papíry nemocný kříženec: Jak nenaletět při koupi zvířete

27. září 2021 09:00

Krásné levné štěňátko bez průkazu původu (PP) nebo snad „značkového“ psa za pár desítek tisíc a s potřebnou dokumentací? Pokud přemýšlíte nad pořízením psa či kočky, ale nemůžete se zorientovat v moři nabídek na internetových bazarech nebo stránkách chovatelských stanic, máme pro vás několik užitečných rad, které vám mohou ušetřit starosti i peníze.

Ženy týraly psy v množírně hladem, vydělaly na nich statisíce. Dostaly podmínku

22. června 2021 14:30

Za prodej vyhladovělých a nemocných psů z množíren v úterý Obvodní soud pro Prahu 4 uložil Ivetě Brixové a Sandře Peštové podmíněné tresty. Oběma také zakázal na několik let chovat zvířata. Ženy se k trestné činnosti přiznaly. Za týrání zvířat, podvod a neoprávněné podnikání jim hrozí až šestiletý trest. Rozsudek není pravomocný.

Se psem mě baví svět: Jaký je skutečný příběh filmového Gumpa a kdo za ním stojí?

20. února 2021 12:00

I malé věci mohou pohnout světem – a ne jen jedním. Třeba takové převyprávění psích příběhů s tisícovkami sdílení už pomohlo stovkám psů najít si nový domov. Nebyla to však roztomilá štěňata ani žádaná módní plemena v nejlepším stavu. Šlo o staré, týrané nebo hendikepované psy, kteří v útulcích a azylech běžně zůstávají do konce života. Díky organizaci Se psem mě baví svět se však dočkali svých vlastních domovů i milujících majitelů.

Z proleženin měla otevřené rány: Jak je na tom fenka Zaira z Malesic dnes?

2. února 2021 08:27

„Nic horšího jsme nikdy neviděli,“ potvrdili svědci události i záchranáři zvířat. V domě a na zahradě bylo několik mrtvých psů, další byli podvyživení, nemocní nebo vážně zranění. To vše v domě dříve uznávané chovatelky německých ovčáků z Plzně. Podařilo se to odhalit až díky muži z Malesic, který jako první viděl to, co otřáslo i těmi nejotrlejšími zvířecími záchranáři.

Chcete potkana jako mazlíčka? Vyhýbejte se množírnám a prověřujte chovatele

10. ledna 2021 15:30

„Ač nám tvrdili, že jde o čistou linii, nejde! Po týdnu od koupě nám obě holky umřely bolestivou smrtí (jedna po silném krvácení, druhou jsme po bolestech nechali na doporučení veterinářky uspat). Vet nám řekla, že je to dědičné a způsobené křížením mezi sebou.“ Jedna z mnoha výpovědí lidí, kteří naletěli množitelům potkanů. Ti totiž zjistili, že už i na drobných hlodavcích se dá slušně vydělat.

Z kanálů do peřin: Jak si potkani vydobyli místo mezi domácími mazlíčky?

9. ledna 2021 09:00

Do Evropy se dostali v 18. století, a to díky lodní dopravě. Pro obyvatelstvo představovali značný problém, ze kterého se však rychle stala módní záležitost v podobě ochočených mazlíčků. Už o sto let dříve začali s jejich chovem Japonci a následovali je právě Angličané. Mezi první chovatele potkanů měli patřit krysaři, kteří se na likvidaci hlodavců specializovali. A nejlepším z nejlepších nebyl nikdo jiný než Jack Black – královský krysař, který choval potkany i pro samotnou královnu.

KOMENTÁŘ: Dobrý úmysl nerovná se dobrý domov, psi z množírny potřebují mnohem víc

30. prosince 2020 19:00

Na začátku všeho byla množírna. Případy, kdy inspektoři veterinární správy, policisté a úředníci odboru životního prostředí odhalí nevyhovující chovy čítající desítky zvířat, vždy budí pozornost. Stejně tomu bylo i na Královéhradecku, kde se sedm desítek psů dostalo od množitele do městského útulku. Následovalo jednání s majitelem zvířat, dychtivými zájemci o módní plemena a zvířecími organizacemi, které chtěly městu s péčí o zvířata pomoci. Jak se říká, kde je vůle, je cesta. Ta ale vždycky nevede tam, kam bychom si představovali.

reklama