CNN Prima News pštros

pštros

Výpis příspěvků ke štítku „pštros“

Safari, nádherné pláže i ničím nerušený odpočinek. Čechy táhne do Keni i přímý let z Prahy

Málokterá země toho dokáže turistům nabídnout tolik jako Keňa. Tropické podnebí, exotická příroda, safari a samozřejmě také odpočinek na krásných plážích na pobřeží Indického oceánu. Cesta do této africké země se teď navíc výrazně zjednodušila. Cestovní kancelář Čedok totiž letos zavedla přímé lety z Prahy do přístavní Mombasy. Let na palubě moderního Dreamlineru trvá přibližně osm hodin.

Pštros nandu na Olomoucku. Policie shání majitele, město plánuje odchyt opeřence

Aktualizováno

Policie pátrá po majiteli pštrosovitého ptáka, který už několik dnů pobíhá po louce v okolí Chomoutova u Olomouce a nikdo se k němu nehlásí. Nandu pampový se mezitím stal častým tématem debat místních obyvatel, z nichž někteří exotického opeřence za obcí spatřili. „Žádáme majitele, aby se přihlásil na linku 158,“ řekla ve čtvrtek policejní mluvčí Petra Vaňharová. Olomoucká radnice ve spolupráci s odborníky ze zoo chystá odchyt pštrosa.

Neobvyklá podívaná v zoo: Chovatele převlečeného za pštrosa lovili rybářskou sítí

Jeden z chovatelů v thajské zoo se převlékl za pštrosa, na záda si připevnil paví pera, na hlavu si nasadil maketu pštrosí hlavy a při předstíraném pokusu o útěk pobíhal po výběhu. Jeho řádění zastavili kolegové chovatelé, kteří na něj hodili rybářskou síť. Neobvyklá podívaná byla součástí nové pedagogické metody pro personál zoo, píše The Guardian.

Provoz na silnici první třídy blokoval pštros. Utekl majiteli a pobíhal u České Lípy

Aktualizováno

Provoz na silnici I/9 u České Lípy ve středu ráno komplikoval zmateně pobíhající pštros emu, který utekl novému majiteli. Řidiči ve strachu, že jim zvíře vběhne pod auto, zastavovali. Někteří i pořizovali fotografie. Policii Libereckého kraje se zvířecího uprchlíka stále nepodařilo odchytit. Proto se obrací na veřejnost s žádostí o pomoc.