CNN Prima News Radek Koten

Radek Koten

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Koten“

Koten: Fiala po světě shání peníze pro Ukrajinu, má to dělat pro ČR. Blábolíte, řekla Decroix

Premiér Petr Fiala (ODS) podle poslance Radka Kotena (SPD) jezdí po celém světě, aby sehnal co nejvíce peněz pro Ukrajinu. „Pokud by se stejně snažil v případě českých občanů, ocenili by to více,“ pronesl zákonodárce v pořadu 360° na CNN Prima NEWS. Eva Decroix, místopředsedkyně ODS, jeho slova označila za „blábolení“ a zdůraznila důležitost jednání se spojenci.

Pražští policisté se obrací na soud kvůli mzdám. Chyba je na straně Rakušana, zní z opozice

Kauza sporu o vyplácení pohotovostí u policistů krajské pořádkové jednotky pokračuje. Redakci CNN Prima NEWS tentokrát oslovili další policisté ve výslužbě, na které byl údajně vedením vyvíjen nátlak po nárokování plné výše platu namísto 35 procent. Bývalí muži zákona se obrátili na soud a postupně vítězí. Opozice tvrdí, že chyba je především na straně ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Ten na sněmovní tiskové konferenci odmítl záležitost komentovat.

Jako nomenklaturní kádrováci, kritizuje Koten vládu kvůli Slovensku. Nerudová kabinet hájí

Chování vlády připomíná nomenklaturní kádrování z dob bývalého režimu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS se takto k omezení česko-slovenských konzultací vyjádřil poslanec Radek Koten (SPD) a dodal, že slovenský premiér Robert Fico (Smer-SD) dělá suverénní politiku. S kroky českého kabinetu naopak souhlasí lídryně kandidátky do eurovoleb za STAN Danuše Nerudová. Postoj vlády podle ní koresponduje s přáním, aby Slovensko zůstalo součástí Západu.

Český pas je jedním z nejsilnějších na světě. Jeho výhody by mohli získat i lidé v zahraničí

Český pas je jedním z nejsilnějších na světě. Například oproti tomu americkému nabízí více možností bezvízového styku. Českému pasu výrazně pomáhá členství v Evropské unii i v Schengenském prostoru. O výhody spojené s EU přišli po brexitu například občané Velké Británie. Jenomže ve Spojeném království žije i řada Čechů, kteří ztratili v době druhé světové války a po ní v době komunismu občanství neoprávněně.

Koten o střelbě na fakultě: Podobných činů může přibývat, psychika společnosti není dobrá

Psychické zdraví společnosti není dobré, řekl na CNN Prima NEWS člen bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Radek Koten (SPD). Zdůraznil, že podobných činů, jako byla střelba na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy, může přibývat. S členem bezpečnostního výboru Poslanecké sněmovny Petrem Letochou (STAN) se shodl, že v Česku je nedostatek psychologů.

Koten: Omezení projevů mi připomnělo únor 1948. Je v souladu s řádem, zdůraznil Jakob

Návrh na omezení výstupů v Poslanecké sněmovně mi připomněl únor 1948. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to pronesl poslanec Radek Koten (SPD). V reakci na kritizované obstrukce ze strany opozice připomněl i dlouhé výstupy zakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska v otázce církevních restitucí. Podle předsedy Poslaneckého klubu TOP 09 Jana Jakoba však zástupci opozice využívají ke svým záměrům i možnosti, které jsou za hranou. Zdůraznil, že návrh je legislativně v pořádku.

Koten: Psychotesty u zbraní problém neřeší. Lesní vrah Kalivoda by prošel, souhlasí Zdechovský

Poslanci se kvůli střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) zabývají možným zpřísněním zbraňového zákona. Hojně diskutovaná je možnost zavedení povinných psychotestů, které prosazuje hnutí STAN. Ty ale podle poslance Radka Kotena (SPD) nic nevyřeší, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS. Souhlasí s ním i europoslanec Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL, strany vládní koalice.

Lidovci směřují na smetiště dějin, tvrdí Valeš. Mohli by se stát součástí ODS, míní Svoboda

Image lidové strany je v tuto chvíli na pováženou, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS politolog Lukáš Valeš v reakci na poslední kauzu ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL), který i přes skandál zůstává ve vládě. Politolog připomněl, že ani před Jurečkovým „večírkem“ průzkumy veřejného mínění nebyly ohledně budoucnosti strany příliš optimistické a lidovci tak podle něj směřují na pověstné smetiště dějin. Bývalý ministr zahraničních věcí Cyril Svoboda (KDU-ČSL) dlouhodobý pokles voličů potvrdil a dodal, že nelze vyloučit, že se strana stane součástí ODS.

Koten: Místo školníka přijede hodinový manžel? Nechceme nikoho propouštět, řekl Zdechovský

Vláda je arogantní, zaváděná opatření povedou ke zhoršení výuky na školách. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl člen sněmovního výboru pro bezpečnost Radek Koten (SPD). Reagoval na to, že kabinet chce propustit tisíce nepedagogických pracovníků. Místo školníků se budou volat hodinoví manželé a děti budou obědvat prostřednictvím rozvážkové služby, glosoval situaci poslanec.

Podpora islámského teroru v Evropě? Ti lidé mají svého Alláha, nerozumí demokracii, říká Koten

Muslimové v Evropě nerozumí demokracii a Evropanům se nepřizpůsobí. Evropská unie se v otázce migrační politiky směrem k lidem z islámských zemí střílí do nohy, téměř do hlavy, zdůraznil poslanec Radek Koten (SPD) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Ostatní politici ve vysílání se shodli na tom, že protiizraelské protesty je nutné odsoudit a že Evropská unie v souvislosti s migranty selhala.

Antisemitismus v Evropě sílí: Sledujte Partii s Pospíšilem, Bžochem, Kotenem a Šebelovou

V Česku máme dlouhodobý problém s nedostatkem léků a nyní už také i lékařů. Jaký recept na řešení těchto problémů je správný? V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS o tom budou diskutovat ministr zdravotnictví Vlastimil Válek z TOP 09 a poslanec Kamal Farhan z hnutí ANO. Velké politické diskuze se následně zúčastní poslankyně Michaela Šebelová (STAN), europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09) a poslanci Jaroslav Bžoch (ANO) a Radek Koten (SPD).

Přenice o známku pro vládu: Hádka o Dozimetru, schizofrenní ANO i Bělobrádkova obhajoba

Ostrá výměna názorů zejména mezi zástupci hnutí STAN a ANO se ve vysílání CNN Prima NEWS strhla poté, co měli politici oznámkovat dosavadní výkon vládní koalice. Radek Vondráček (ANO) totiž při udělování známky připomněl kauzu, v níž je namočen také vládní STAN. Proti jeho tvrzení o předsedovi Starostů Vítu Rakušanovi se ohradila místopředsedkyně hnutí Michaela Šebelová a ANO označila za schizofrenní. Bývalý předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek kabinet obhajoval a oznámkoval ho dvojkou.