CNN Prima News Radek Koten

Radek Koten

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Koten“

Potíže Černochové? Řídit obranu chlap, problémy nejsou, tvrdí Koten. Žáček mluvil o bulváru

26. května 2023 06:11

V historii, když byla ministrem obrany dáma, problémy vyplavaly na povrch hned nebo později. Praktičtější by bylo, kdyby resort řídil muž. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl poslanec Radek Koten (SPD). Reagoval tak na informace z médií, kdy se má ministryně obrany Jana Černochová (ODS) dostávat do sporů se svými podřízenými. Poslanec Pavel Žáček (ODS) si chce na celou situaci udělat obrázek sám. „Naskakujeme na anonymní informace, jež se objevily v médiích. Pro mě je to bulvarizace problémů, které možná jsou či nejsou,“ podotkl.

Řidičák od 17 a vyšší tresty. Poslanci se pustili do silničního zákona, výhrady má i policie

18. května 2023 23:56

Zpřísnění trestů za nejzávažnější přestupky, možnost usednout za volant od sedmnácti let nebo jednodušší bodový systém. Takové jsou cíle zákona, který ve čtvrtek k závěrečnému schvalování posunula Sněmovna. Mnoho poslanců však chce návrh ještě změnit. A nejsou sami – některé myšlenky zákonodárců se vůbec nelíbí také policistům.

Smlouva s USA? Do Česka mohou dovézt i jaderné zbraně, říká Koten. Lžete, reagoval Žáček

18. května 2023 21:48

O možných dopadech obranné smlouvy mezi Českou republikou a USA se v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS přeli poslanci Radek Koten (SPD) a Pavel Žáček (ODS). Zatímco člen opoziční strany označuje pohyb amerických jednotek na českém území za problémový a narušující svrchovanost státu, zástupce občanských demokratů jejich přítomnost považuje za součást posílení bezpečnostní situace a za standardní plnění závazků vůči svým spojencům.

Exner: Pošty jsou jako důchody, minulá vláda na ně neměla odvahu. Jen hasíte požár, opáčil Koten

6. dubna 2023 23:31

Systémové změny v oblasti pošty jsou v některých ohledech podobné jako důchodová reforma, domnívá se Martin Exner (STAN). Předchozí vláda totiž podle něj věděla o problémech v obou oblastech, neměla však odvahu je řešit. Radek Koten (SPD) ocenil, že se pětikoalice transformací pošty začala zabývat. Její plány však prý nejsou smysluplné a jde spíše o „hašení požáru na poslední chvíli“.

Ekonomický Houdini, zvěrstvo z Evropské unie nebo rozpočtový cedník. Co zaznělo v Partii?

27. března 2023 07:15

Tradiční nedělní Partie Terezie Tománkové byla plná slovních přestřelek a důrazných výměn názorů. Názorové rozepře vyvolal například poslanec hnutí ANO Martin Kolovratník svou obhajobou Elektronické evidence tržeb (EET) nebo zákonodárce hnutí SPD Radek Koten. Ten se totiž odklonil od tématu státního rozpočtu a začal kritizovat Evropskou unii. Podívejte se na nejlepší hlášky z Partie v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Jurečkou a Juchelkou: Kde vzít na penze a jak to bylo s Najmonem?

23. března 2023 16:20

Kdy půjdou Češi do penze a za kolik? Nejen o důchodové reformě v Partii Terezie Tománkové diskutovali ministr práce a sociálních věcí a předseda KDU-ČSL Marian Jurečka a jeho stínový protějšek z hnutí ANO Aleš Juchelka. Do nedělního pořadu CNN Prima NEWS dorazili i poslanci Jan Skopeček z ODS, Josef Bernard ze STAN, Martin Kolovratník z ANO a Radek Koten z SPD. Sledujte záznam Partie.

Heller: Zeman lhal, kradlo se, ať Pavel Hrad zkontroluje. Hon na čarodějnice, oponuje Koten

9. února 2023 23:04

Je plán nově zvoleného prezidenta Petra Pavla důkladně prověřit fungování Pražského hradu po úřadování Miloše Zemana na místě, nebo jde o „hon na čarodějnice“? Na tom se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS neshodli poslanci ze sněmovního bezpečnostního výboru. Šimon Heller (KDU-ČSL) uvedl, že postoji Pavla a jeho obezřetnosti naprosto rozumí, jelikož prezident Zeman v minulosti několikrát lhal a v Lánech se kradlo.

Sledujte Partii s Bartoškem i Kotenem. Lze s ruským agresorem vyjednat mír?

19. ledna 2023 23:14

Jedním z častých témat prezidentské kampaně je válka na Ukrajině a případné dosažení míru. I o tom v nedělní Partii diskutovali ministryně obrany Jana Černochová (ODS) a její předchůdce – poslanec Lubomír Metnar (za ANO). Ve druhé části se pak uskuteční tradiční velká debata čtyř politiků z různých parlamentních stran. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Prezidentští kandidáti jako lízátka přes obal i Jožka indikátor. Co všechno zaznělo v Partii

12. prosince 2022 06:57

Nedělní Partie Terezie Tománkové se nesla v duchu ostré hádky místopředsedů Sněmovny Karla Havlíčka (ANO) a Jana Skopečka (ODS) ohledně vládní pomoci lidem v energetické krizi. Ve druhé části pak diskutovali Ondřej Lochman (STAN), Patrik Nacher (za ANO), Radek Koten (SPD) a Michal Šmarda (ČSSD). Přečtěte si, jaké nejlepší hlášky v pořadu zazněly.

Koten z SPD přirovnal ukrajinské cvičení v ČR k srpnové okupaci. Nepřijatelné, míní Letocha

6. prosince 2022 19:11

Zástupci vládní pětikoalice se s členy hnutí SPD dlouhodobě neshodnou v postoji k Ukrajině, která již déle než devět měsíců čelí útokům ruského agresora. Znovu se na toto téma pohádali ve vysílání CNN Prima NEWS poslanci Petr Letocha (STAN) a Radek Koten (SPD). Společnou řeč nenašli ani v případě cvičení ukrajinských vojáků na území ČR.