CNN Prima News Radek Vondráček

Radek Vondráček

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Vondráček“

Nenahraditelná osobnost, napsal Okamura o zesnulém Baštovi. Kondolovali Babiš i Kalousek

Slušný, vzdělaný a distingovaný člověk. Tak na zesnulého poslance, bývalého diplomata a politického vězně Jaroslava Baštu vzpomínají politici. Podle šéfa SPD, která vyslala Baštu do prezidentských voleb v roce 2023, Tomia Okamury přišlo Česko o těžko nahraditelnou osobnost. Soustrast rodině vyjádřili například šéf hnutí ANO Andrej Babiš či poslanci hnutí Patrik Nacher a Radek Vondráček. Vzpomínku na zesnulého velvyslance v Rusku či Ukrajině sdílel zakladatel TOP 09 Miroslav Kalousek.

Richterová: Fico rozviklává národní bezpečnost. Nehrajme si na staršího bráchu, vyzval Vondráček

Slovenský premiér Robert Fico podle místopředsedkyně Sněmovny Olgy Richterové (Pirát) rozviklává národní bezpečnost východního souseda. Podle Pirátky je proto důležité, aby se slovenským prezidentem stal někdo, kdo bude protiváhou předsedy vlády a nebude zlehčovat ruskou agresi na Ukrajině. Poslanec hnutí ANO Radek Vondráček na to reagoval tím, že by se Češi neměli plést do sousedních voleb a přestali si hrát na mravokárce.

Sledujte Partii se Skopečkem a Hrnčířem. Dále diskutují Richterová, Maříková, Pospíšil a Vondráček

Bude konečně lépe? Kdy a pro koho? V pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS o tom budou diskutovali poslanci a ekonomičtí experti svých stran – Jan Skopeček z ODS a Jan Hrnčíř z SPD. Následuje velká diskuze o bezpečnostních rizicích, které se účastní Olga Richterová (Piráti), Jiří Pospíšil (TOP 09) a za opoziční strany Radek Vondráček (ANO) a Karla Maříková (SPD). Pořad můžete sledovat v neděli od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Hnutí ANO volí své vedení. Obhájí úspěšný triumvirát Babiš, Havlíček a Schillerová pozici?

Hnutí ANO si v sobotu na celostátním sněmu zvolí své vedení na příští dva roky. Nejsilnější politické uskupení v Poslanecké sněmovně dominuje volebním průzkumům a předpokládá se, že bude nadále pokračovat pod vedením úspěšného triumvirátu, který je složen z předsedy Andreje Babiše, místopředsedy Sněmovny Karla Havlíčka a šéfky poslaneckého klubu Aleny Schillerové.

Střet vládních stran ve Sněmovně. Manželství je svazek muže a ženy, zopakoval Jurečka

Svazek pro stejnopohlavní páry by mohl být partnerstvím. To navrhují poslanci v pozměňovacích návrzích. Na třaskavém tématu není shoda ani v rámci vládní pětikoalice. Předseda lidovců Marian Jurečka je pro narovnání práv stejnopohlavních párů, manželství jako pojem je ale podle něj svazek muže a ženy. Piráti a hnutí STAN mluví ovšem mluvili především o manželství, stejně jako ministr kultury za občanské demokraty Martin Baxa. Dopoledne poslanci stihli schválit několik novel, které se týkaly redefinice násilí či pozici nejvyššího žalobce.

Kulidakis ostře o Sněmovně: Pekarová stojí v čele morálního kýče. Schmarcz hájil Vondráčka

Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) stojí v čele morálního kýče a je vévodkyní knížecích rad. Do ostré kritiky předsedkyně Poslanecké sněmovny se pustil ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor Thomas Kulidakis. Zdůraznil, že jí sekundují rovněž zástupci z řad Pirátů. Podle komentátora Martina Schmarcze se sice dříve v dolní komoře Parlamentu zpívalo a tančilo, ale rovněž se i hovořilo. Nyní se prý pouze obstruuje.

Sněmovna ochromená opozicí. Poslanci přerušili projednání korespondenční volby

Poslanecká sněmovna ani na třetí pokus neprojednala zavedení korespondenční volby. Po vystoupení předsedy ústavně-právního výboru Radka Vondráčka (ANO) se totiž zákonodárci zasekli na faktických poznámkách. Předseda poslaneckého klubu ODS Marek Benda proto navrhl, aby se korespondenční volbou dolní komora zabývala znovu v úterý. Návrh následně poslanci odhlasovali.

Pozdní omluva, amatérská chyba a lhaní. Jurečka schytal od politiků v Partii velkou kritiku

Omluva ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečky (KDU-ČSL) za konání večírku v době útoku na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy měla přijít dřív, řekla v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). Dodala, že sama by se zachovala jinak. Místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček podotkl, že Jurečka jen lhal a mlžil a že omluva rozhodně nestačí. Ve studiu se k tomu vyjádřili i další politici.