reklama
CNN Prima News Radek Vondráček

Radek Vondráček

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Vondráček“

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

28. ledna 2022 11:32

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Hlasování mezi polévkou a rizotem či čtení pejska a kočičky. Co padlo v nedělní Partii

17. ledna 2022 05:42

Hlasování o důvěře vlády mezi polévkou a rizotem či ministři, kteří si nemohli ani odskočit na toaletu. Jaké nejlepší hlášky zazněly v nedělní Partii Terezie Tománkové? V první části debaty se střetl ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) s předsedou ČSSD Michalem Šmardou. Ve druhé části zase diskutovali místopředsedkyně Sněmovny Věra Kovářová (STAN), bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO), předseda poslaneckého klubu SPD Radim Fiala a předseda poslaneckého klubu TOP 09 Jan Jakob. A kritikou či ostrými slovy nešetřili.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

16. ledna 2022 16:27

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

Nedodržujete dohody a skáčete do řeči. Poslanci se hádali o svém chování ve Sněmovně

16. ledna 2022 12:31

Nedodržují se dohody, poslanci si skáčou do řeči a nechodí do práce. Zástupci vládních stran i opozice si v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS vzájemně vyčetli, jak se chovají v Poslanecké sněmovně. V prvním týdnu jednání v letošním roce se totiž hned několikrát nepohodli. Jednání o důvěře se protáhlo na rekordních 23 hodin a schvalování novel v prvním čtení v pátek přerušili.

Sledujte ZÁZNAM Partie: Jednání Sněmovny jako „žvanění“ opozice? Diskutují Vondráček i Kovářová

14. ledna 2022 10:06

Kabinet premiéra Petra Fialy (ODS) chce z původního návrhu schodkového státního rozpočtu bývalé ministryně financí Aleny Schillerové (ANO) seškrtat 80 miliard, aby jej z 377 miliard dostal pod hranici 300 miliard. Je to vůbec možné? V nedělní Partii na toto téma vystoupí ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) a předseda ČSSD Michal Šmarda. V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř poslanců z různých politických subjektů. Pořad můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Pekarová Adamová: K Orbánovi jsem kritická dlouhodobě, oslabuje demokracii v Maďarsku

12. ledna 2022 12:07

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) si stojí za svým prohlášením o maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi. Pro CNN Prima NEWS uvedla, že je k němu kritická dlouhodobě několik let a podle ní oslabuje demokracii. Za svá slova to přitom v uplynulých dnech schytává od opozičních politiků či exprezidenta Václava Klause.

Vondráček: Pekarová nerozumí maďarskému prostředí. Podporuje snad pravicové nacionalisty?

11. ledna 2022 15:36

Poslanec Radek Vondráček (ANO) čeká od předsedkyně TOP 09 Markéty Pekarové Adamové vysvětlení ohledně výroků, které pronesla o maďarském premiérovi Viktoru Orbánovi. Politička se podle Vondráčka zatím nechová jako šéfka Poslanecké sněmovny. „Maďarsko je jeden z našich nejbližších spojenců. Neměli bychom takto komentovat vnitřní poměry svých přátel,“ řekl bývalý předseda Sněmovny v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Pokuta pro Mynáře i Vondráčka. Za návštěvu prezidenta bez respirátoru budou platit tisíce

31. prosince 2021 11:51

Účastníci říjnové schůzky prezidenta Miloše Zemana a tehdejšího předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (za ANO) v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), při níž neměli nasazené respirátory, dostali pokutu 10 000 korun. O jejím udělení v pátek rozhodlo ministerstvo obrany. Případ jako přestupek řešila hlavní hygienička ministerstva Jana Fajfrová, protože ÚVN spadá do gesce ministerstva obrany.

Od byznysmena k levici a rozdávání. Babiš se během vládnutí změnil, prohlásil Vystrčil

17. prosince 2021 19:48

Podle předsedy Senátu Miloše Vystrčila (ODS) se expremiér Andrej Babiš (ANO) za dobu svého vládnutí změnil. Vystrčil ve vysílání CNN Prima NEWS prohlásil, že se přesunul do levicového hnutí, které slibuje a rozdává. Společně s poslancem hnutí ANO a bývalým předsedou Sněmovny Radkem Vondráčkem hodnotili jak vystoupení staré vlády, tak roli nové opozice.

Spor o Lipavského: Petříček se ho zastal, Vondráček se obává excesů

13. prosince 2021 23:43

Exposlanec Jan Lipavský (Piráti) se nakonec v nové vládě stane ministrem zahraničí. Prezident Miloš Zeman totiž po jednání s premiérem Petrem Fialou (ODS) ustoupil ze svých původních tvrzení, že přes jmenování Lipavského „nepojede vlak“. Politici napříč politickým spektrem se v pořadu 360° shodli, že samotná domluva mezi předsedou vlády a prezidentem je pozitivní. Názory hostů na osobu budoucího šéfa diplomacie se ovšem liší.

Bendl: Lipavský je pod tak obrovským tlakem, že to asi nezažil. Nezávidím mu to

8. prosince 2021 05:47

Kandidát na ministra zahraničních věcí Jan Lipavský (Piráti) se dostal pod obrovský tlak, že to v životě ještě asi nezažil, zhodnotil současnou situaci při sestavování vlády bývalý ministr zemědělství a poslanec za ODS Petr Bendl. Podle něj je i v zájmu prezidenta Miloše Zemana, aby vláda vznikla co nejdříve, především kvůli vzniklé pandemické situaci, připomněl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Sledujte ŽIVĚ: ANO je ukřivděné. Vondráček nebyl ani napočtvrté zvolen do vedení Sněmovny

23. listopadu 2021 13:44

Poslanci stále nemají kompletní vedení Sněmovny. Na poslední neobsazený post místopředsedy kandidovali Radek Vondráček z ANO a Tomio Okamura z SPD, stejně jako na ustavující schůzi ale nezískali ve hlasováních podporu nadpoloviční většiny přítomných poslanců. Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová se v následné řeči rozčílila.

reklama