CNN Prima News Radek Vondráček

Radek Vondráček

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Vondráček“

Stoupá kriminalita i počet vražd, protože se chudne, tvrdí Vondráček. Šetřit chce na vězních

17. dubna 2023 07:40

Stoupající počet vězňů není chyba systému. Vzrůstající kriminalita souvisí s tím, že je v zemi „chudo“, řekl poslanec hnutí ANO Radek Vondráček v nedělní Partii Terezie Tománkové. Ministr spravedlnosti zpochybnil, že by důvodem byla sociálně-ekonomická situace v České republice. Oba politici ve vysílání CNN Prima NEWS ale došli ke shodě, že by se měli například neplatiči výživného trestat jinak než tím, že skončí za mřížemi.

Snížení platů politiků na obzoru. Vláda ho zahrne do balíčku úspor, předpokládá Blažek

16. dubna 2023 15:45

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) v Partii na CNN Prima NEWS prohlásil, že součástí balíčku navrhovaných úspor bude dost možná snižování platů ústavních činitelů. Opatření by se dotklo politiků, soudců nebo státních zástupců. Poslanec Radek Vondráček (ANO) v rozhovoru prohlásil, že opozice už něco takového navrhovala dříve.

Každým škrtem vždy někoho naštveme, uznal ministr Blažek. Vondráček mluvil o diskriminaci

16. dubna 2023 12:59

Vláda nemá před sebou jednoduchý úkol. Každé škrtání někoho stoprocentně naštve, debata o veřejných financích musí být jasná, nechal se slyšet ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Společně se svým stínovým protějškem a poslancem hnutí ANO Radkem Vondráčkem debatoval nad tím, kde všude by měl stát šetřit a jak se věci mají s diskutovaným zvyšováním DPH. Na některých řešeních se politici překvapivě shodli. Záznam debaty z nedělní Partie na CNN Prima NEWS můžete zhlédnout ve videu níže.

Blažek: Když ztratíme nervy z voleb, nemáme vládnout. Jste sobě opozicí, vmetl mu Vondráček

16. dubna 2023 11:48

Každé škrtání někoho stoprocentně naštve. Vláda to musí vydržet a nemít nervy z dalších voleb. Pokud je ztratí kvůli průzkumům, pak nemá vládnout, řekl v pořadu Partie Terezie Tománkové ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS). Podotkl, že úniky pracovních dokumentů kabinet Petra Fialy (ODS) poškozují. Poslanec Radek Vondráček (ANO) ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že se cítí být diskriminován v debatě o škrtech ve veřejných financích, vláda si ale podle něj dělá opozici sama sobě.

Sledujte Partii s Bendlem a Nacherem. Řeší vláda problémy občanů a má zvyšovat daně?

14. dubna 2023 10:29

Škrty, zvyšování daní a narychlo prosazené změny penzí. Co je spravedlivé a správné? V první části Partie Terezie Tománkové diskutovali ministr spravedlnosti z ODS Pavel Blažek a předseda Ústavně právního výboru Sněmovny Radek Vondráček z hnutí ANO. Pořad můžete sledovat v neděli, a to na Primě, CNN Prima NEWS nebo v tomto článku od 11 hodin.

Pekarová: Opozice je dětinská a destrukční. Máme nejhorší vztahy za 10 let, říká Vondráček

4. dubna 2023 22:58

Dětinské. Tak označila chování opozice v Poslanecké sněmovně její předsedkyně Markéta Pekarová Adamová (TOP 09). V pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedla, že opoziční lídři soupeří mezi sebou a z obstrukcí přecházejí k destrukci Sněmovny. Bývalý předseda Sněmovny Radek Vondráček (ANO) zdůraznil, že opozice nedělá nic, co by současná koalice v minulosti nedělala také. Vzájemné vztahy jsou podle něj nejhorší za 10 let.

Vondráček: Jurečkova reakce mě nepřekvapuje. U pětikoalice už jsem zvyklý na všechno

23. března 2023 19:29

Vystoupení ministra práce Mariana Jurečky (KDU-ČSL) mě nepřekvapilo, u pětikoalice už jsem zvyklý na všechno. Ve vysílání CNN Prima NEWS to řekl místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček, který hodnotil Jurečkovu čtvrteční tiskovou konferenci. Vicepremiér a šéf lidovců během brífinku odmítl tvrzení, že postupoval nezákonně v případě odvolání generálního ředitele Úřadu práce Viktora Najmona. Výzvy opozice k rezignaci označil za absurdní.

Reformu důchodů nestihnete, hřímal Vondráček. Kritizujete za každou cenu, vyčetl mu Kupka

22. března 2023 23:43

Koalice a opozice má o podobě důchodů rozdílné představy. „Chce to pokoru a ubrat na sebestřednosti. Jestliže se má důchodová reforma připravit pořádně, nemůžete si myslet, že byste to stihli v řádu několika měsíců,“ rozohnil se v pořadu 360° na CNN Prima NEWS místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček. Podle něj je nereálné, aby snížení valorizací platilo už od července. Podle ministra dopravy Martina Kupky (ODS) opozice jen kritizuje, sama však nepřichází s žádným řešením. „Nikdo z nás si na pánybohy nehraje. Víme dobře, že neznáme všechno,“ odvětil mu Kupka.

Pekarová s delegací míří do Asie. Hodlá se inspirovat Vystrčilem a zazní, že je Tchajwanka?

21. března 2023 09:02

Největší podnikatelská delegace za posledních pět let vyrazí v úterý do Jižní Koreje a na Tchaj-wan. Poletí tam s předsedkyní Poslanecké sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Vedle utužování diplomatických vztahů je v plánu také vytváření lepších podmínek pro investice v Česku a pomoc podnikatelům prosadit se v zahraničí.

Ať má Morava vlastní vlajku, prosazují poslanci. Česko by mohly protnout jednoznačné hranice

16. března 2023 07:06

Tak schválně – cítíte se víc jako Češi, Moravané nebo Slezané? Co nevidět možná Čechy a Moravu znovu protne hranice. Návrh zákona navíc počítá i s novými symboly a vlajkami. Zdá se, že propagátoři zemských hranic tak už nemusí tajně kreslit čáry po silnicích a riskovat pokuty. Jejich nápadu se totiž chopili i politici.