CNN Prima News Radek Vondráček

Radek Vondráček

Výpis příspěvků ke štítku „Radek Vondráček“

Vondrákova „rebelie“? Budeme se tím určitě zabývat. Jsme ale jednotní, tvrdí poslanci ANO

29. ledna 2023 17:32

Vzhledem k okolnostem posledních dnů nebylo příliš velkým překvapením, že se moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák (ANO) neobjevil ve volebním štábu stranického šéfa Andreje Babiše. Místopředseda hnutí ANO totiž v prezidentské volbě vyslovil podporu generálu Petru Pavlovi. I když Vondrákův postoj očividně uvnitř hnutí zvedá velké vášně, zákonodárci z ANO oslovení redaktory CNN Prima NEWS tvrdí, že je jejich poslanecký klub jednotný.

Vondráček: Praha volila vždycky tendenčně, v roce 1946 tam měla KSČ přes 60 procent

15. ledna 2023 12:54

Praha volila vždycky tendenčně, v roce 1946 tam měla KSČ přes 60 procent, prohlásil v nedělní Partii Terezie Tománkové televize CNN Prima NEWS Radek Vondráček, místopředseda opozičního hnutí ANO. Reagoval tak na výsledek první části prezidentské volby. Ve skutečnosti měli komunisté tehdy v hlavním městě pouze 36 procent. V Praze by byl Pavel prezidentem už po prvním kole, získal přes 51 %. Podle Vondráčka má Andrej Babiš ve druhém kole prezidentských voleb šanci uspět, protože má volební potenciál. S tím ale někteří odborníci nesouhlasí. Varují, že předseda ANO narazí na svůj voličský strop.

Sledujte Partii se Stanjurou a Schillerovou. Jak vidí závěr voleb a kde může Česko ušetřit?

14. ledna 2023 10:59
Aktualizováno

Jak Česko zvládne druhé kolo prezidentské volby? Kde ušetřit 70 miliard a zdraží letos pivo? Hosty Partie Terezie Tománkové byli ministr financí z ODS Zbyněk Stanjura a předsedkyně poslaneckého klubu hnutí ANO Alena Schillerová. Ve druhé části pořadu proběhla velká politická diskuse, ve které vystoupí Věra Kovářová z hnutí STAN, Tomáš Zdechovský z KDU-ČSL, Radek Vondráček z ANO a Ivan David z SPD.

Jako hráč Sparty, který fandí Slavii. Vondráček kritizuje rebely z ANO za nepodporu Babiše

12. ledna 2023 22:11

Andreje Babiše v prezidentské volbě nepodpoříme, vzkázali moravskoslezský hejtman Ivo Vondrák a ostravský primátor Tomáš Macura (oba ANO). „Rebelující“ politici čelí za svá překvapivá oznámení uvnitř hnutí kritice. Do Vondráka a Macury se pustil například místopředseda ANO Radek Vondráček. Ten jejich postoj přirovnal ve vysílání CNN Prima NEWS k fotbalistovi Sparty, který před vypuknutím pražského derby ohlásí, že fandí Slavii.

Vondráček: Vláda je s pomocí pomalá, až se mi ježí chloupky. Bartošek mu vpálil oběti covidu

8. prosince 2022 23:03

Místopředseda hnutí ANO Radek Vondráček v pořadu 360° na CNN Prima NEWS vytkl místopředsedovi Poslanecké sněmovny Janu Bartoškovi (KDU-ČSL), že je vládní pomoc pomalá. Vzhledem k existenci pětikoalice prý trvá měsíce, než se jednotlivé strany na něčem domluví. Bartošek na oplátku Vondráčkovi naopak připomněl fungování vlády Andreje Babiše během covidu a 30 tisíc mrtvých.

Vondráček si uřízl pořádnou ostudu. Pavlovi se omluvil, od lidí to ale schytal

28. listopadu 2022 13:34

Bývalý předseda Poslanecké sněmovny za hnutí ANO Radek Vondráček se nechal napálit. Na svém twitterovém účtu totiž sdílel fotografii kandidáta na prezidenta Petra Pavla spolu s dvěma lidmi, kteří mají na triku hlavu prezidenta Ruska Vladimira Putina. Sám Pavel však příspěvek okomentoval tím, že jde o fotomontáž. Uživatelé po zveřejnění příspěvku na nic nečekali a z Vondráčka si kvůli jeho přehmatu utahují. Jako odpověď mu například posílají podobně upravené fotografie s obrázkem předsedy hnutí ANO Andreje Babiše místo Putina. Vondráček po kritice příspěvek smazal a Pavlovi se omluvil.

Má Babiš odejít z čela ANO a kandidovat nadstranicky? Zbytečné, je náš, brání ho poslanci

9. listopadu 2022 13:43

Že by Andrej Babiš odešel z čela ANO a v prezidentských volbách bojoval jako nadstranický kandidát? To preferuje hejtman Moravskoslezského kraje a místopředseda hnutí Ivo Vondrák. Podle něj by se o tom v ANO měla vést seriózní debata. CNN Prima NEWS se proto zeptala poslanců hnutí, zda by byli pro. Většina ale svého šéfa brání a tvrdí, že není nutné, aby Babiš v průběhu prezidentské kampaně sesedl z křesla šéfa hnutí.

Žádný prostor pro jednání s Moskvou teď není, řekl analytik. Co by Rusko muselo udělat?

6. listopadu 2022 18:36

Je čas mluvit o možném příměří v případě ukrajinsko-ruského konfliktu? Na tom se v nedělní Partii neshodli ministr zahraničí Jan Lipavský (Piráti) a poslanec Radek Vondráček (ANO). Stejným tématem se pak v Partii PLUS zabývali i bezpečnostní analytik Martin Svárovský a rusista Jiří Just. Svárovský zastává podobný postoj jako Lipavský, tedy že vzhledem k agresivnímu chování Moskvy jsou jednání o příměří de facto nemožná.