CNN Prima News raketa

raketa

Výpis příspěvků ke štítku „raketa“

Rusko chystá další vlnu útoků. Vzdušné i pozemní síly ale mají problémy, hodnotí analytici

29. listopadu 2022 09:01

Rusko kvůli malým zásobám střel zřejmě nebude schopno vystupňovat vzdušné útoky na ukrajinskou infrastrukturu, uvedl ve svém pravidelném hodnocení situace na ukrajinském bojišti americký Institut pro studium války (ISW). Novou vlnu úderů ale podle něj Moskva zřejmě chystá už na příští dny. Rusko v rámci své informační kampaně patrně přibarvuje své úspěchy v okolí Bachmutu na ukrajinském Donbasu, napsali také analytici. Obklíčení města Bachmutu na ukrajinském Donbasu ruskou armádou podle nich v nejbližší době nehrozí, přestože ruští představitelé tvrdí, že je na dosah.

Landovský: Rusko se musí stáhnout. Západ s podporou Ukrajiny určitě nepřestane

21. listopadu 2022 12:36

Výsledek války na Ukrajině rozhodne o budoucí podobě světového řádu a o fungování vztahů mezi státy v mezinárodní komunitě. Uvedl to český velvyslanec při NATO Jakub Landovský. Západ proto podle něj v žádném případě nepřestane napadený stát podporovat v obraně před ruským agresorem. Reakce politiků na dopad rakety v Polsku nepovažuje za unáhlené, neboť se jen snažili podpořit spojence.

Rusko přesouvá z Běloruska další zbraně. Expert se obává použití špinavé bomby

19. listopadu 2022 19:51

Rusko tajně přesunulo přes 70 raket protivzdušné obrany z Běloruska na své území, což vyvolalo obavy z další eskalace války na Ukrajině. Informoval o tom britský web The Mirror. Ze strany Moskvy může jít o preventivní opatření založené na obavách z případné odvety Kyjeva za úterní bombardování ukrajinských měst. Experti se rovněž obávají toho, že se Kreml chystá použít takzvanou špinavou bombu.

Zelenskyj slovy o raketě v Polsku nahrává Rusům. Je důležité být férový, říká generál Šedivý

19. listopadu 2022 06:08

V Polsku probíhá vyšetřování exploze rakety, při které zemřeli dva lidé. Žádná z dosavadních hypotéz neukazuje na úmysl. Šlo ale zřejmě o raketu odpálenou Ukrajinci. Armádní generál v záloze Jiří Šedivý v pořadu 360° na CNN Prima NEWS uvedl, že podobné incidenty se mohou stát. V takových případech je ale podle něj důležité zůstat férový a přiznat se. Ukrajince by podle něj nyní nikdo neobviňoval, protože konflikt vyvolalo Rusko a obyvatelé napadené země se musí bránit.

Reakce politiků na raketu v Polsku? Žádná hysterie, měli by naopak přitvrdit, říká expert

18. listopadu 2022 17:59

Bezprostřední reakce médií ani politiků po dopadu rakety na polské území se nedají označit za hysterii, shodují se ukrajinista Petr Kalina a bývalý generální konzul v Petrohradu Vladimír Votápek. Podle někdejšího diplomata by čeští politici naopak měli ve svých vyjádřeních být razantnější vzhledem k „barbarskému“ způsobu, kterým Rusko vede svoji útočnou válku.

Zbraň, která nás skoro vtáhla do světové války. Co je protiletadlový systém S-300 zač?

17. listopadu 2022 05:54

Stačilo málo a svět se mohl překlenout nad prahem třetí světové války. Takto mnozí referují o ukrajinské raketě z protiletadlového systému S-300, která v úterý nedopatřením dopadla na polské území a usmrtila dva lidi. Starší, ale stále relativně účinná zbraň ještě z dob sovětské éry oficiálně využívá necelá dvacítka zemí, Ruska nevyjímaje. Část svých zásob S-300 věnovala Ukrajině slovenská vláda. Systém zvládne likvidovat jak rakety s plochou dráhou letu, tak letadla či vrtulníky.

Zpověď Čecha bojujícího na Ukrajině: Na hranicích slzy v očích, hned po příjezdu raketový útok

16. listopadu 2022 21:01

Od 24. února, kdy začala ruská invaze, se k ukrajinským ozbrojeným silám připojily desítky Čechů. Jak vypadá příjezd do válkou zmítané země? Jaké jsou podmínky výcviku? A jak opravdu vydají tvrdé boje na frontové linii? Redakce CNN Prima NEWS získala zpověď muže, který si všemi těmito procesy prošel a aktivně zasáhl do války. Totožnost českého dobrovolníka redakce zná, po vzájemné dohodě ale nebude zveřejňovat jeho pravé jméno. Říkejme mu třeba Ondřej. Tady jsou jeho autentické zážitky z války.