reklama
CNN Prima News raketa

raketa

Výpis příspěvků ke štítku „raketa“

Expert o přípravě Bezose a spol. do vesmíru: Učili se jak si sednout a jak se odpoutat

Příprava miliardáře Jeffa Bezose a dalších členů jeho posádky na let do vesmíru byla nesmírně krátká. Absolvovali jen několikadenní výcvik, během kterého se spíše poznávali. Expert a popularizátor kosmonautiky Jan Spratek ve vysílání CNN Prima NEWS řekl, že Bezos a jeho společníci se vlastně jen učili, jak správně usedat do sedaček modulu a jak se z nich správně odpoutat.

Miliardář Jeff Bezos se podíval do vesmíru. Strávil tam jen vteřiny

Miliardář Jeff Bezos a další členové jeho posádky krátce po třetí hodině odpoledne odstartovali s raketou New Shepard od jeho společnosti Blue Origin směrem k hranici vesmíru. Celý let trval zhruba deset minut, Bezosův modul nakonec přistál zpět na Zemi. Let je významný i tím, že se ho společně zúčastnili dosud nejstarší i nejmladší astronaut. Firma Blue Origin se tak zřejmě zařadí mezi soukromé společnosti schopné dopravovat do vesmíru astronauty.

Trojice, kterou pohřbil vesmír: Let sovětského Sojuzu 11 skončil tragédií před 50 lety

Mělo jít o nevídaný úspěch, kterým Sovětský svaz převáží misky vah při vesmírném závodění se Spojenými státy zpátky na svou stranu. Trojice sovětských astronautů z lodi Sojuz 11 pobyla v červnu roku 1971 na první vesmírné stanici v historii 23 dní. Fenomenální úspěch se ale proměnil v hororové drama. Na zpáteční cestě se povolil na lodi jeden z ventilů a posádka se v kosmu udusila.

Djokovič obdaroval fanouška raketou, ten šílel radostí. Malý kluk legendu koučoval

Bylo jasné, komu pařížské publikum v nedělní finálové řeži na Roland Garros spíše přeje úspěch. Většina přítomných fanoušků nechtěla vidět, jak tenista Novak Djokovič získá 19. grandslamový titul v kariéře, přáli si být u premiérového triumfu Řeka Stefanose Tsitsipase na jedné ze čtyř největších akcí. Našli se ale samozřejmě tací, kteří vytrvale podporovali Srba. A jeden zástupce tohoto tábora se po zápase dočkal cenného suvenýru.

Izraelské letectvo opět zasáhlo Gazu. Palestinci reagovali dalšími raketami

Aktualizováno

Izraelské letectvo v noci z úterý na středu opět útočilo na cíle v Pásmu Gazy a Palestinci pokračovali v odpalování raket přes hranici enklávy. Podle agentury Reuters tak nic nenasvědčuje tomu, že by se znepřátelené strany chystaly v nejbližší době uzavřít příměří, přestože zahraniční představitelé volají po ukončení bojů, které trvají již přes týden. Izraelské letecké údery ve středu brzy ráno zabily v Pásmu Gazy nejméně šest lidí, napsala agentura AP.

Konflikt nejen v Izraeli: Zas*aní Židé, znásilněte jim dcery, křičeli Palestinci v Londýně

Konflikt mezi Izraelem a Palestinou se zostřuje. Izraelské letectvo bombardovalo palestinské Pásmo Gazy. Armáda oznámila, že zničila 15 kilometrů tunelů na severu území. Při útocích zemřelo dalších minimálně 42 lidí. Také hnutí Hamás pokračovalo v ostřelování izraelského území. Konflikt se ale přenáší i mimo Blízký východ. V Londýně příznivci Palestinců vykřikovali protižidovská hesla.

Izraelci přitvrzují, sídlo šéfa Hamásu pod palbou. V neděli zemřelo nejméně 10 dětí

Aktualizováno

Izraelská armáda potvrdila, že zaútočila na dům, v němž žije šéf hnutí Hamás v Pásmu Gazy Jahjá Sinvár společně se svým bratrem Muhammadem Sinwarou, vedoucím logistiky a pracovní síly Hamásu. Informovala o tom agentura AFP. Podle izraelské armády se Sinvár zřejmě skrývá. Šlo o zatím nejtvrdší úder, úřady totiž uvedly, že během neděle zemřelo nejméně 42 osob včetně 16 žen a deseti dětí. Dalších 50 lidí utrpělo zranění.

reklama