CNN Prima News raketový systém

raketový systém

Výpis příspěvků ke štítku „raketový systém“

Česko Ukrajině věnovalo helikoptéry, tanky a raketové systémy. Amerika za pomoc děkuje

23. května 2022 20:49

Česká republika nedávno věnovala ukrajinské armádě bojové helikoptéry, tanky a raketové systémy, řekl v pondělí americký ministr obrany Lloyd Austin na tiskové konferenci po virtuálním setkání se zástupci spřízněných zemí, na němž se jednalo o další vojenské pomoci Ukrajině. Česku za významnou pomoc napadené zemi poděkoval. Česká ministryně obrany Jana Černochová přivítala oceňující slova svého amerického protějšku, podrobnosti o české vojenské pomoci určené Ukrajincům však neposkytla.

Slovensko dalo Ukrajině protiletadlový systém S-300. Zapojili jsme se do války, zuří Fico

8. dubna 2022 15:41

Slovensko darovalo Ukrajině na její žádost svůj systém protivzdušné obrany S-300, uvedl v pátek v prohlášení slovenský premiér Eduard Heger, který je spolu se šéfkou Evropské komise Ursulou von der Leyenovou na návštěvě Ukrajiny. Slovenská televize Markíza dříve během dne uvedla, že utajovaný přesun zmíněné techniky trval dva dny. Spojenci Slovenska na oplátku umístí v této středoevropské zemi oproti původním plánům jeden systém protivzdušné obrany Patriot navíc.

Obrana koupí protiletadlový raketový systém z Izraele. Chránit má elektrárny i letiště

25. září 2020 09:06
Aktualizováno

Ministerstvo obrany chce koupit protiletadlový raketový systém SHORAD přímo od izraelské vlády. Osloví ji s nabídkou přímého jednání. V pátek ráno ministerstvo také podepsalo rámcovou smlouvu na servis bojových vozidel Pandur na příští čtyři roky. Je ve výši až 2,39 miliardy korun s DPH, oznámil na Twitteru ministr obrany Lubomír Metnar (za ANO).