reklama

František Nedvěd se usmířil s bratrem a zase zpívá. Hlas se mu vrací díky ozařování

Třiasedmdesátiletý zpěvák František Nedvěd se od minulého roku léčí s rakovinou plic. V průběhu nemoci si sáhl i na úplné dno. Přišel o hlas a ozařování se protáhlo na delší dobu. Ani lékaři mu nedokázali zaručit, že si ještě někdy zazpívá. O pár týdnů později se ale zdá, že je František v dobré formě. Má zpátky hlas, a dokonce zpívá.

reklama

Oblíbený zpěvák František Nedvěd je uprostřed léčby rakoviny plic a jeho největší obavy, že se mu nikdy v životě nevrátí hlas, jsou pryč. „To byl ten největší strašák, když to půl roku vypadalo, že nebudu mluvit. Jenom jsem sípal,“ řekl zpěvák v rozhovoru pro Showtime.

„Řekl bych, že takových 70 procent hlasu už mám zpátky jenom díky tomu, že přistoupili ještě k ozařování. Mám celkem 30 ozáření a v pátek jsme dokončili patnácté, takže jsem přesně v polovině,“ dodal.

Chemoterapii ale nesnášel vždy dobře a přiznal, že se mu dost často za klidného stavu zamotala hlava. „Nebo mě strašně bolela záda, když jsem vařil,“ dodal Nedvěd, který na kameru ukázal i svůj hrudník s body, kam je ozařování zaměřeno.

Zpěvák ale přišel s dobrou zprávou, že se jeho stav postupem času lepší. Hlava se mu nemotá a ani bolavá záda už ho tolik netrápí. Lékař mu dokonce doporučil, aby prováděl dechová cvičení, která jdou ruku v ruce se zpěvem, při němž se mu vrací zpět všechny funkce, a to i funkce hlasivek, o které během nemoci přišel.

„Od začátku jsem byl docela optimistický, i když táta říkal, že už nikdy nebude zpívat a že už je to všechno v háji. Ale já tomu, že bude zase v pořádku, opravdu upřímně věřil,“ řekl jeho syn Vojta Nedvěd, který si teď s tátou zase rád doma pobrukuje a doprovází ho na kytaru.

Nejen Nedvědova manželka nebo syn drží zpěváka nad vodou, energii a silnou vůli mu dodává celá jeho rodina. „Je to úžasné, naše rodina drží pohromadě úplně skvěle. A chci poděkovat celé mojí rodině a všem, kteří mě podporovali. Za tu úžasnou sílu, kterou mi dávali, děkuji,“ poslal prostřednictvím kamer redakce Showtimu vzkaz všem, kteří mu fandili a stáli při něm.

Se svým neméně slavným bratrem Janem spolu dlouho nemluvili. Poslední dobou se ale začalo spekulovat, že je nemoc Františka dala zase dohromady. „Reagoval na naše zpívání s Vojtou na terase. Podotkl, že už má také radost, že už mám ten hlas lepší,“ objasnil František.

„Chystám něco, co bude sice trošku těžší, ale doufám, že to všechno vyjde, takže s bratrem v podstatě komunikujeme a nehádáme se a to je důležité,“ přiznal na závěr. František chystá návrat na koncertní pódia, jeho sny a cíle jsou velké.

Tagy:
rakovina chemoterapie zpěv rakovina plic František Nedvěd ozařování Jan Nedvěd Vojtěch Nedvěd ztráta hlasu

Hlavní zprávy

Elektřina i plyn příští rok podraží, oznámily úřady. Kolik si za energie lidé připlatí?
Energetika

Elektřina i plyn příští rok podraží, oznámily úřady. Kolik si za energie lidé připlatí?

Elektřina a plyn v příštím roce lidem zdraží. Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta. Vyplývá to ze středečního oznámení Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který část výsledné ceny energií stanovuje. V celkových cenách se projeví přibližně dvouprocentním nárůstem u elektřiny, jednoprocentním u plynu. Další zdražení lidi čeká u neregulované složky ceny energie, do které dodavatelé energií promítají nákupy drahých energií na burze, uvedl ERÚ.

Napětí roste: Lukašenko hrozí ruskými jadernými zbraněmi, Putin varuje NATO kvůli Ukrajině

Ruský prezident Vladimir Putin v úterý varoval Severoatlantickou alianci, aby na Ukrajině nepřekročila „červenou čáru“. Tou by podle něj bylo rozmístění určitých útočných raket na ukrajinském území, uvedly ruské agentury. V takovém případě by Rusko „bylo nuceno jednat“, zdůraznil šéf Kremlu. Běloruský vůdce Alexandr Lukašenko se dnes zmínil o možnosti rozmístit ruské jaderné zbraně na území své země, pokud by se alianční jaderné zbraně ocitly v Polsku.

Vědci stvořili živé roboty, kteří se sami rozmnožují. Byl to pro mě šok, přiznal expert

Američtí vědci, kteří stvořili první živé stroje známé jako xenoboti, přišli s další převratnou informací – tyto formy života jsou nyní schopné se rozmnožovat, a to zcela jiným způsobem než rostliny nebo živočichové. Xenoboti by tak v budoucnu mohli posloužit například při ochraně životního prostředí nebo i v medicíně, informuje web stanice CNN.

Za fandění dva miliony. Rosol daviscupovými požadavky naštval Kaderku, hrozí soud

Střídání stráží. Tak by se dalo nazvat vystoupení českého daviscupového týmu na finále Davis Cupu. Ačkoliv se od něj nic nečekalo, pořádně potrápil o poznání silnější Francouze i Brity a jmenovitě se o to zasloužili mladíci Tomáš Macháč a Jiří Lehečka. Výběr kapitána Jaroslava Navrátila nestál na výkonech zkušeného Jiřího Veselého, a už vůbec ne na Lukáši Rosolovi. Ten byl původně v nominaci, ovšem kvůli údajným požadavkům na odměnu se nakonec v Innsbrucku nepředstavil.

Spojil Babiše a Fialu: Mělo to přijít už dávno. Jak chce očkovat milion lidí za týden?

Designovaný premiér Petr Fiala (ODS) a premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) se kvůli pandemii koronaviru měli spojit už dávno, míní stomatolog z iniciativy Lékaři pomáhají Česku Radek Mounajjed, který zorganizoval úterní tiskovou konferenci obou politiků. Třetí dávkou vakcíny proti koronaviru chce v Česku naočkovat milion lidí za týden, ideálně za ten příští. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS vysvětlil, jaký má plán.

Záhadná smrt šestileté dívky, rodiče viní lékaře. Tvrdili, že léčba je kvůli autismu těžká

Nejasnosti kolem smrti své dcery chtějí vyjasnit Rachel a Luke Bradfordovi z Velké Británie. Lékaři totiž v létě 2017 poslali šestiletou Coco z pohotovosti domů, přestože v sobě nedokázala udržet žádné tekutiny. Šlo podle nich jen o zánět trávicí soustavy. Dívka později v nemocnici zemřela na vícečetné selhání orgánů. Rodiče obviňují nedůsledné lékaře ze zanedbání péče. Ti údajně tvrdili, že je Coco těžké léčit, protože trpí autismem. Nyní probíhá oficiální prošetření příčin smrti u soudu.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama