reklama

František Nedvěd se usmířil s bratrem a zase zpívá. Hlas se mu vrací díky ozařování

Třiasedmdesátiletý zpěvák František Nedvěd se od minulého roku léčí s rakovinou plic. V průběhu nemoci si sáhl i na úplné dno. Přišel o hlas a ozařování se protáhlo na delší dobu. Ani lékaři mu nedokázali zaručit, že si ještě někdy zazpívá. O pár týdnů později se ale zdá, že je František v dobré formě. Má zpátky hlas, a dokonce zpívá.

reklama

Oblíbený zpěvák František Nedvěd je uprostřed léčby rakoviny plic a jeho největší obavy, že se mu nikdy v životě nevrátí hlas, jsou pryč. „To byl ten největší strašák, když to půl roku vypadalo, že nebudu mluvit. Jenom jsem sípal,“ řekl zpěvák v rozhovoru pro Showtime.

K tématu

„Řekl bych, že takových 70 procent hlasu už mám zpátky jenom díky tomu, že přistoupili ještě k ozařování. Mám celkem 30 ozáření a v pátek jsme dokončili patnácté, takže jsem přesně v polovině,“ dodal.

Chemoterapii ale nesnášel vždy dobře a přiznal, že se mu dost často za klidného stavu zamotala hlava. „Nebo mě strašně bolela záda, když jsem vařil,“ dodal Nedvěd, který na kameru ukázal i svůj hrudník s body, kam je ozařování zaměřeno.

Zpěvák ale přišel s dobrou zprávou, že se jeho stav postupem času lepší. Hlava se mu nemotá a ani bolavá záda už ho tolik netrápí. Lékař mu dokonce doporučil, aby prováděl dechová cvičení, která jdou ruku v ruce se zpěvem, při němž se mu vrací zpět všechny funkce, a to i funkce hlasivek, o které během nemoci přišel.

/ fotografií

„Od začátku jsem byl docela optimistický, i když táta říkal, že už nikdy nebude zpívat a že už je to všechno v háji. Ale já tomu, že bude zase v pořádku, opravdu upřímně věřil,“ řekl jeho syn Vojta Nedvěd, který si teď s tátou zase rád doma pobrukuje a doprovází ho na kytaru.

Nejen Nedvědova manželka nebo syn drží zpěváka nad vodou, energii a silnou vůli mu dodává celá jeho rodina. „Je to úžasné, naše rodina drží pohromadě úplně skvěle. A chci poděkovat celé mojí rodině a všem, kteří mě podporovali. Za tu úžasnou sílu, kterou mi dávali, děkuji,“ poslal prostřednictvím kamer redakce Showtimu vzkaz všem, kteří mu fandili a stáli při něm.

 František a Jan Nedvědovi se už zase spolu baví. Smířila je nemoc?
František a Jan Nedvědovi se už zase spolu baví. Smířila je nemoc?
Zdroj: Profimedia.cz

Se svým neméně slavným bratrem Janem spolu dlouho nemluvili. Poslední dobou se ale začalo spekulovat, že je nemoc Františka dala zase dohromady. „Reagoval na naše zpívání s Vojtou na terase. Podotkl, že už má také radost, že už mám ten hlas lepší,“ objasnil František.

„Chystám něco, co bude sice trošku těžší, ale doufám, že to všechno vyjde, takže s bratrem v podstatě komunikujeme a nehádáme se a to je důležité,“ přiznal na závěr. František chystá návrat na koncertní pódia, jeho sny a cíle jsou velké.

K tématu

Tagy: rakovina chemoterapie zpěv rakovina plic František Nedvěd ozařování Jan Nedvěd Vojtěch Nedvěd ztráta hlasu

Další hlavní zprávy

Školství

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy

Další rebelující základka: V Jiříkově se žáci mohou testovat doma před odchodem do školy

Základní škola v Jiříkově na Děčínsku, kde se děti vrátí do lavic v pondělí, nabízí rodičům, aby své potomky před odchodem na vyučování otestovali sami doma. Takový postup se ale nelíbí tamním hygienikům. Po waldorfské škole v Semilech jde tak o další školu, která jde proti vládním nařízením. Ta určují, že se žáci mají testovat sami ve škole za přítomnosti učitelů.

Šéf bramborářů: Prodáváme výrazně pod cenou, řada z nás na kompenzace nedosáhne
Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč
USA vyhostí deset ruských diplomatů, oznámil Biden. Moskva slibuje tvrdou odplatu
reklama
reklama
Máme učit, ne testovat. Ředitel semilské školy si stojí za svým, hrozí mu odvolání

Školství

Domácí zpravodajství

Hamáčkovy kroky mě děsí. Stranu nesjednotíte popravou oponentů, říká šéf pražské ČSSD
Zeman poprvé na vozíku. Jednal se slovenským premiérem i kandidátem na šéfa diplomacie
Další články
reklama
reklama