CNN Prima News chemoterapie

chemoterapie

Výpis příspěvků ke štítku „chemoterapie“

Strach o Pelého. Zdravotní stav fotbalové legendy se prudce zhoršil, říkají lékaři

22. prosince 2022 08:41

Zdravotní stav brazilské fotbalové legendy Pelého se podle jeho ošetřujících lékařů prudce zhoršil. Trojnásobný mistr světa se od loňského září léčí s rakovinou tlustého střeva, od konce listopadu je někdejší útočník hospitalizován na klinice v Sao Paulu. Spolu se zhoršující se rakovinou lékaři Pelému diagnostikovali rovněž srdeční a ledvinovou dysfunkci, přesto zůstává ve svém pokoji.

Průlom v léčbě leukémie. Mladá dívka po experimentální léčbě nemá žádné příznaky nemoci

12. prosince 2022 07:44

Britští lékaři o víkendu na odborné konferenci představili inovativní léčbu leukémie, kterou považují za revoluční pokrok v medicíně. Třináctiletá dívka, u níž nezabíraly žádné formy léčby, se před rokem dostala do péče týmů zdravotníků z londýnské dětské nemocnice Great Ormond Street Hospital (GOSH). Díky genové terapii se u ní neprojevují příznaky nemoci a je v podstatě vyléčená. Informovaly o tom agentura AFP a server BBC News.

Herec Nemec o drsném boji s rakovinou: Brutální, třásl jsem se, potil se a zvracel

10. listopadu 2022 13:35

Osud uštědřil slovenskému herci Marcelu Nemcovi tvrdou ránu. V prosinci loňského roku mu lékaři diagnostikovali rakovinu. Divadelník se ihned pustil do boje a podstoupil náročnou léčbu. I když mu chemoterapie dává zabrat, stále nepřichází o pozitivní myšlenky. V boji proti této zákeřné nemoci se prý totiž rozhodně neplánuje vzdávat.

Násilník využil chemoterapii k útěku z vězení. Dopadnout v autobuse ho pomohli cestující

9. srpna 2022 09:33

K útěku ho hnala vůle nezemřít ve vězení. Takovou obhajobou se snažil zmírnit trest pro Jana Nováka jeho advokát. Brutální násilník před více než sedmi lety převezl policisty přímo v onkologické ambulanci nemocnice v pražské Krči. Na jeho útěk, který skončil díky cestujícím v linkovém autobuse, upozorňuje pravidelný seriál Zvlášť závažné zločiny.

Otřesná chyba domažlických lékařů: V břiše pacienta měli nechat roušku. Muž málem zemřel

11. července 2022 15:27

Před rokem podstoupil šestapadesátiletý Pavel H. operaci tlustého střeva v Domažlické nemocnici. Po operaci ho ale trápily problémy a později zjistil, že mu lékaři v břiše zapomněli chirurgickou roušku. Případem, na který upozornil web novinky.cz, se již zabývá státní zastupitelství. Na dotaz CNN Prima NEWS nemocnice své pochybení odmítla a označila tyto informace za „ne zcela pravdivé“.

I s rakovinou porodila krásnou holčičku, teď přišla další rána. Jana přesto bojuje dál

26. června 2022 07:35

Před pěti lety se nastávající mamince Janě Faltýnkové změnil život. V pátém měsíci těhotenství si totiž v levém třísle nahmatala bouli. Lékaři jí poté oznámili děsivou zprávu – rakovina tkáně ve II. stadiu. Faltýnková se přesto nevzdala a zákeřnou nemoc úspěšně porazila. Po pěti letech náročné léčby se jí podařilo znovu otěhotnět, bohužel však musela podstoupit interrupci. Mladá maminka se přesto nevzdává a na svět nahlíží pozitivně.

Chemoterapie, teď nejistota po další operaci. Slovenský herec nevzdává boj s rakovinou

18. června 2022 11:45

Slovenský herec Marcel Nemec se od loňského prosince léčí s rakovinou a tento týden musel podstoupit další chirurgický zákrok. Ačkoliv mu léčba dává zabrat, stále nepřichází o pozitivní myšlenky. V boji proti této zákeřné nemoci se totiž rozhodně neplánuje vzdávat. A to ani přesto, že mu lékaři dávali jeden až tři roky života.

Statečná Bára dva roky bojuje s nádorem na mozku: Udělám vše, abych vyhrála, říká

12. června 2022 15:13

Barboře Maťovčíkové se před dvěma lety ze dne na den změnil život. Lékaři jí totiž diagnostikovali nádor na mozku. Šestadvacetiletá dívka od té doby podstoupila náročnou operaci a onkologickou léčbu. Ačkoliv se její nemoc v současnosti nevyvíjí vůbec dobře, nevzdává se. „Chci a udělám vše, abych tento boj vyhrála,“ řekla mladá bojovnice CNN Prima NEWS.

Putin je nemocný, záběry z rozhovorů jsou falešné, tvrdí zdroj z Kremlu. Kdo vládne Rusku?

23. května 2022 12:31

Zdroje z Kremlu tvrdí, že prezident Vladimir Putin je od úterý nemocný a Rusové jsou nuceni vydávat předtočené záběry z rozhovorů za aktuální. Logicky tak vyvstávají otázky, kdo by v takovém případě Rusku uprostřed války na Ukrajině vládl? Má jít o bývalého člena KGB, současného ředitele nástupnické ruské tajné služby FSB.