reklama
CNN Prima News chemoterapie

chemoterapie

Výpis příspěvků ke štítku „chemoterapie“

Kolonoskopie: Jsou na světě příjemnější věci, ale může vám zachránit život, říká lékař

28. listopadu 2021 23:30

Nádor tlustého střeva, který stejnou měrou postihuje muže i ženy, patří mezi nejčastější typy rakoviny v Česku. Mnoho lidí prvotní příznaky banalizuje a zaměňuje jejich projevy s hemoroidy. Onkolog Jiří Tomášek upozorňuje, že objeví-li se krev ve stolici, je vhodné raději navštívit lékaře a vyloučit vážnější příčinu krvácení. Jaké jsou další příznaky karcinomu tlustého střeva a na jaká preventivní vyšetření mají lidé nárok?

REPORTÁŽ: Od kontroly po ozařování. Čím vším si musí projít ženy s rakovinou prsu?

21. listopadu 2021 05:41

Ať už pravidelné, nebo sporadické samovyšetření prsou může odhalit strašáka většiny žen – bulku, která v ňadru nemá co dělat. Mnohé pacientky však netuší, co je při diagnóze karcinomu prsu, celosvětově nejčastěji se vyskytujícím nádorovém onemocnění u žen, čeká. Redakce CNN Prima NEWS se proto vydala do pražské Fakultní nemocnice Královské Vinohrady, aby to zjistila. Čím vším si ženy skutečně projdou?

Ingrid podporuje nahými fotkami ženy s rakovinou prsu. Varuje před zanedbáním kvůli covidu

21. října 2021 08:49

Osmačtyřicetiletá Ingrid Satoryová ze Šamorína na Slovensku se rozhodla bojovat za ženy s rakovinou, které jsou po dobu pandemie ohrožené mnohem více než ostatní. Důvodem aktivity Satoryové byla neadekvátní péče o onkologické pacienty, která nastala v důsledku zhoršující se koronavirové situace. Na sociálních sítích proto publikovala status na jejich podporu.

Děsivé fotky z boje s rakovinou: „Brenda“ z Beverly Hills ukázala, co jí nemoc způsobila

9. října 2021 12:44

V minulosti herečka Shannen Dohertyová zazářila v seriálu Beverly Hills 90210 coby Brenda nebo v magické sérii Čarodějky v roli nejstarší sestry Prue. V současnosti se však řeší zejména její zdravotní stav. Herečka již podruhé bojuje s agresivní formou rakoviny prsu, je ve čtvrtém stádiu nemoci. V rámci osvěty se rozhodla sdílel fotografie ze svého soukromí, díky nimž odhaluje, co boj s rakovinou obnáší.

Rakovina plic nepostihuje pouze kuřáky. Ročně si tuto diagnózu vyslechnou tisíce Čechů

4. července 2021 09:59

Rakovina plic patří mezi velmi obávaná nádorová onemocnění. I když tímto typem rakoviny onemocní častěji kuřáci, cigarety nejsou jediným rizikovým faktorem. Rakovina plic je o to zákeřnější, že zpočátku často probíhá bez příznaků. Včasné odhalení je přitom klíčové. V Česku si tuto diagnózu každoročně vyslechne až 6500 lidí.

Květu trápilo nafouklé břicho a bolestivé močení. Diagnóza zněla rakovina vaječníku

2. května 2021 07:22

Paní Květa (66 let) se s realitou zhoubných onemocnění setkávala už při své práci ve správě sociálního zabezpečení, kterou vykonávala devatenáct let. Vždy se snažila pomáhat k co nejlepším sociálním podmínkám všem klientům, mezi nimiž byli také onkologičtí pacienti. O vlastním onemocnění rakovinou vaječníku se dozvěděla v lednu 2019, když jí bylo 65 let. Zvládnout těžké období jí pomohla nejen rodina, ale také psaní deníku, do kterého se pustila, když prodělávala chemoterapii.

František Nedvěd: Otevřená zpověď nejen o rakovině plic. Jsem šťastný, že žiju

2. května 2021 05:23

Známý písničkář se od loňského října statečně pere se zákeřnou nemocí. Má za sebou sérii chemoterapií a radioterapií, během kterých dokonce přišel o hlas a vypadalo to, že už si nikdy nezazpívá. Krátce po posledním ozařování poskytl CNN Prima NEWS exkluzivní rozhovor. Byla na něm patrná úleva, že je léčba u konce.

Krutý osud rodičů pěti dětí. Oběma našli rakovinu ve 4. stadiu, jen pár měsíců po sobě

7. dubna 2021 23:19

Tvrdou zkouškou procházejí pětinásobní rodiče Sarah a Steve Thawleyovi z anglického města Hoyland. V červnu, osm týdnů po narození posledního dítěte, matce lékaři diagnostikovali rakovinu prsu ve čtvrtém stadiu. Zbývaly jí poslední měsíce života, po léčbě se její stav ale začal zlepšovat. V prosinci však přišla další rána – i jejímu muži lékaři diagnostikovali rakovinu ve čtvrtém stadiu, a to žaludku.

František Nedvěd se usmířil s bratrem a zase zpívá. Hlas se mu vrací díky ozařování

22. března 2021 11:00

Třiasedmdesátiletý zpěvák František Nedvěd se od minulého roku léčí s rakovinou plic. V průběhu nemoci si sáhl i na úplné dno. Přišel o hlas a ozařování se protáhlo na delší dobu. Ani lékaři mu nedokázali zaručit, že si ještě někdy zazpívá. O pár týdnů později se ale zdá, že je František v dobré formě. Má zpátky hlas, a dokonce zpívá.

reklama