reklama
CNN Prima News chemoterapie

chemoterapie

Výpis příspěvků ke štítku „chemoterapie“

Květu trápilo nafouklé břicho a bolestivé močení. Diagnóza zněla rakovina vaječníku

Paní Květa (66 let) se s realitou zhoubných onemocnění setkávala už při své práci ve správě sociálního zabezpečení, kterou vykonávala devatenáct let. Vždy se snažila pomáhat k co nejlepším sociálním podmínkám všem klientům, mezi nimiž byli také onkologičtí pacienti. O vlastním onemocnění rakovinou vaječníku se dozvěděla v lednu 2019, když jí bylo 65 let. Zvládnout těžké období jí pomohla nejen rodina, ale také psaní deníku, do kterého se pustila, když prodělávala chemoterapii.

Krutý osud rodičů pěti dětí. Oběma našli rakovinu ve 4. stadiu, jen pár měsíců po sobě

Tvrdou zkouškou procházejí pětinásobní rodiče Sarah a Steve Thawleyovi z anglického města Hoyland. V červnu, osm týdnů po narození posledního dítěte, matce lékaři diagnostikovali rakovinu prsu ve čtvrtém stadiu. Zbývaly jí poslední měsíce života, po léčbě se její stav ale začal zlepšovat. V prosinci však přišla další rána – i jejímu muži lékaři diagnostikovali rakovinu ve čtvrtém stadiu, a to žaludku.

Dlouho nebolí, ale rychle metastazuje. Rakovina slinivky patří mezi ty nejhorší

Říká se jí tichý zabiják. Nemocní o ní dlouho nemají ani ponětí, první příznaky lze snadno zaměnit s jinými neduhy, a když se na ni přijde, často už bývá pozdě. Rakovině slinivky v posledních týdnech podlehli hned dva umělci – hudebník David Stypka a herečka Hana Maciuchová. Proč tato nemoc často postihuje také kumštýře a jaké jsou šance na plné uzdravení?

reklama