reklama
CNN Prima News rakovina plic

rakovina plic

Výpis příspěvků ke štítku „rakovina plic“

Zbytečná úmrtí na rakovinu plic. Až 85 procent nemocných přichází k lékaři pozdě

1. srpna 2021 05:37

Rakovina plic patří mezi nejzávažnější karcinomy. Její zrádnost spočívá především v tom, že o sobě dlouho nedává vědět. Drtivá většina pacientů přichází k lékaři pozdě. Tento verdikt si z úst lékařů vyslechla i paní Petra, která s nemocí bojuje už dlouho. Její příběh zveřejňujeme při příležitosti Světového dne rakoviny plic, který letos připadá na první srpnový den.

Rakovina plic nepostihuje pouze kuřáky. Ročně si tuto diagnózu vyslechnou tisíce Čechů

4. července 2021 09:59

Rakovina plic patří mezi velmi obávaná nádorová onemocnění. I když tímto typem rakoviny onemocní častěji kuřáci, cigarety nejsou jediným rizikovým faktorem. Rakovina plic je o to zákeřnější, že zpočátku často probíhá bez příznaků. Včasné odhalení je přitom klíčové. V Česku si tuto diagnózu každoročně vyslechne až 6500 lidí.

Primář: Zapomeňme na covid. Máme více pacientů se zanedbanými nemocemi

22. června 2021 19:47

Na odděleních jim momentálně leží 0 pacientů s covidem. Ačkoliv se koronavirová situace v českých nemocnicích lepší, nyní přicházejí pacienti s dalšími onemocněními v pokročilém stadiu. Lékaři mnohdy neví, jestli jim ještě budou moci pomoct. „Neznamená to ale, že házíme flintu do žita,“ odpovídal v pořadu Interview na CNN Prima NEWS primář I. Kliniky tuberkulózy a respiračních potíží Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Jiří Votruba.

František Nedvěd: Otevřená zpověď nejen o rakovině plic. Jsem šťastný, že žiju

2. května 2021 05:23

Známý písničkář se od loňského října statečně pere se zákeřnou nemocí. Má za sebou sérii chemoterapií a radioterapií, během kterých dokonce přišel o hlas a vypadalo to, že už si nikdy nezazpívá. Krátce po posledním ozařování poskytl CNN Prima NEWS exkluzivní rozhovor. Byla na něm patrná úleva, že je léčba u konce.

František Nedvěd se usmířil s bratrem a zase zpívá. Hlas se mu vrací díky ozařování

22. března 2021 11:00

Třiasedmdesátiletý zpěvák František Nedvěd se od minulého roku léčí s rakovinou plic. V průběhu nemoci si sáhl i na úplné dno. Přišel o hlas a ozařování se protáhlo na delší dobu. Ani lékaři mu nedokázali zaručit, že si ještě někdy zazpívá. O pár týdnů později se ale zdá, že je František v dobré formě. Má zpátky hlas, a dokonce zpívá.

reklama