reklama

zpěv

Výpis příspěvků ke štítku „zpěv“

Harmonikář má smůlu, hrát nesmí a bonus nedostane. Koncerty přitom jedou ve velkém

Hudebníci, kteří se živí hraním v restauracích, mají smůlu. Hrát nemohou a navíc jim stát zrušil kompenzační bonus. „Je to paradoxní, na Vánoce jsme hrát mohli,“ popisuje mladý harmonikář Jiří z Prahy. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jsou však restaurace větším rizikem než například venkovní koncerty, kde podle něj lidé neodkládají roušky.

Smutná připomínka indonéské tragédie: Posádka ponorky si před smrtí zazpívala baladu

Pátrací týmy v neděli objevily trosky indonéské ponorky KRI Nanggala-402, která se minulé úterý ztratila poblíž ostrova Bali. Indonéská armáda nyní publikovala video, které zachycuje posádku ponorky při zpěvu smutné písně s názvem Sampai Jumpa (Na shledanou). Záběry byly natočené jen pár týdnů předtím, než všech 53 členů posádky zemřelo v hlubinách oceánu.

Místo výtěru stačí zařvat nebo zazpívat. Vynálezce představil nový test na covid

Novou metodu testování na koronavirus představil nizozemský vynálezce Peter van Wees. Místo nepříjemného výtěru z nosu či úst podle něj stačí, aby testovaní zakřičeli nebo zazpívali. Má k tomu sloužit vzduchotěsná kabina, v níž shromažďuje vydechované částice průmyslová čistička vzduchu. Cílem projektu je zajistit jednodušší a rychlejší testování, píše agentura Reuters.

reklama