reklama

zpěv

Výpis příspěvků ke štítku „zpěv“

Děti se budou ve škole testovat jen týden. Budou pak muset nadále nosit roušky?

30. srpna 2021 05:53

Plošné testování dětí ve školách, které odstartuje 1. září, bude trvat jen týden. Po absolvování tří testů zcela skončí a pro děti zůstanou povinné pouze roušky ve společných prostorách budov. Po 9. září skončí i zpřísněné podmínky pro ty, kteří se odmítnou testům podrobit, a pro všechny děti začnou platit stejná pravidla. To vše v případě, kdy bude podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěch (za ANO) dobrá situace, tedy pouze 25 pozitivních na 100 tisíc provedených testů.

Nechte netestované děti zpívat. Válek volá po zrušení omezení ve školách

29. srpna 2021 12:01

Ať nejsou pro děti, které se nenechají testovat na koronavirus, žádné sankce, apeloval v pořadu Partie na CNN Prima NEWS šéf poslaneckého klubu TOP 09 a lékař Vlastimil Válek. Netestované žáky a studenty by nijak neomezoval. Podle manuálu pro školy mají mít děti, které nebudou otestovány ani očkovány, respirátory a nemohou ani zpívat nebo cvičit uvnitř.

Děti, které se nenechají testovat ani očkovat, nesmí ve školách zpívat a cvičit

17. srpna 2021 10:29

Vláda stanovila podmínky pro návrat žáků do škol v souvislosti s opatřeními proti šíření koronaviru. Žáky i jejich rodiče se snaží motivovat k tomu, aby se očkovali a pravidelně testovali. Děti, které testování ani očkování nepodstoupí, nebudou moci ve škole zpívat a cvičit budou moci pouze venku a budou muset nosit roušku nebo respirátor. V úterý to na tiskové konferenci oznámil ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (za ANO).

Harmonikář má smůlu, hrát nesmí a bonus nedostane. Koncerty přitom jedou ve velkém

9. června 2021 06:13

Hudebníci, kteří se živí hraním v restauracích, mají smůlu. Hrát nemohou a navíc jim stát zrušil kompenzační bonus. „Je to paradoxní, na Vánoce jsme hrát mohli,“ popisuje mladý harmonikář Jiří z Prahy. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (za ANO) jsou však restaurace větším rizikem než například venkovní koncerty, kde podle něj lidé neodkládají roušky.

Smutná připomínka indonéské tragédie: Posádka ponorky si před smrtí zazpívala baladu

27. dubna 2021 12:53

Pátrací týmy v neděli objevily trosky indonéské ponorky KRI Nanggala-402, která se minulé úterý ztratila poblíž ostrova Bali. Indonéská armáda nyní publikovala video, které zachycuje posádku ponorky při zpěvu smutné písně s názvem Sampai Jumpa (Na shledanou). Záběry byly natočené jen pár týdnů předtím, než všech 53 členů posádky zemřelo v hlubinách oceánu.

reklama