reklama

Rakušan: Hnutí ANO se konečně probralo. Ukazuje se, že umí mluvit i někdo jiný než Babiš

V nedělní Partii na CNN Prima NEWS se střetl první místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan s místopředsedkyní Sněmovny a poslankyní ANO Janou Mračkovou Vildumetzovou. Rakušan si do Vildumetzové rýpl s tím, že teprve v opozici hnutí ANO ukazuje, že vystupovat může i někdo jiný než lídr Andrej Babiš.

reklama

„Jsem rád, že se hnutí ANO probralo. Dříve ho reprezentovali jen Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek. Teď ukazují, že také umějí mluvit. A to je dobře, zasloužíme si tvrdou opozici,“ prohlásil Rakušan.

Rakušan například připomněl, že Vildumetzová 29. prosince vyčítala nové vládě, že je v regionech málo očkovacích míst. „To jsme byli ve vládě 12 dní. Já se musím smát,“ glosoval Rakušan.

Reagoval tak na smršť tweetů, které v poslední době psala právě Vildumetzová. Jak už CNN Prima NEWS informovala, mluví se o tom, že zatímco poslanci ANO mají vystupovat tvrdě a ostře, předseda ANO Andrej Babiš bude ukazovat vlídnější a smířlivější tvář a ve svém obytném voze bude obrážet Českou republiku a připravovat si půdu pro prezidentskou kampaň.

Vildumetzová takový plán popírá. Podle ní zatím Andrej Babiš neřekl, jestli bude na Hrad kandidovat. Ona sama by ho ale prý podpořila.

Tagy:
politika Vít Rakušan STAN Sněmovna Partie Partie Terezie Tománkové vláda koronavirus COVID-19 Jana Mračková Vildumetzová

Hlavní zprávy

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn
Kultura

Zemřela zpěvačka Horká, měla se úmyslně nakazit koronavirem. Jste odpad, vzkazuje syn

Ve věku 57 let zemřela zpěvačka folkové kapely Asonance Hana Horká. I když příčinu úmrtí kapela nezveřejnila, na sociálních sítích se množí spekulace, že s ním mohl souviset covid, který nedávno prodělala. Koronavirem se měla nakazit úmyslně, což nepřímo potvrdil i její syn. „Sebrali jste mi maminku, která si na vašem základě stavěla veškeré svoje argumenty,“ napsal v komentáři, kde označil některé odborníky, kteří se vyjadřovali k pandemii.

Djokovič přiletěl do Bělehradu jako hrdina. Za skandování ho přivítal velký dav

Aktualizováno

Začalo Australian Open a mužská světová jednička Novak Djokovič u toho není. Hráč prohrál dlouhé tahanice o vízum a musel nehostinné Melbourne opustit. Krátce po finálním verdiktu soudu nasedl v neděli do letadla a o zhruba 24 hodin později přistál v rodném Bělehradě. Rychle prošel letištní halou s tenisovou taškou na zádech a zamířil do prostoru pro vyzvednutí dalších zavazadel. Lidé před terminálem vytrvale a hlasitě skandovali „Novak, Novak“.

reklama

Domácí zpravodajství

Vládní koalici drží především strach z Babiše u moci, říká komentátor Fischer

Největším spojujícím prvkem vládní koalice je Andrej Babiš (ANO), řekl ve vysílání CNN Prima NEWS komentátor a novinář Petr Fischer. „A tím zůstane po celé volební období. Koalici nedrží nic jiného než strach z toho, že by se Babiš vrátil k moci,“ prohlásil. Politolog Lukáš Valeš k tomu dodal, že bývalému premiérovi začínají ve Sněmovně zlaté časy.

Dívky utekly z dětské psychiatrie v Lounech, policie po nich pátrá. Mohou být i v Praze

Policisté pátrají po dvou mladistvých pacientkách dětské psychiatrické léčebny v Lounech. Dívky ve věku 16 a 17 let v neděli společně utekly při návratu z vycházky, od té doby jsou nezvěstné. Je možné, že se po útěku rozdělily, pohybovat se mohou po Praze ve velkých obchodních centrech a jejich okolí. V tiskové zprávě to uvedla policejní mluvčí Miroslava Glogovská.

reklama