Rakušan: Hnutí ANO se konečně probralo. Ukazuje se, že umí mluvit i někdo jiný než Babiš

Vít Rakušan

PARTIE Terezie Tománkové 9.1.2022 11:00

V nedělní Partii na CNN Prima NEWS se střetl první místopředseda vlády a ministr vnitra Vít Rakušan s místopředsedkyní Sněmovny a poslankyní ANO Janou Mračkovou Vildumetzovou. Rakušan si do Vildumetzové rýpl s tím, že teprve v opozici hnutí ANO ukazuje, že vystupovat může i někdo jiný než lídr Andrej Babiš.

„Jsem rád, že se hnutí ANO probralo. Dříve ho reprezentovali jen Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek. Teď ukazují, že také umějí mluvit. A to je dobře, zasloužíme si tvrdou opozici,“ prohlásil Rakušan.

Rakušan například připomněl, že Vildumetzová 29. prosince vyčítala nové vládě, že je v regionech málo očkovacích míst. „To jsme byli ve vládě 12 dní. Já se musím smát,“ glosoval Rakušan.

Reagoval tak na smršť tweetů, které v poslední době psala právě Vildumetzová. Jak už CNN Prima NEWS informovala, mluví se o tom, že zatímco poslanci ANO mají vystupovat tvrdě a ostře, předseda ANO Andrej Babiš bude ukazovat vlídnější a smířlivější tvář a ve svém obytném voze bude obrážet Českou republiku a připravovat si půdu pro prezidentskou kampaň.

Vildumetzová takový plán popírá. Podle ní zatím Andrej Babiš neřekl, jestli bude na Hrad kandidovat. Ona sama by ho ale prý podpořila.

Tagy:
politika Andrej Babiš Vít Rakušan STAN Sněmovna CNN Prima NEWS Partie Jaroslav Faltýnek Partie Terezie Tománkové ANO 2011 vláda Česko koronavirus COVID-19 Jana Mračková Vildumetzová Poslanecká sněmovna ČR Jana Vildumetzová