CNN Prima News Vít Rakušan

Vít Rakušan

Výpis příspěvků ke štítku „Vít Rakušan“

Plošné šmírování občanů. Kolaja ostře kritizuje unijní plány boje proti zneužívání dětí

5. února 2023 19:59

Jak bojovat proti sexuálnímu zneužívání dětí a jeho šíření na internetu? Evropská komise navrhla novou legislativu, podle níž by mohlo být komunikačním platformám nařízeno, aby prohledávaly soukromé konverzace. Podle Rady EU by se opatření mělo rozšířit i na internetové vyhledavače. Proti tomu však vystupují někteří europoslanci. Například 1. místopředseda Pirátů Marcel Kolaja v rozhovoru pro CNN Prima NEWS uvedl, že takové návrhy považuje za plošné šmírování občanů. Sám by se v případě problému zneužívání dětí zaměřil spíš na prevenci.

Lidé podle průzkumu nejvíce věří Babišovi, Okamurovi a Zemanovi. Jak si stojí premiér Fiala?

3. února 2023 15:14

Z vrcholných politiků lidé nejvíce věří předsedovi ANO Andreji Babišovi, v průzkumu Centra pro výzkum veřejného mínění (CVVM) z přelomu loňského a letošního roku mu důvěru vyslovilo 45 procent dotázaných. Druhým nejdůvěryhodnějším je šéf SPD Tomio Okamura, kterému věří 43 procent lidí. Následuje prezident Miloš Zeman se 35 procenty a premiér Petr Fiala (ODS) se 34 procenty.

Jaké plány má nově zvolený prezident Pavel a kdy proběhne schůzka se Zemanem?

3. února 2023 12:29

Zvolený prezident Petr Pavel v pátek vystoupí před novináře, aby shrnul uplynulý týden. Oznámí také své plány na následující období. Na konci ledna a začátkem února stihl Pavel hned několik schůzek s vládními představiteli nebo ústavními činiteli. Naopak setkání s dosluhující hlavou státu Milošem Zemanem zatím domluvené není. Podle dřívějšího Pavlova vyjádření by si příští týden on i jeho tým měli vzít na několik dní volno. Tiskovou konferenci můžete od 13:00 sledovat zde v článku.

Stálé kontroly na hranicích se Slovenskem skončí. Od neděle budou probíhat jen namátkově

1. února 2023 15:01

V noci na 5. února skončí stálé hraniční kontroly na česko-slovenských hranicích. Vláda je kvůli migraci zavedla koncem loňského září. V prostoru na silnicích i na zelené hranici však hlídkující policisté zůstanou. Po středečním jednání ministerského kabinetu to oznámil vicepremiér Vít Rakušan (STAN). Doplnil, že vláda je připravena své rozhodnutí operativně měnit. Dosud vyčerpala čtyři měsíce z celkové půlroční lhůty, po kterou mohou země schengenského prostoru o dočasných hraničních kontrolách rozhodnout.

Pavel se zúčastní březnové schůze Senátu. Zeman tak neučinil devět let

1. února 2023 07:01

Nově zvolený prezident Petr Pavel se setkal s premiérem Petrem Fialou, předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (oba ODS) a šéfkou Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09). Předmětem jednání byla diskuse o možnostech budoucí spolupráce. Vystrčil potvrdil, že se Pavel zúčastní schůze Senátu, která proběhne 29. března. Dosluhující prezident Miloš Zeman nebyl na schůzi horní komory Parlamentu devět let.

Čistka na Hradě všech kolem Zemana a Mynáře. Možná padne i trestní oznámení, říká Pavel

31. ledna 2023 10:34

Petr Pavel nastoupí do prezidentského úřadu až v březnu, už nyní ovšem chystá „čistku“ na Hradě. Podle informací webu idnes.cz hodlá vyhodit blízké spolupracovníky Miloše Zemana i kancléře Vratislava Mynáře. Svědčit o tom má už současná Pavlova ochranka. Pro web Reflex navíc nevyloučil, že by na dosluhující tým mohla padnout i trestní oznámení. Situace je prý totiž horší, než čekal.

Vláda rozhoduje o kontrolách na hranicích nebo o milostivém létu

25. ledna 2023 14:24

Vláda Petra Fialy (ODS) jedná o podobě dalších kontrol na hranicích se Slovenskem nebo o pokračování milostivého léta. Kabinet se věnuje migračním kontrolám na česko-slovenské hranici už po několikáté. Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) nyní navrhuje, aby hranice střežili pouze policisté. Tiskovou konferenci po jednání vlády můžete sledovat živě na cnnprima.cz.

Výhrůžky? I nám hrozili zastřelením, vládní politici zveřejnili ukázky v reakci na Babiše

24. ledna 2023 19:54

I nám se nadává a vyhrožuje. Tak reagují politici vládních stran na oznámení bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), který kvůli výhrůžkám nepovede kontaktní kampaň před druhým kolem prezidentských voleb. Někteří představitelé pětikoalice sdíleli na svých sociálních sítích příklady nadávek, které jim chodí do soukromých zpráv. „Kupuju pistoli a takové válečné štváče jako ty budu střílet,“ zněla například jedna z nich.

Zrádce, pustil se Síkela do Babiše. Nemůže být náš prezident, přitvrdil primátor za ANO

23. ledna 2023 12:34

Andrej Babiš (ANO) je nejen lhář, ale i zrádce. Toto ostré vyjádření napsal o expremiérovi ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela (za STAN). Reagoval na Babišův výrok, že by nedostál závazku vůči NATO a neposlal vojenskou pomoc, pokud by někdo zaútočil na Polsko nebo pobaltské státy. Ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti) označil Babiše za bezpečnostní riziko, který by „zradil spojence“. Kritika zazněla i zevnitř opozičního hnutí – ostravský primátor Tomáš Macura (ANO) napsal, že „Andrej Babiš nemůže být prezident“.

Zástupci pětikoalice a Pavel vyhrůžky odsuzují. Vinu ale nese i Babišova kampaň, naznačují

21. ledna 2023 16:30

Představitelé vládní koalice i armádní generál ve výslužbě Petr Pavel odsoudili jakékoliv výhružky směřované na šéfa ANO Andreje Babiše. Jeho ženě Monice měl anonym odeslat obálku s ostrým nábojem a urážkami. Zástupci pětikoalice i Pavel však upozorňují, že Babiš současnou vypjatou atmosféru nijak neuklidňuje a způsobem, jakým vede svou prezidentskou kampaň, spíš v lidech vzbuzuje strach či zlobu.