CNN Prima News Vít Rakušan

Vít Rakušan

Výpis příspěvků ke štítku „Vít Rakušan“

Žijeme v zemi úniků informací, hájil šifrované mobily Půta. Odvolání Rakušana nečeká

Žijeme v zemi, kde je zcela běžné, že z živých kauz unikají informace do médií, vysvětloval v pořadu K věci na CNN Prima NEWS používání šifrovaných telefonů liberecký hejtman Martin Půta (STAN). S problémy ohledně zakódovaného přístroje se aktuálně potýká především jeho stranický kolega, ministr vnitra Vít Rakušan. Půta však upozornil, že například při sestavování vlády převládaly u Starostů obavy, že jejich komunikace může být monitorována, a proto šifrovanou technologii využili. Opozice kvůli tomu nyní požaduje Rakušanův konec ve vládě, k tomu ale podle Půty nedojde.

Rakušanův šifrovaný telefon není reálná kauza, míní Pavel. Pro jeho odvolání důvod nevidí

Prezident Petr Pavel v této chvíli nevidí důvod k diskusi o odvolání vicepremiéra a ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) či o vyslovení nedůvěry vládě. Informace, že Rakušan používal po posledních sněmovních volbách kvůli obavám z odposlechů šifrovací telefon, v něm nevzbudily pochybnosti. Pavel při středeční návštěvě jižní Moravy na dotaz novinářů řekl, že případ nevidí jako reálnou kauzu.

KOMENTÁŘ: Rakušana pronásleduje neodbytná milenka jménem Dozimetr

Kauza Dozimetr začíná připomínat zhrzenou milenku: Vždycky po čase se vrátí, aby vám připomněla (ne)dávné morální selhání, začne dělat trable a vyhrožovat, že se manželka (v tomto případě veřejnost) dozví celou pravdu, jak to tehdy vlastně bylo. Krom toho se ukazuje, že je velmi těžké, až nemožné, se jí zbavit. Vždycky když už máte pocit, že je pryč, vynoří se znovu a donutí své bývalé ctitele, aby se hloupě vykrucovali, dětinsky vymlouvali a používali argumentaci ve stylu legendární věty: „Žádný prostitutky tam nebyly a ta částka taky nesouhlasí.“

Babiš se obul do Rakušana: Jste organizovaný zločin. Ministr mu to vrátil srovnáním s mafií

Jste „součást organizovaného zločinu“ prohlásil šéf hnutí ANO Andrej Babiš během úterního jednání Sněmovny na adresu ministra vnitra Víta Rakušana (STAN). Narážel na jeho kauzu využívání zašifrovaného telefonu. Ministr si nenechal nic líbit a v rozhovoru pro web iDnes o šéfovi hnutí ANO řekl, že „chtěl s Krejčířem ovládnout ČEPRO“, a zmínil Babišovy kontakty se slovenským podnikatelem Marianem Kočnerem.

Odvolejte Rakušana. ANO dává Fialovi nůž na krk, hrozí vyvoláním hlasování o nedůvěře

Představitelé hnutí ANO vyzvali premiéra Petra Fialu (ODS), aby navrhl odvolání Víta Rakušana (STAN) z pozice ministra vnitra. Reagovali tak na zjištění médií, že měl Rakušan mít šifrovaný telefon. „Pokud ho bude pan premiér stále držet ve funkci, vyvoláme hlasování o nedůvěře vlády,“ varovala šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová během brífinku ve Sněmovně. Předseda Starostů na svou obhajobu uvedl, že telefon měl kvůli obavám z odposlechů a že na věci neshledává nic divného.

Hyenismus, úplné dno a mimořádný hnus. Schillerová se s pětikoalicí pohádala o Martínkovi

Šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová se ostře pustila do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). Podle ní neměl dopustit, aby se na záchranu života dvouletého Martínka musela skládat veřejnost. Peníze prý měly přijít ze zdravotního pojištění. Válka se zastalo hned několik zástupců pětikoalice. Ti Schillerovou obvinili ze zneužití lidské tragédie, dělání kampaně i z hyenismu.

Rakušan používal šifrovaný telefon. Mafiána to ze mě nedělá, brání se ministr vnitra

Ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) používal šifrovaný telefon, v souvislosti s kauzou Dozimetr přitom vloni tvrdil, že sám doporučil bývalému ministru školství Petru Gazdíkovi (STAN), aby takový telefon nevyužíval. Předseda hnutí ANO Andrej Babiš již volá po Rakušanově rezignaci. Sám ministr vnitra se však brání, že šifrovaný mobil z něj mafiána nedělá. Informace přinesl web iDnes.cz.

Hasiči a policisté mají smůlu, plat jim příští rok nevzroste. Plivanec do tváře, míní politolog

Státní zaměstnanci nedostanou v příštím roce přidáno. Některým z nich dokonce hrozí ztráta zaměstnání. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) totiž naplánoval v návrhu státního rozpočtu na příští rok snížit výdaje na platy až o osm a půl miliardy korun. Šéf resortu rovněž navrhl zeštíhlit počet státních zaměstnanců o 21 tisíc. Podle hasičských i policejních odborů je takový krok nesmyslný a negativně se odrazí na počtech nových uchazečů.

Má Blažek odstoupit? Je to odpovědnost ODS, řekl Rakušan. Připomněl kauzu ministra Gazdíka

Setrvání ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS) ve vládě, nebo naopak jeho odchod, jsou odpovědností vládní ODS, uvedl ministr vnitra Vít Rakušan (STAN) v reakci na pondělní rozhodnutí koaličních Pirátů. Ti požadují po svých poslancích a členech vlády, aby navrhli okamžité Blažkovo odvolání z vlády. V této věci Piráti také požadovali zjistit stanovisko právě Starostů, s nimiž kandidovali v koalici. Podnětem k hlasování bylo Blažkovo srpnové setkání s proruským lobbistou a poradcem bývalého prezidenta Miloše Zemana Martinem Nejedlým.