reklama

Recyklací papírových ruliček vytvoříte šikovný stojánek na tužky

Napadlo vás někdy, kolik ruliček od papírových utěrek či toaletního papíru skončí v odpadu? Zkuste je využít jako materiál pro výrobu. Můžete si z nich vyrobit například praktický stojánek na tužky.

reklama

Co všechno budete potřebovat na výrobu stojánku?

  • papírové ruličky
  • dekorativní papír, mohou být i ubrousky
  • nůžky
  • řezák
  • lepidlo
  • kousek kartonu na základnu

Jak budete postupovat při výrobě

Nejprve je potřeba upřesnit, kolik jednotlivých dílků budete na stojánek potřebovat. Nejvyšší ruličky se budou hodit pro uložení štětců či dlouhých pravítek. Ty lze vyrobit z ruliček od papírových utěrek. Ty jsou silnější a pevnější, udrží tedy i váhu pravítka. Běžná velikost ruliček od toaletního papíru se hodí na uskladnění tužek, pastelek či propisek. Dále budete potřebovat malé "kalíšky", kam se mohou vložit kancelářské sponky, připínáčky, gumy, sponky do kancelářské sponkovačky apod. Podle toho si vyměříte a obyčejným kobercovým nožem nařežete jednotlivé kusy.

Nyní přichází na řadu dekorování. Pokud budete chtít použít ubrouskovou metodu (tzv. decoupage), je dobré ruličky nejdřív natřít bílou barvou. Tak krásně vynikne dekor ubrousku a nebude prosvítat spodní barva. Lze také použít samolepicí tapety. V našem případě jsme použili samolepicí borduru. Výhodou je, že odpadá základní barvení a práce s lepidlem.

U lepení dekorativního papíru je potřeba počkat, dokud lepidlo důkladně nezaschne. Stejně tak u decoupage, kde se navíc používá svrchní finální lak. Vždy nechte zaschnout jak lepidlo, tak závěrečný lak, přesně jak uvádí výrobce v návodu. Mohlo by se stát, že si při další práci dekorativní papír strhnete. Pokud je vše správně zaschlé, můžete se pustit do slepování jednotlivých ruliček. Začněte od zadní řady, kam umístíte nejvyšší díly, vždy si je slepte v dané řadě k sobě a nechte zaschnout. Aby zůstaly ruličky přilepené k sobě, můžete je zafixovat například kolíčkem na prádlo.

Dále si připravte podložku. Použijte například kus z kartonové krabice, který jste si vyměřili podle počtu použitých ruliček. Tvar vystřihnete nůžkami nebo vyříznete řezákem. Můžete si připravit obdélník, čtverec, kolečko (aby bylo opravdu pravidelné, lze například obkreslit kulatou mísu, pokud nemáte po ruce kružítko) či další tvary, fantazii se meze nekladou. Vystřiženou desku opět polepíte ozdobným papírem a necháte zaschnout.

Nakonec na desku přilepíte slepená ruličková patra, zatížíte a necháte nejlépe do druhého dne pořádně zaschnout. A pak už jen plníte vším, co běžně potřebujete na svém psacím stole. Stejný stojánek můžete vyrobit i svým dětem. Pokud zvolíte dětské motivy oblíbených postaviček, budou mít ve svých kreslicích potřebách vždy přehled a pořádek.

Další tipy pro tvoření z ruliček:

  • Stejným způsobem můžete vyrobit například šperkovnici, stačí nařezat ruličky na nízké části, aby se do vzniklých kalíšků dobře sahalo. U šperkovnic si můžete více vyhrát s dekorováním. Například na okraj přilepíte krajku či jinou zajímavou stuhu, barvy zvolíte podle vkusu ženy či dívky.

  • Zajímavě vypadá stojánek, jehož jednotlivé části jsou omotané jutovým provázkem a dozdobené sisalem a dřevěnými doplňky v podobě knoflíků, květin a podobně.
  • Z ruliček můžete vyrobit také adventní kalendář. Zapátrejte na internetu, námětů naleznete víc než dost.
Tagy:

Hlavní zprávy

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik
360°

Piráti nám závidí počet věřících. Svým útokem nahánějí voliče komunistů, míní Czendlik

Za slovy pražského radního Adama Zábranského (Piráti), kterými oslavuje úbytek Čechů hlásících se ke katolické církvi, může být závist. Ve vysílání pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl kněz Zbigniew Czendlik. Podle něj by si Zábranský nejspíš přál, aby více než 700 tisíc lidí, kteří se nyní podle sčítání lidu hlásí k římskokatolické církvi, přidalo právě k jeho Pirátům.

Babiš: STAN je nejhorší zlo ve vládě. Vylezli navrch po Kalouskovi a podvedli Piráty

Hnutí STAN je to nejhorší, co je v současné vládě. Taková slova pronesl expremiér a šéf hnutí ANO Andrej Babiš na čtvrtečním představení své stínové vlády. Do partaje nynějšího vicepremiéra a ministra financí Víta Rakušana se opřel také kvůli nevyjasněným finančním darům či kauze kolem 1. místopředsedy hnutí Jana Farského a jeho univerzitní stáže v USA.

Hlupáci šíří nesmysly a sprej na covid. Co padlo v hádce Kubka s lékařem olympioniků

V pořadu Co Čech, to politik! došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Jeho jméno se skloňovalo kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců covidem během loňského letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu. Redakce CNN Prima NEWS pro vás vybrala z této debaty nejzajímavější výroky.

Už třetí žena tvrdí, že ji obtěžoval Trávníček: Bylo mi 15, jeho pohádky nesnesu

Již třetí žena se médiím svěřila s údajným sexuálním obtěžováním ze strany herce Pavla Trávníčka. Ten ji měl podle Seznam Zpráv jako nezletilou nalákat do své šatny. Ženě ale pomohla náhoda. Svojí zpovědí chce pomoci dalším obětem s podobnou zkušeností. Trávníček se již dříve proti podobným nařčením prostřednictvím svého právníka ostře ohradil. Pohrozil, že se bude proti těmto „nehorázným útokům“ bránit.

reklama

Domácí zpravodajství

Kubek se ostře pustil do Voráčka: Šíříte nesmysly. A vy zas deptáte lidi, hájil se lékař

V pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS došlo k velmi ostrému názorovému střetu mezi prezidentem České lékařské komory Milanem Kubkem a lékařem Vlastimilem Voráčkem. Kubka rozčílilo, když známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, během vysílání doporučoval ústní vodu jako prevenci proti covidu.

Stanjura v pasti. Výrazně ušetřit se dá jen na důchodcích či učitelích, ukazuje studie

Úspory ve státním rozpočtu na rok 2022 se mají týkat zejména škrtání dotací firmám a nižších výdajů na provozu státu. Recept na konsolidaci veřejných financí, který opakovaně zazněl z vlády Petra Fialy (ODS), však nejspíše nestojí na reálných základech. Podle ekonomů z think-tanku IDEA při Národohospodářském ústavu Akademie věd ČR je možné desítky miliard korun ušetřit v položkách, do kterých ale stát za žádnou cenu sahat nechce.

Lidí, kteří měli kvalitní imunitní systém, jsou dnes plné hřbitovy, hájí Kubek vakcínu

Prezident České lékařské komory Milan Kubek se ve vysílání CNN Prima NEWS ostře pustil do lékaře Vlastimila Voráčka za jeho přístup k očkování proti covidu. Známý ortoped, který nechvalně proslul kvůli údajnému nakažení několika českých sportovců během letu z Prahy na letní olympiádu v Tokiu, totiž v pořadu Co Čech, to politik! zmínil, že vakcínu odmítl, protože má prý kvalitní imunitní systém.

reklama