CNN Prima News toaletní papír

toaletní papír

Výpis příspěvků ke štítku „toaletní papír“

Po leču Havlíček vytáhl do boje s toaleťákem. Za Babiše byl levnější než za Fialy, říká

Po „válce o lečo“ se 1. místopředseda hnutí ANO Karel Havlíček pouští do dalšího konfliktu s pětikoalicí za pomoci snad ještě těžšího kalibru. Tentokrát si někdejší ministr průmyslu a obchodu vybral za příklad neřízené drahoty toaletní papír. Podle něj se totiž cena třívrstvého toaleťáku od roku 2021, tedy od nástupu vlády premiéra Petra Fialy (ODS), více než zdvojnásobila. Podobně – jako dříve u leča – se do Havlíčka okamžitě pustili kritici.

Rusko jako záchodová velmoc. Kvůli válce je v ohrožení toaletní papír

Zní to neuvěřitelně, ale válka na Ukrajině může ovlivnit i cenu a dostatek kvalitního toaletního papíru. Důvodem je fakt, že na výrobu artiklu je mnohdy potřeba ruská bříza. Kreml však krátce po zahájení invaze zakázal vývoz tohoto dřeva do zemí, které proti Rusku uvalily sankce. A Rusko přistupuje i k dalším kuriózním opatřením, jak zamezit tomu, aby se toaletní papír dostal do rukou jiných než ruských.

Sledujte Hlavní zprávy: Toaletní papír rapidně zdražuje. Kam až cena poroste?

Toaletní papír trhá cenové rekordy. Stejně jako většina ostatního zboží i nezbytné vybavení toalet rapidně zdražuje. Podle jednoho z výrobců nás další zdražování ještě čeká. Lidé si přitom i kvůli nižším cenám pořizují častěji toaletní papír ve velkém – tedy v XXL baleních. Více se dozvíte v Hlavních zprávách, které startují v 18:55 na CNN Prima NEWS a Primě.

Vložky a tampony zdarma? Pirátka chce zatočit s menstruační chudobu, lidé se do ní pustili

Ženy ve Skotsku budou mít od příštího týdne vložky i tampony zadarmo. Podle pirátské poslankyně Kláry Kocmanové by stejně mohla s menstruační chudobou začít bojovat i Česká republika. Na Facebooku upozornila, že některé ženy si nemohou dovolit koupit každý měsíc hygienické pomůcky. Lidé se do ní ale pod příspěvkem pustili, že je to neekologické a že by mohl být zadarmo i toaletní papír.

Řetězec zavedl nákup toaletního papíru s limitem. Hrozí nedostatek zboží, řidiči chybí

Z roku 2020 se obchodní řetězech Costco poučil a nechce zažít stejný scénář. Tehdy se lidé kvůli pandemii koronaviru obávali nedostatku zboží a v panice začali vykupovat toaletní papír či ubrousky. Tomu nyní řetězec předešel stanovením maximálního počtu kusů, který si lidé mohou zakoupit. Costco navíc čelí problémům v distribuci, produktů proto může být i nedostatek.