CNN Prima News papír

papír

Výpis příspěvků ke štítku „papír“

Hrdinové z popelářské čety: Zdrcené ženě našli snubní prsten, v odpadcích se nořili hodiny

Rčení najít jehlu v kupce sena dostalo pro pracovníky popelářské služby v americkém Greenville úplně nový význam. Při třídění odpadu ztratila Melanie Harperová svůj snubní prsten z bílého zlata s diamanty. Šance, že by se k ní milovaná cennost vrátila, byla mizivá, přesto poslala do recyklačního centra e-mail s nadějí, že si někdo prstenu na lince všimne. Popeláři s vedoucími pracovníky veřejně prospěšných prací se však rozhodli zasáhnout po svém a do pátrání se doslova ponořili. A úspěšně.

Papírové noviny stojí po 305 letech před zánikem. Posloužily i v kamnech nebo na toaletě

První české noviny vyšly 4. února 1719, po 305 letech ovšem papírovým novinám zvoní hrana. Náklady novin nemilosrdně klesají. S novinami mizí i fenomén novinového papíru. „Všichni ještě pořád víme, co všechno dokázal. Jak jedinečně sál vlhko v mokrých botách, jak snadno chytal při podpalování v kamnech, kolikrát pomohl v kritické chvíli na záchodě,“ přemítá pro CNN Prima NEWS básník a esejista Petr Hruška, podle nějž noviny nemohou vyhrát závod s internetovým zpravodajstvím. Názory na přežití papírového denního tisku se ale různí.

Propouštění státních zaměstnanců jen na papíře? Vláda škrtla pouze neobsazená místa

Obří propuštění se nekoná. Vláda sice slíbila, že počet státních zaměstnanců výrazně sníží, jenže zatím to vypadá, že ohlášené propouštění je pouze na papíře. 
Loni ke konci října byl skutečný počet státních zaměstnanců o 23 tisíc nižší, než na kolik měl stát připravené peníze v rozpočtu. Když se tedy letos vláda chlubí, že škrtla platy pro 11 tisíc lidí, výpověď nemusí dostat ani jeden pracovník.

Senioři přijdou o letáky, obávají se distributoři. Jsou jich plné popelnice, namítl ministr

Recyklační poplatek, který chystaná novela zákona o obalech zavádí na reklamní letáky, zdraží jejich výrobu a omezí distribuci. Dopad to podle společnosti Česká distribuční bude mít především na seniory či nízkopříjmové rodiny, kteří v letácích často vyhledávají slevové nabídky. Zvýšení nákladů na výrobu letáků může vést také k propuštění tisíců zaměstnanců v polygrafickém průmyslu. Informovaly o tom Svaz polygrafických podnikatelů a společnost Česká distribuční. Ministerstvo životního prostředí zavedení poplatku hájí s tím, že letáky mají až třetinový podíl na vytíženosti popelnic na papír.

Kouzlo tištěných fotografií přetrvává. Ročně vytiskneme stovky milionů fotek, říká Libor Rambousek z CEWE

Žijeme ve zrychlené digitální době. Každý má ale občas chvíli, kdy se chce vrátit k hezkým vzpomínkám. Mobilní telefony i notebooky mohou zradit a fotografie z nich už nikdy nedostane ani hodný hacker. Obstojí v tomto moderním světě ještě tištěná fotografie a kolik fotek se ročně vyvolá? Odpovědi na tyto otázky mnohé překvapí.

Škrtat už nejde, pomůže jen hozený granát, tvrdí ekonom. Nesmysl, oponuje Křeček

Za současného nastavení konsolidačního balíčku už nejde nikde škrtat. Jediné, co by se dalo dělat, je hodit do toho granát a začít znova. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to uvedl ekonom Petr Bartoň. S jeho názorem nesouhlasil ekonom a poradce premiéra Štěpán Křeček. „Je to mimo realitu. Začínat od nuly bychom mohli, kdybychom zažili nějakou opravdu přelomovou událost, jako byla sametová revoluce,“ kontroval.

Církevní žaloba? Ztrácí důležitost, i kdyby pro Taťánu svědčil sám papež, říká Brzobohatý

Celá církevní žaloba kvůli rozvodu zdánlivě působí jako seriózní dokument, ve finále to ale je cár papíru, který obsahuje jednu lež za druhou. Tak herec a hudebník Ondřej Brzobohatý zhodnotil žalobu, jejíž znění údajně předložila novinářům modelka Taťána Kuchařová. Podle něj na této skutečnosti nic nezmění ani renomovaní experti, kteří byli v kauze jeho exmanželkou údajně zneužiti.

Udržitelnost v zaměstnání. Co všechno lze udělat pro planetu v pracovní době?

Udržitelnost a ekologie. Pojmy, které se v posledních letech skloňují v každém ohledu našich životů. A pracovní sféra není výjimkou. Čím dál více Čechů se snaží i ve svém povolání myslet na životní prostředí, soustředí se na recyklaci a omezuje plýtvání. Na podobné snahy sází i sami zaměstnavatelé a orientace firem tímto směrem se stává příležitostí i lákadlem pro nové pracovníky.

Následky ruských ztrát? Moskva kovové vojenské známky nahrazuje papírem, hlásí Kyjev

Rusům kvůli obrovským ztrátám na východní Ukrajině dochází kovové vojenské známky, v důsledku čehož Moskva nutí okupanty nosit kvůli identifikaci papíry se základními údaji v náprsní kapse. Ve svém hlášení to uvedl ukrajinský generální štáb. Podle něj také Kreml ve své propagandě vojáky finančně motivuje za každý obsazený kilometr čtvereční. Rusové podle Kyjeva i dalších expertů trpí během posledních dnů na Donbase rekordními ztrátami.