CNN Prima News papír

papír

Výpis příspěvků ke štítku „papír“

Chudé čtenářské Vánoce. Knihy zdražují. Papíru je nedostatek, ceny energií rostou

15. října 2022 06:47

Vášniví čtenáři budou muset sáhnout hlouběji do kapsy. Kvůli problémům na trhu s papírem a rostoucím cenám energií musí totiž nakladatelé během letošních vánočních svátků zdražovat knihy. Jejich zákazníky navíc drtí inflace, proto si mnozí možná dvakrát rozmyslí, zda nakonec nesáhnou po jiném dárku pod stromeček. Některé knihy zdražily i o 100 korun, jiné vyjdou v nižších nákladech, protože tiskárnám chybí dostatek papíru.

Další šance po vyhození: Plasty, sklo i papír, kde končí odpad po vytřídění?

12. června 2022 06:34

O recyklaci toho slýcháme hodně. Že třídění má smysl, který odpad do jakého kontejneru patří a také že bychom ho před vyhozením měli omýt a sešlápnout, abychom minimalizovali jeho velikost. A nejednoho hloubavého třídiče určitě napadlo, co se se vším tím vytříděným materiálem děje dál? Snad každý z nás navíc nejednou slyšel pochybovačné řeči o tom, jak je třídění zbytečné, protože všechno stejně skončí na jednom místě. Jak to skutečně je, se dozvíte v následujících řádcích. Lidé, čtěte, má to smysl.

Češi jsou premianti v recyklaci, třídí dvě třetiny národa

15. května 2022 21:35

Nikoli třídní, ale třídící premianti! Tak by se dalo mluvit o Češích v souvislosti s tříděním odpadu. K jeho vyhazování přistupují zodpovědně dvě třetiny obyvatel. A nejen proto, že podmínky k recyklaci se každým rokem lepší a informace o tom, co kam správně vyhodit, už si dokáže najít i dítě. Lidé si začínají uvědomovat, že nekonečné vyrábění nových obalů a dalších produktů není dobrá cesta.

Čína dál kurýruje Evropany. Řešení závislosti na čínských lécích zůstává jen na papíře

7. května 2022 07:48

Ještě před 30 lety Západ a Japonsko vyráběly 90 procent veškerých léčivých látek, dnes drtivou většinu produkce zajišťuje Čína. Týká se to důležitých antibiotik, vitaminu B nebo aspirinu. Přestože pandemie koronaviru ukázala, jak riskantní je závislost Evropské unie na dovozu léků z Číny, navržené řešení zatím zůstává jen na papíře.

Hvězda Slunečné na Valentýna podepsala rozvod. Soudy mají smysl pro humor, povzdechla si

15. února 2022 17:27

Herečka Vanda Chaloupková prožila v červnu minulého roku krásnou svatbu se svým dlouholetým přítelem. Po půlroce se však manželství hvězdy ze seriálu Slunečná či Modrý kód rozpadlo. Smůla ji v osobním životě neopustila ani letos na Valentýna, když na ni místo pugetu růží čekal doručovatel s rozvodovými papíry. „České soudy mají smysl pro humor,“ napsala na sociální sítě.

Nechat si zabalit dárek se prodraží. Novým trendem je balicí papír bez potisku

21. prosince 2021 17:45

Přes 300 korun za zabalení dárku. To je cena, kterou zákazníci obchodních center platí, pokud chtějí, aby jejich vánoční překvapení mělo pod stromečkem tu nejdokonalejší podobu. Oblíbeným trendem je balení do obyčejného papíru bez potisku. Nejenže jím ušetříte, ale také jej pak můžete třeba pomalovat nebo doplnit čímkoliv, co vám přijde pod ruku.

Umělecké dílo můžete vytvořit i pomocí natrhaného papíru

10. října 2021 10:30

Každý může být umělcem. Pokud máte chuť tvořit, ale nevíte, jak na to, nebo si chcete vyrobit opravdu jednoduchou dekoraci, zkuste vytváření obrázků z natrhaného papíru. Kombinovat můžete různé barvy, vzory a odstíny. Zajímavého výsledku dosáhnete kombinací stejné barvy – jenom v jiném odstínu. Stačí opravdu jen trhat a lepit.