CNN Prima News regulace hazardu

regulace hazardu

Výpis příspěvků ke štítku „regulace hazardu“

Hrozí Česku arbitráže kvůli regulaci hazardu? Soudní dvůr EU přijal důležité rozhodnutí

23. dubna 2021 09:44

Česká republika může v budoucnu čelit nárokům provozovatelů hazardních her na náhradu ušlého zisku kvůli způsobu, jakým je v některých případech hazard regulován. Nejvyšší správní soud totiž na základě rozhodnutí Soudního dvoru Evropské unie vrátil k novému projednání vyhlášku o regulaci hazardu, kterou před lety přijalo zastupitelstvo města Děčína.

Regulace hazardu: Zákaz nic nevyřeší. Hráči přejdou jinam, shodli se odborníci

28. února 2021 10:18

Města a obce, které příliš přísně regulují hazard, se jen připraví o peníze, sociálně patologické jevy ale nevymýtí. Hráči se přesunou na internet nebo do jiných obcí. Shodli se na tom někteří z řečníků diskuse k problematice hazardních her, kterou uspořádalo Centrum ekonomických a tržních analýz. Té se zúčastnili zástupci herního průmyslu, pražského magistrátu i adiktologové.

Velký návrat hazardu. Města řeší, jak zaplnit díry v rozpočtu způsobené koronavirem

16. prosince 2020 09:19

Zatím posledním městem, které zrušilo plošný zákaz hazardních her na svém území, je Kladno. Nařízení mělo začít platit od příštího roku. Namísto nulové tolerance kladenští zastupitelé zvolili cestu regulace. Rozšíření pole působnosti pro hazard nedávno schválil také Český Krumlov. Podle odborníků se v budoucnu možná připojí další města.

Méně kasin a jasná pravidla. V Praze se rýsuje kompromis kolem regulace hazardu

8. září 2020 10:13

Pražská magistrátní koalice opět otestovala svou odolnost. Prubířským kamenem se tentokrát stala novelizace vyhlášky, která v metropoli reguluje hazardní hry. Na pondělním jednání sice rada hlavního města schválila návrh, podle kterého by došlo k plošnému zákazu hracích automatů a videoloterijních terminálů na celém území Prahy, na čtvrtečním zastupitelstvu ale lze ještě očekávat přinejmenším živou diskusi. Před zpřísňováním regulace hazardu ale varují odborníci.