reklama

Režisérka filmu Karel: Ve střižně mi chyběl. Večerní telefonáty s Gottem vadily mému muži

Dlouhé telefonáty po večerech s Karlem Gottem vadily mému muži. Naštěstí ho měl velmi rád. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to prozradila režisérka již druhého dokumentu o legendárním zpěvákovi Olga Malířová Špátová. Během stříhání filmu jí Gott velmi chyběl. Považovala ho totiž za spoluautora snímku. Od zpěvákovy smrti uplynuly dva roky.

reklama

Dokument Karel o fenomenálním Zlatém slavíkovi bude mít premiéru 7. října. „Karla jsem natáčela ještě 14 dní před jeho odchodem. Pak jsme se loučili, já mu děkovala a on mi řekl, že mi děkuje za to, že se obětuji. Na to nikdy nezapomenu. Nevím, jak to myslel. Byla to nádherná práce, která trvala rok,“ popsala Malířová Špátová.

Gott viděl z filmu hrubý sestřih. „Ledacos viděl v průběhu natáčení. Přivedl mě i na nápad. Karel byl velmi poctivý. Snažil se, aby každá scéna byla vypointovaná a měla humor. Byl do všeho zapálený jako kluk,“ pokračovala režisérka s tím, že zpěvák se k filmu stavěl jako spoluautor. „Věděl, že tam nemohou být jen chvíle radostné. Chybělo, že si s ním ve střižně nemůžeme povídat,“ dodala.

Dlouhé telefonáty, kamera jako vstupenka

Večer před každým natáčením společně s Gottovou manželkou Ivanou vedly dlouhé telefonáty. „Štvalo to mého muže, ale můj manžel a kameraman Jan Malíř měl naštěstí Karla celoživotně rád. Kdyby ho rád neměl, bylo by to těžké. Jsem ráda, že přesto si mě můj muž vzal,“ dodala Malířová Špátová s úsměvem.

Režisérka byla velmi překvapená, že ji k sobě zpěvák pustil velmi blízko. „V době, kdy byl velmi slabý, mu to stálo za to. Pak jsem si uvědomila, že práce pro něj byla společně s rodinou lék. Nebyla mu nikdy blízká politická témata. To pro něj bylo velmi bolavé,“ vysvětlila režisérka.

Během natáčení docházelo i k velmi silným okamžikům. „Kolikrát jsem za kamerou plakala. Viděla jsem člověka, který opouští život, a přitom je tak vyrovnaný. Kromě slabostí měl život čistý a naplněný tvorbou a láskou,“ má jasno.

Kamera je podle Malířové Špátové vstupenkou k tomu, jak se k člověku najednou dostat blíže. Bez ní by si to v některých situacích nedovolila. „Některým divákům to může pomoci se s ním třeba ztotožnit a pomoci lidem s rakovinou. Uvidí, jak byl statečný. Takové vysvětlení jsem dávala i Karlovi, proč mám natáčet v nemocnici. Velmi rychle to pochopil,“ uzavřela Malířová Špátová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?
Koronavirus

Čachry s bezinfekčností v Česku jen kvetou. Jaké triky odmítači používají nejčastěji?

Češi se snaží obejít, co se dá. V současnosti hlavně vládní restrikce, podle nichž je pro vstup do určitých zařízení nutné ukázat doklad o očkování nebo o prodělání nemoci. Kromě falšování zmíněných dokumentů nebo vyhledávání míst, kde se tato nařízení nedodržují, někteří odmítači očkování zvolili riskantnější taktiku, jak se opatřením vyhnout.

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil
Školství

Prvňáčkovi napálí pětku jen totální pitomec, zuří učitel. Kolegyni by na hodinu vyhodil

I když prvňáček příklady vypočítal správně, spletl si zadání. Učitelka základní školy ho proto nekompromisně ohodnotila známkou „pět“ a test mu celý opravila červenou barvou. Na necitlivé hodnocení upozornil školní psycholog a učitel Robert Čapek. Za takový přístup by podle něj učitelka zasloužila hodinovou výpověď. Podobně se k přístupu pedagožky staví i další odborníci i rodiče.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Číňané chtějí údajně prodat půlku Slavie. Znamenalo by to konec pro Tvrdíka?

Čínská společnost CITIC Group údajně zvažuje, že prodá 50 procent akcií fotbalové Slavie, u které je v současnosti společně s další čínskou firmou Sinobo Group většinovým vlastníkem. S informací přišel server Blesk.cz. Rozhodnuto by mohlo být během dvou až tří měsíců. Pro šéfa sešívaných Jaroslava Tvrdíka by prodej mohl znamenat, že skončí ve své funkci.

Rozloučení s režisérem Hanušem. Po smrti se usmíval jako na předávání cen, popisuje vdova

Režisér seriálu Život na zámku Jaroslav Hanuš byl se svou smrtí smířen a bylo to na něm vidět i poté, co zemřel. Prozradila to jeho manželka Klára Gočárová. Ještě předtím, než ho odvezla pohřební služba, Gočárová manžela umyla, oblékla do svátečního a uložila do postele, kde se prý usmíval. „Člověk, když ho viděl, měl pocit, že je na předávání cen TýTý,“ řekla Hanušova žena.

Tati, proč si nemůžu jít hrát ven, když je mi dobře? Děti nechápou nutnost karantény

Čtrnáctidenní karanténa může být v případě nakažení covidem dlouhá pro každého z nás, ještě delší a nepochopitelnější je ale pro ty nejmenší děti –⁠ zvlášť, pokud se cítí naprosto zdravě. Své o tom ví malý Jáchym z Prahy, který si v posledních týdnech prošel nákazou koronavirem. Redakci CNN Prima NEWS se se zkušeností svěřil jeho otec.

reklama

Domácí zpravodajství

Nechceme Hřiba znovu primátorem, volá část Pirátů. Lidé se nám smějí za digitalizaci

Ani ne za rok (v říjnu 2022) čekají Česko další volby. Tentokrát půjde o komunální volby do obecních zastupitelstev, v nichž se volí i vedení Prahy, a bude se tak rozhodovat i o novém primátorovi. Piráti už na začátku prosince rozjeli debatu, zda by měl být znovu jejich lídrem současný primátor Zdeněk Hřib. Třetina straníků, kteří hlasovali, je proti a vyčítá mu nedostatečné plnění pirátského programu –⁠ především v oblasti dopravy a IT. Zda nakonec Hřib skutečně kandidátem Pirátů na primátora bude, se definitivně rozhodne do Vánoc.

Číšník kontroloval u hostů bezinfekčnost, šéf ho chce vyhodit. Neplatí vás vláda, řekl mu

Zvláštní pracovní spor řeší číšník jedné pivnice v Hradci Králové. Tvrdí, že ho zaměstnavatel nutí ukončit pracovní poměr kvůli tomu, že na začátku listopadu kontroloval u hostů dodržování hygienických opatření. Přestože to bylo v souladu s platnými nařízeními, měl tím údajně podnik připravit o zisk. Vedení hotelu se k tomu odmítá jednoznačně vyjádřit.

reklama