CNN Prima News režisér

režisér

Výpis příspěvků ke štítku „režisér“

Yvetta Kornová je nedoceněná herečka, říká Magnusek. Dal jí druhou šanci před kamerou

Tomáš Magnusek patří mezi režiséry, kteří rádi obsazují herecké legendy v seniorském věku a zapomenuté herce a herečky. Jednou z nich je i bývalá dětská hvězda, sestra zpěváka Jiřího Korna, Yvetta Kornová. Její nadějně rozjetou kariéru zastavila závislost na drogách a alkoholu. Byl to právě Magnusek, který jí dal druhou šanci před kamerou.

Tragickou smrt režiséra Lukáše sledoval šestiletý syn. Hvězdy posílají vzkazy a snaží se pomoc

Lukáš, talentovaný režisér a otec šestiletého chlapce Matyho, zemřel během koupání u rakouského jezera u obce Seeham. Svědkem celé události byl právě jeho malý syn. Na spolupráci s teprve čtyřiatřicetiletým mužem po tragédii zavzpomínal také český zpěvák Vojtěch Drahokoupil a slovenská modelka a moderátorka Alexandra Gachulincová. Vyzdvihli rovněž sbírku, kterou na podporu Lukášovy rodiny v nelehkých časech založili jeho kamarádi.

Zemřel uznávaný režisér William Friedkin. Natočil Vymítače ďábla či Francouzskou spojku

Ve věku 87 let v pondělí zemřel americký režisér, scenárista a producent William Friedkin, který obdržel Oscara za režii snímku Francouzská spojka (1971) a proslul jako mistr hororu filmem Vymítač ďábla (1973). S odvoláním na jeho manželku o úmrtí informoval web The Hollywood Reporter. V roce 2014 Friedkin převzal na karlovarském festivalu Křišťálový glóbus za mimořádný umělecký přínos pro světovou kinematografii.