CNN Prima News režisér

režisér

Výpis příspěvků ke štítku „režisér“

Hill: Gandalfa jsem odmítl kvůli divadlu. S Jacksonem i Cameronem jsem se spřátelil

3. července 2022 14:37

Hostem letošního ročníku pražského Comic-Conu byl britský herec Bernard Hill. Na festival sci-fi a fantasy dorazil s velkou pompou, neboť se fanouškům nesmazatelně zapsal do paměti jako rohanský král Théoden z trilogie Pána prstenů. Málokdo ovšem ví, že měl šanci zahrát si důležitější roli – čaroděje Gandalfa. Zákulisí filmu popsal v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Filmový trhák s padouchy z Ukrajiny? Musíme to předělat, zní ze štábu režiséra Ritchieho

28. června 2022 09:47

Premiéra nového špionážního thrilleru kultovního režiséra Guye Ritchieho Operace Fortune se odkládá. Údajně proto, že hlavními padouchy filmu jsou Ukrajinci. Akční film Ritchie natočil ještě před válkou, a to už v roce 2020. Premiéru měl mít letos na jaře. Podle britských novinářů tvůrci filmu přemýšlí, jak národnost padouchů obejít.

Menzelová o odchodu manžela: Byla to nejbolestivější věc v životě. Pomohla antidepresiva

10. června 2022 23:55

Olga Menzelová je úspěšná producentka a matka tří dětí. S oscarovým režisérem Jiřím Menzelem prožila dlouhých 22 let. Ačkoliv její manžel před necelými dvěma lety zemřel, dodnes na něj vzpomíná s velikou láskou. V pořadu Povídej na CNN Prima NEWS přiznala, že jeho odchod byl tou nejhorší a nejbolestivější událostí v jejím životě.

STAN se v Praze hlásí do boje o primátora. Sází na architekta, exministra či režiséra

5. května 2022 19:13

Koncem září čekají Česko další, tentokrát komunální, volby a největší pozornost v nich bude upřena na hlavním město. Kdo bude o přízeň voličů bojovat, už mají jasno Starostové. O řetěz primátora bude usilovat na prvním místě současný náměstek primátora, architekt Petr Hlaváček. Na kandidátce ale figuruje i režisér Jan Hřebejk nebo bývalý ministr dopravy za Věci veřejné Pavel Dobeš. Volitelné místo obsadil i další náměstek a starosta Lysolají Petr Hlubuček nebo zastupitelka Jana Plamínková.

Zemřel legendární režisér Antonín Kachlík. Natočil pohádku Princ Bajaja

20. dubna 2022 12:10

Ve věku 99 let zemřel ve středu ráno filmový režisér Antonín Kachlík, který natočil mimo jiné pohádku Princ Bajaja. Zprávu webu Lidovky.cz potvrdil Jiří Srstka z agentury Dilia. K nejúspěšnějším Kachlíkovým dílům patřil snímek Já, truchlivý bůh natočený pode povídky Milana Kundery, film Pršelo jim štěstí či snímky Bylo nás deset a Náš dědek Josef. Některá Kachlíkova díla ze 60. let se zařadila mezi trezorové filmy, později točil prorežimní snímky.

V Mariupolu zemřel známý režisér, píší média. Zabili ho s kamerou v ruce, truchlí kolegové

3. dubna 2022 11:11

V Mariupolu na východě Ukrajiny při ruském útoku zahynul litevský filmový dokumentarista Mantas Kvedaravičius. Informovala o tom s odvoláním na filmařovy kolegy agentura Reuters, která upozornila, že zprávu nemohla bezprostředně ověřit. O Kvedaravičiusově smrti píší i litevská a ukrajinská média. Režisér se v poslední době věnoval natáčení právě v Mariupolu – přístavu u Azovského moře, na který útočí ruská armáda a kde jsou podle úřadů desetitisíce lidí vystaveny humanitární katastrofě.