CNN Prima News režisér

režisér

Výpis příspěvků ke štítku „režisér“

Česká oscarová hádka: Dostálová si rýpla do Oppenheimera i Lipavského. Nerudová ji sepsula

Napětí nepanovalo jen ve filmovém Los Angeles, ale také mezi českými političkami. Lídryně kandidátky do evropských voleb za STAN Danuše Nerudová se pustila do poslankyně Kláry Dostálové (ANO), která ironicky komentovala výsledek oscarové noci. Konkrétně citovala představitele filmového Oppenheimera, který ve své děkovné řeči mluvil o „mírotvůrcích“. „U nás by ho ministr označil za bezpečnostní hrozbu,“ napsala Dostálová. Nerudová ji následně sepsula a doporučila hnutí ANO jiný oscarový snímek – 20 dní v Mariupolu.

Jak uspět na Oscarech? Kvalita filmu dávno nestačí, Čechům chybí peníze, řekl Marhoul

Pokud se chce snímek dostat do boje o Oscara, potřebuje k tomu velké množství peněz na propagaci – a finanční možnosti české kinematografie jsou minimální, řekl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS režisér Václav Marhoul. Čtyřiašedesátiletý tvůrce se před čtyřmi lety neúspěšně pokoušel získat nominaci na cenu americké Akademie filmového umění a věd se snímkem Nabarvené ptáče. Tvůrci prý musí splnit celou řadu podmínek.

Pachuť po zisku prvního Oscara pro Ukrajinu. Přál bych si tento film nenatočit, řekl režisér

Ukrajina může slavit vítězství na filmovém poli, byť ve stínu války. Právě surový dokumentární snímek 20 dní v Mariupolu, který nešetří drastickými záběry z Rusy obléhaného města, získal uznání kritiků z řad Akademie. Jde o historicky prvního Oscara pro ukrajinské filmaře, třebaže pro ně jde o hořké vítězství. „Přál bych si, abych tento film nikdy nenatočil. Abych to mohl vyměnit za to, že Rusko nikdy nezaútočilo na Ukrajinu,“ pronesl při přebírání sošky režisér a kameraman Mstyslav Černov.

Oscaři 2024: Konečné výsledky z filmové noci. Sošky mají Godzilla, Ukrajina i hvězda Iron Mana

Hotovo, slavné sošky znají své majitele. Životopisné drama Oppenheimer režiséra Christophera Nolana potvrdilo roli favorita na 96. ročníku předávání filmových cen americké Akademie filmového umění a věd, Oscarů. Na ceremonii v Los Angeles získalo celkem sedm sošek, včetně té pro nejlepší film minulého roku. Nolan si odnesl Oscara za nejlepší režii a 47letý irský herec Cillian Murphy, představitel tvůrce jaderné bomby Roberta Oppenheimera, dostal Oscara pro nejlepšího herce. Díky dokumentu 20 dnů v Mariupolu bodovala i Ukrajina.

Hotovo. Filmovým Oscarům dominoval Oppenheimer. Při loučení s Matthewem Perrym tekly slzy

A je rozdáno. Nejvýznamnější filmová ocenění na světě, udílená americkou Akademií filmového umění a věd, odhalila nové majitele zlatých sošek na slavnostním večeru v Los Angeles. Tříhodinový snímek režiséra Christophera Nolana o „otci atomové bomby“ Oppenheimer ovládl předávání cen, získal Oscary za nejlepší film, režii i herecký výkon, dominoval také v dalších kategoriích. Došlo i na drobné pády na červeném koberci i proudy slz. Hollywood se totiž loučil s těmi, kteří loni navždy opustili tento svět, včetně hvězdy Přátel Matthewa Perryho. Dění z filmového galavečera můžete sledovat přímo zde v on-line článku.

Výhrůžky rodině, pak útěk z domova. Filmaři z Izraele se vrátila kritika postoje k Palestině

Výhrůžkám smrti čelí izraelský novinář a filmař Yuval Abraham, který na berlínském filmovém festivalu Berlinale uvedl společně s palestinským režisérem Baselem Adraem dokument No Other Land, za nějž získala dvojice ocenění. Stejně jako ve snímku i ve své řeči kritizoval přístup izraelské strany k Palestincům na Západním břehu Jordánu a vyzval k příměří. Proti části projevu se ihned ohradili němečtí a izraelští představitelé, kteří muže obvinili z antisemitských postojů, a přidal se i primátor metropole Kai Wegner.

Herce Jiřího Růžičku se v nemocnici pokusila zabít zdravotní sestra. Nesnášela jeho matku

Herec Jiří Růžička, kterého nejvíce proslavila role tlustého Josefa v komediích Slunce, seno... se během svého krátkého života stačil oženit třikrát, všechna manželství ale skončila rozvodem. V nemocnici, kde bojoval o život, zažil scénu jako z hororu. Zemřel ve věku 43 let, od jeho smrti 20. února uplynulo 25 let. Jaké bylo jeho soukromí?

Jsem čím dál nerudnější, přiznává Kolečko. Prozradil, proč už se nesměje tolik jako dřív

Režisér a scenárista Petr Kolečko v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS přiznal, že s přibývajícím věkem pociťuje změny. Čím více stárne, tím více je jeho život smutný. Proto se snaží utíkat k práci, kde se prý alespoň zasměje. Promluvil také o tom, proč se téměř vůbec nezajímá o politiku. Kdyby se nad ní lidé nerozčilovali, měli by podle něj snazší život.