reklama

Exkluzivní ukázka z dokumentu Karel. Na zdraví, na život, připíjí si český slavík

Celovečerní dokumentární film Karel o Karlu Gottovi jde do kin 7. října a režisérka Olga Malířová Špátová týden před premiérou zveřejňuje ukázku. Symbolicky v době, kdy si rodina a přátelé připomínají dva roky od zpěvákovy smrti. Kina nyní zahájila předprodej vstupenek a mnohé sály jsou již vyprodané.

reklama

V ukázce z dokumentu Karel si český slavík připíjí na život. Záběry vznikly v létě 2019 v Gottově oblíbené Doubici, kde měl chalupu. Legendární zpěvák si na nich radostně prozpěvuje, zatímco po vesnici veze svou návštěvu. Poté přivítá dlouholetého spolupracovníka Pavla Větrovce a společně si připijí červeným vínem.

„Ukázka je veselá a radostná. Taková, jaký byl sám Karel Gott a jak si ho já pamatuji. Doufám, že tak působí i výsledný dokument Karel. Takový si ho totiž přál,“ říká režisérka Malířová Špátová. Zveřejněné záběry se však do konečné podoby dokumentu na poslední chvíli nevešly, a diváci je tak v kinech neuvidí.

„Osobně má pro mě film sedm hodin. Tak dlouhý byl první střih, kde bylo vše, co bych o Karlovi chtěla říci,“ podotýká režisérka, která s Gottem natáčela poslední rok jeho života. U filmu do kin by však taková stopáž byla neúnosná. „Se střihačkou Šárkou Sklenářovou jsme musely dále zkracovat, až jsme došly k momentu, kdy už jsme nic dalšího vystřihnout nemohly,“ připomíná. Přesto měl film více než dvě hodiny.

Nejde o závod v návštěvnosti

Tvůrci tak nakonec museli začít vyřazovat i ty záběry, s nimiž původně pro film napevno počítali. Jedním takovým momentem je i zveřejněná ukázka. „Střih filmu byla doba, při níž se zvláštně mísila radost z práce a smutek z nutnosti některé záběry a scény oželet. Často jsme neměli daleko k slzám,“ dodává režisérka.

Všechna multikina v Česku a řada tradičních jednosálových kin už k filmu Karel zahájila předprodej. Přestože do premiéry zbývá týden, sály se plní a některá kina jsou pro první projekce dokonce vyprodaná. „Hodně kinařů nám říká, že předprodej a rezervace na Karla jsou lepší, než byly v případě nejnovější bondovky Není čas zemřít,“ uvádí Ondřej Kulhánek z Bontonfilmu, který snímek do kin uvádí.

„Nechceme se pouštět do závodů v návštěvnosti, ale těší nás, že lidé mají o film zájem a chtějí si na Karla Gotta zavzpomínat,“ dodává Kulhánek.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama