reklama
CNN Prima News Richard Brabec

Richard Brabec

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Brabec“

Sledujte ZÁZNAM: Jak se podle Schillerové a Havlíčka budou vyvíjet ceny bytů v roce 2022?

V úterý ráno se uskuteční konference ředitelů projektových společností. Té se zúčastní mimo jiné i ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) či ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Klíčovými tématy jednání bude strategie vlády pro přípravu staveb v roce 2022 i plánované změny ohledně nového stavebního zákona. Konferenci můžete sledovat od 9 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Sledujte ZÁZNAM Partie s Kupkou i Onderkou: Hrozí po volbách vznik menšinové vlády?

Do sněmovních voleb zbývá zhruba měsíc. V první části nedělní Partie Terezie Tománkové se střetnou předseda Poslanecké sněmovny Radek Vondráček (ANO) s prvním místopředsedou STAN Janem Farským. V druhé hodině se uskuteční politická debata dalších čtyř zástupců parlamentních stran. Pořad, který mimo jiné nabídne exkluzivní volební průzkum, můžete sledovat od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo přímo v tomto článku.

Konec spalovacích motorů do roku 2035? Auta na benzin budou jezdit i pak, má jasno Brabec

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) hlásí, že konec aut se spalovacími motory nenastane v roce 2035. Vozy na benzin či naftu podle něj budou jezdit i poté. Řekl to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Ohledně zmíněného roku, který si Evropská komise ve svém plánu schválila jako termín, kdy se přestanou vyrábět auta se spalovacími motory, je Brabec skeptický.

Schillerová přirovnala stav jižní Moravy k válce. Jak budou moci lidé čerpat peníze?

Lidé z postižených obcí tornádem mají můj respekt a obrovský obdiv, dá se to přirovnat k situaci, která mohla být za války, uvedla v pořadu Nový den televize CNN Prima NEWS ministryně financí Alena Schillerová (za ANO). Zároveň vyjmenovala, jaké dotační programy pro obyvatele postižených obcí bude vláda v pondělí schvalovat a jak budou lidé moci čerpat peníze od státu.

Otevřou se v pondělí obchody? Ministři jsou před klíčovým jednáním vlády rozpolcení

Majitelé obchodů žijí před pátečním jednáním vlády ve značné nejistotě. Netuší, zda budou moct příští pondělí otevřít, jak navrhuje ministr průmyslu Karel Havlíček (za ANO). Vyjednanou podporu mezi ministry však zjevně vicepremiér nemá. Proti se staví především sociální demokraté, zatímco část ministrů za hnutí ANO se ještě vůbec nerozhodla.

Babiš i další členové vedení mají své místo v čele ANO jisté do příštího února

Aktualizováno

Funkční období vedení a dalších orgánů hnutí ANO se prodlouží o rok, do 17. února 2022. Delegáti o prodloužení mandátů rozhodli v hlasování takzvaně per rollam, tedy mimo zasedání, sdělil v pondělí hlavní manažer ANO, poslanec Jan Richter. Republikový sněm se měl původně uskutečnit koncem ledna, odložen byl kvůli koronavirové pandemii. K prodloužení funkčního období vedení a dalších orgánů přistoupila v prosinci ze stejného důvodu též KDU-ČSL.

Vláda žádala poslance o prodloužení nouzového stavu, ale sama v sále moc neseděla

Ve čtvrtek to vypadalo, že kabinet premiéra Andreje Babiše (ANO) bere žádost o prodloužení nouzového stavu jako nutné zlo. Během čtvrtečního jednání Sněmovny byly totiž vládní lavice po většinu dne téměř prázdné. Schůze se dokonce musela odpoledne na čtvrt hodiny přerušit, protože v sále nebyl jediný ministr. Situaci nakonec zachránil šéf resortu životního prostředí Richard Brabec (ANO).

Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) se nezúčastnil dnešní tiskové konference po jednání uhelné komise kvůli náhlé zdravotní indispozici. Tiskové oddělení ministerstva ČTK sdělilo, že je Brabec na vyšetření v nemocnici. Původně měl společně s dalším předsedou komise, ministrem průmyslu a obchodu Karlem Havlíčkem (za ANO), komentovat dnes přijaté doporučení komise ukončit využívání uhlí v České republice v roce 2038.

Sledujte ŽIVĚ: Sněmovna žádá vládu, aby zajistila vyšetření úniku chemikálií do Bečvy

Sněmovna žádá vládu, aby zajistila důkladné vyšetření dvojího úniku chemikálií z letošního září a října do řeky Bečvy. Vláda by také podle Sněmovny měla dohlédnout na uložení exemplárních pokut viníkům včetně povinnosti nahradit vzniklé škody. Sněmovna se tak usnesla dnes na závěr debaty o úniku chemikálií do Bečvy. S návrhem usnesení přišli poslanci Dana Balcarová (Piráti), Ondřej Benešík (KDU-ČSL) a Stanislav Blaha (ODS). Sněmovna už o Bečvě debatovala 13. listopadu, k závěru ale tehdy nedospěla.

reklama