CNN Prima News Richard Brabec

Richard Brabec

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Brabec“

Pavel si místo oslav užil jízdu ve sporťáku. Babiš s týmem řešil strategii pro závěr kampaně

15. ledna 2023 21:47

Vítězství v prvním kole prezidentských voleb Petr Pavel nijak neslavil. Krátce po oznámení konečných výsledků do jeho volebního štábu zamířili tři poražení kandidáti a jednali s ním o podpoře pro druhé kolo. Před cestou domů ho ale ještě čekalo překvapení v podobě zážitkové jízdy. Zato Andrej Babiš se po sobotním ostrém útoku na svého oponenta stáhl. Ještě večer se radil se svým týmem, jak dál. V neděli na dotazy novinářů již neodpovídal.

Proč Starostové zahájili kampaň v čistírně odpadů? Brabec se pohádal s Urbanovou

7. září 2022 08:43

Starostové zahájili horkou fázi kampaně před komunálními a senátními volbami ve Staré čistírně odpadních vod ve čtvrti Bubeneč na Praze 6. Podle 1. náměstka pražského primátora a také lídra hnutí v Praze Petra Hlaváčka (za STAN) šlo o záměr. Na místě by prý v budoucnu mohl vzniknout projekt, který by zajistil energii pro jednu třetinu Prahy. Exministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) si na sociálních sítích neodpustil ironickou poznámku.

Rakušan je slepý kůň, rýpe Šlachta. Ministra vnitra kritizuje kvůli rozvědce i Kalousek

10. srpna 2022 20:17

Zejména pražská korupční kauza Dozimetr dostávala ministra vnitra a šéfa hnutí STAN Víta Rakušana pod stále větší tlak. Nyní k tomu ale přibylo jmenování šéfa civilní rozvědky. Obě kauzy jsou přitom úzce propojené. Šéf Úřadu pro zahraniční styky a informace (ÚZSI) Petr Mlejnek se má totiž dobře znát s obviněným podnikatelem Michalem Redlem. A tak političtí oponenti opět žádají Rakušanův konec na ministerstvu. Informace o kontaktech Mlejnka s Redlem přinesly Seznam Zprávy.

Sníží se ceny na benzinkách? Poslanci schválili konec přimíchávání biosložek do paliv

27. dubna 2022 14:11

Povinné přimíchávání biosložky do motorové nafty a benzinu zřejmě od letošního července skončí. Omezí se i okruh vozidel, za která se musí platit silniční daň. Zaměstnanci, kteří můžou k soukromým účelům využívat služební nízkoemisní vozidla, například elektromobily, by se měli dočkat daňového zvýhodnění. Počítá s tím vládní předloha, kterou ve středu ve zrychleném režimu v prvním čtení schválila Sněmovna. Změny mají pomoci firmám i občanům proti rostoucím cenám pohonných hmot. Předloha počítá i s dvouletým odkladem termínu zákazu provozu starých kotlů na uhlí o dva roky na 1. září 2024. Návrh změn zákonů nyní dostane k projednání Senát.

Půta: Babiš mohl uzavřít lepší dohodu o Turówu, bál se voleb. Je to lež, tvrdí expremiér

14. února 2022 10:57
Aktualizováno

Zástupci minulé vlády Andreje Babiše (ANO) měli podle hejtmana Libereckého kraje Martina Půty (Starostové pro Liberecký kraj) loni na podzim možnost vyjednat lepší podmínky smlouvy o řešení vlivů těžby v polském hnědouhelném dole Turów, ale zřejmě se báli uzavřít dohodu krátce před sněmovními volbami. Babiš označil Půtovo vyjádření za lež. Polsko podle něj čekalo „na novou slabou vládu“.

Babiš je stále premiérem a Vondráček šéfuje Sněmovně, tvrdí webové stránky hnutí ANO

9. února 2022 17:17

Andrej Babiš je premiérem České republiky, Richard Brabec zase ministrem životního prostředí. Přestože to zní jako nesmysl, nadále to uváděj stránky hnutí ANO. Koaliční vláda pod taktovkou hnutí ANO přestala vládnout 17. prosince, administrátoři webu největší opoziční strany tak měli takřka dva měsíce na to, aby stránky přizpůsobili současné situaci.

Brabec: Smlouvu o Turówě jsme z 95 procent sepsali my, současná vláda ustoupila moc

3. února 2022 22:57

Premiér Petr Fiala (ODS) se svým polským protějškem Mateuszem Morawieckým podepsali ve čtvrtek dohodu o řešení vlivu těžební činnosti v polském hnědouhelném dole Turów. Exministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) a hejtman Libereckého kraje Martin Půta (SLK) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS neskrývali svá nadšení. Brabec se však obává pětileté lhůty na vypovězení smlouvy.

Ano, jedeme dál. Andrej Babiš představil členy stínové vlády, je v ní pět exministrů

20. ledna 2022 12:20

Předseda hnutí ANO a bývalý český premiér Andrej Babiš představil stínovou vládu, kterou sám povede. Vedle Babiše v ní pomyslně zasedne také pět členů jeho někdejšího kabinetu. Místo se našlo i pro bývalou středočeskou hejtmanku nebo expředsedu Poslanecké sněmovny. Patnáctičlennou stínovou vládu Andrej Babiš představil na čtvrteční tiskové konferenci.

Brabec před Babišem, na lídra ale nemají. Podívejte se na graf vládních vytrvalců

10. listopadu 2021 08:17

Zatímco jistí zákonodárci se ve vládním křesle ohřáli jen několik dní, jiní byli ve vysoké politické funkci léta. Mezi rekordmany od roku 1992 jsou hlavně zástupci ČSSD a hnutí ANO. Například současný premiér Andrej Babiš se zatím musí sklonit před jedním svým ministrem. Podívejte se na přehledný graf životnosti všech politiků, kteří od prvního kabinetu Václava Klause usedli ve vládním křesle.

VOLBY 2021: Babiš chce znovu vládnout. Pomoci mu mají jeho ministři i žokej Váňa

8. října 2021 01:50

Před čtyřmi lety hnutí ANO doslova opanovalo parlamentní volby. Andrej Babiš se svojí partají získal téměř 30 procent a hlavně mu jeho nejbližší pronásledovatelé byli na míle vzdálení. Nyní je situace podle průzkumů jiná, očekává se lítý souboj o čelo. Uspěje Babiš i tentokrát? Pomoci mu může i nasazení hned několika svých ministrů či kandidatura známého žokeje Josefa Váni.