CNN Prima News Richard Brabec

Richard Brabec

Výpis příspěvků ke štítku „Richard Brabec“

Hnutí ANO volí své vedení. Obhájí úspěšný triumvirát Babiš, Havlíček a Schillerová pozici?

Hnutí ANO si v sobotu na celostátním sněmu zvolí své vedení na příští dva roky. Nejsilnější politické uskupení v Poslanecké sněmovně dominuje volebním průzkumům a předpokládá se, že bude nadále pokračovat pod vedením úspěšného triumvirátu, který je složen z předsedy Andreje Babiše, místopředsedy Sněmovny Karla Havlíčka a šéfky poslaneckého klubu Aleny Schillerové.

GLOSA: Odéesáka neprověřil, přesto ho vřele doporučil aneb Babišův trapas v pardubické kauze

Prosím, volte Martina Charváta! Přesně to žádal šéf hnutí ANO Andrej Babiš před posledními senátními volbami s tím, že Charvát má číslo na jeho mobil a že je skvělým pardubickým primátorem. Jenže ne vždy se vyplatí hrát si na neomylného manažera, který stejně jako brouk Pytlík všude byl a všechny zná. Když si totiž policie začátkem týdne přišla pro někdejšího primátora i pro dalšího člena ANO Michala Drenka, Babiš prohlásil, že hnutí „tyhle (bývalé) odéesáky neprověřilo“. Jeho prosba z roku 2022 tak vypadá mimořádně komicky.

Emoce v Partii kvůli rozpočtu: Lidé pykají za vaši neschopnost, obula se Vildumetzová do vlády

Vina za vysokou inflaci jde za pětikoalicí, za jejíž neschopnost dnes občané pykají, vyčetla vládě v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS poslankyně Jana Mračková Vildumetzová (ANO). Naopak šéf poslanců Jan Jakob (TOP 09) bránil dosavadní počínání vlády a její představený konsolidační balíček s tím, že je potřeba státní kasu zachránit po letech rozpočtové neodpovědnosti hnutí ANO. Do ostřelování vládních škrtů se v první části Partie opřel i bývalý ministr pro životní prostředí Richard Brabec (ANO).

Plynové kotle? Podporu vrátíme, zvažuje Hladík. Nastínil i pomoc pro nízkopříjmové a seniory

Podpora nákupu kondenzačních plynových kotlů se zřejmě vrátí, připustil ministr životního prostředí Petr Hladík (KDU-ČSL) v nedělní Partii Terezie Tománkové. Po začátku války na Ukrajině vláda zmíněnou pomoc seškrtala. Podle šéfa resortu jsou rovněž ve hře až stoprocentní dotace na výměnu starých kotlů na uhlí pro seniory a nízkopříjmové občany, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS.