reklama

Autobus předjížděl přes plnou čáru. Měl jsem zpoždění a dával jsem pozor, hájí se řidič

Zbytečně riskantní jízda, nad kterou odborníci jen nechápavě kroutí hlavou. Kamera jednoho z diváků CNN Prima NEWS natočila řidiče autobusu, který předjížděl kolonu aut v protisměru přes plnou čáru. S řidičem jsme mluvili, aby vše vysvětlil.

reklama

„Jel jsem tak z důvodu, že jsem měl dost značné zpoždění a snažil jsem se to dohnat. Ale dával jsem pozor, aby tam nic nejelo, a nikoho jsem neohrozil,“ řekl CNN Prima NEWS šofér autobusu s tím, že ve voze měl asi dva cestující.

Zkuste si představit, kdyby proti řidiči autobusu, který předjížděl v protisměru, vyjel na některém místě jiný autobus. Co by se mohlo stát, si asi každý domyslí. „Jakékoliv zpoždění neopravňuje žádného našeho šoféra k tomu, aby porušoval jízdní povinnosti, které má. Jet přes plnou čáru je neomluvitelný čin,“ reagoval ředitel dopravní společnosti Miloslav Kliment.

Přijde řidič o práci?

„Je velmi nebezpečné v takové rychlosti přes plnou čáru jet. Řidič se samozřejmě dopustil poměrně velkého prohřešku a hlavně ohrozil i převážené osoby,“ doplnil koordinátor Besipu pro Jihomoravský kraj Pavel Čížek.

„Postih bude skutečně značně citelný. Ještě samozřejmě dám prostor řidiči autobusu, aby mi to vysvětlil. Zvažuji dokonce rozvázání pracovního poměru za hrubé porušení pracovní kázně,“ řekl Kliment.

Tagy:

Hlavní zprávy

Šéfka TOP 09: Maláčová má panickou obsesi z ODS, strašení si nechte do pohádek

Předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová osočila ministryni práce a sociálních věcí Janu Maláčovou (ČSSD) z toho, že svými výroky o ODS pouze straší lidi. Jednička na kandidátce ČSSD v Praze má podle jedné z tváří koalice Spolu „panickou obsesi“ z občanských demokratů. Maláčová v pořadu Partie Terezie Tománkové tvrdila, že pokud se ODS dostane do nové vlády, dojde na rozsáhlé privatizace a budou se rušit nemocnice v malých městech.

Táhnete nás z EU pod vliv Ruska, máte rusofilní řeči, vmetl Wagenknecht Ševčíkovi

Ke střetu došlo i ve druhé části nedělní Partie Terezie Tománkové. V ekonomické debatě mezi senátorem Lukášem Wagenknechtem (Piráti) a Miroslavem Ševčíkem (Trikolora) vmetl pirátský zákonodárce svému oponentovi, že má rusofilní řeči. Podle Wagenknechta by Ševčík nejradši vyňal Česko z Evropské unie, čímž by zemi dostal pod vliv Ruska. Ekonom a kandidát Trikolory reagoval slovy, že takové výroky jsou směšné a pod ruský vliv Česko prý táhne Německo.

Dojemný snímek Schumacherů. Vzdal bych se všeho, abych si s tátou popovídal, řekl Mick

Očekávaný dokument o Michaelu Schumacherovi už je několik dní k dispozici na streamovací platformě Netflix. Jednou z hlavních postav, která ve filmu vypráví o legendě formule 1, je její syn Mick – nyní sám pilot v královně motorsportu. Mluví o tom, jak je pro něj těžké nemoct si s otcem popovídat o svém zaměstnání. Zároveň v souvislosti s filmem publikoval na Instagramu dojemnou fotografii z dětství.

Papež upozornil na sexuální násilí Rudé armády, oběť z Česka bude blahořečena

Papež František při návštěvě Slovenska otevřel i temnou kapitolu z konce války, kdy postupující Rudá armáda hromadně znásilňovala ženy i nezletilé dívky. Svatý otec se v Košicích poklonil památce 16leté Anny Kolesárové, která se ruskému vojákovi odmítla poddat, a ten ji zastřelil. Vatikán aktuálně chystá i blahořečení oběti sexuálního násilí Rudé armády ze Sobotína na Šumpersku, čeští historikové se přitom tématu spíše vyhýbají.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Reportér, kterého na kole srazil autobus, chybu neudělal, míní dopravní expert

Ta reportáž vzbudila obrovské emoce. Reportér CNN Prima NEWS v ní na kole demonstroval vládou schválený 1,5metrový rozestup, který budou muset řidiči při předjíždění cyklistů dodržovat – zákon má vejít v platnost v lednu. Přímo během experimentu reportéra srazil autobus. Na sociálních sítích pak čelil kritice. Lidé často napadali jeho odstup od okraje vozovky. Dopravní expert ale uvedl, že byl v pořádku.

reklama