CNN Prima News Vladimír Procházka
Vladimír Procházka

Vladimír Procházka

reportér CNN Prima NEWS

Je krajským reportérem pro Středočeský kraj, editorem Zpráv z regionů a autorem článků on-line redakce CNN Prima NEWS.

Nejnovější příspěvky autora

Skluzavky, hopsadla i dinosaurus: Robinson park v Jihlavě nabízí dětem spoustu atrakcí
Prima Česko

Skluzavky, hopsadla i dinosaurus: Robinson park v Jihlavě nabízí dětem spoustu atrakcí

Prázdniny jsou téměř tady a mnozí rodiče stále řeší otázku: Jak své pilné školáky odměnit za uplynulý studijní rok? Co takhle dopřát jim pořádnou zábavu, či dokonce adrenalin? Stačí zajet do Jihlavy. Hned vedle stejnojmenné řeky stojí Robinson park plný atrakcí a také kuchařských dobrot. Mezi návštěvníky tam chodí dokonce i ochočený dinosaurus, který miluje děti. Přestože má ostré zuby, zatím nikoho nekousnul. Právě tady poznáte, co to znamená užít si zábavu na plné pecky.

Další příspěvky autora

Požární hláska i pozorovatelna StB, dnes cíl turistů: Mikulášská věž v Praze

Aktualizováno

Je jednou z devíti významných pražských věží a o její slávu se postaral kostel svatého Mikuláše na pražském Malostranském náměstí. Svatomikulášská městská zvonice stojí totiž hned vedle něj a ve městě pražském měla nezastupitelnou roli. Právě z ní se do širokého okolí rozezníval hlasitý zvon, který oznamoval požáry. Dnes nabídne návštěvníkům informace z dávné historie a také nádherný výhled na široké okolí staré Prahy.

Zpožděné příspěvky ohrožují fungování dětských skupin. Pro některé to může být likvidační

Některé dětské skupiny se ocitají v nepříjemné situaci. Ministerstvo práce a sociálních věcí, které jim má vyplácet příspěvky na provoz, zpozdilo odeslání peněz. Organizace tak nemají na výplaty zaměstnanců, některým hrozí omezení provozu. V mnoha případech jsou přitom právě tyto skupiny jedinou pomocí pro rodiče, kteří potřebují chodit do práce.

Dražší vstupy do bazénů i saun. Odnesli by to návštěvníci, říkají provozovatelé ke zvýšení DPH

Případná aplikace uniklého materiálu ministerstva financí na úpravy DPH by znamenala zdražení na mnoha frontách. Velké rozpaky vyvolává třeba u provozovatelů aquaparků, bazénů a saun. Právě toto odvětví již těžce doplatilo na covidovou pandemii i drahé energie. Klienti se sice postupně vrací, jenže hypotetické zvýšení DPH, které by ve finále znamenalo zdražení vstupného, by mohlo znamenat pro provozovatele katastrofu.

Dvě pobočky na 70 tisíc lidí? Lidé na sídlišti nechápou, vysvětlení pošty se starosta vysmál

Rušení poboček České pošty na velkých sídlištích se má týkat i Prahy 13, kde žije 70 tisíc obyvatel. Z původních čtyř zůstanou otevřené jen dvě. Starosta městské části David Vodrážka (ODS) v nadsázce řekl, že ho pobavil dopis, který od společnosti dostal. Stálo v něm, že kapacita dvou poboček bude dostatečná a lidé si vyřídí co potřebují za pouhé dvě minuty. Místní proti kroku protestují.