reklama
CNN Prima News rituál

rituál

Výpis příspěvků ke štítku „rituál“

Zoufalí Indové se před covidem chrání kravským trusem. Nefunguje to, varují vědci

Indie aktuálně patří mezi koronavirem nejpostiženější státy světa. Denně zde přibývají statisíce nakažených a roste také množství obětí. Část Indů tak zkouší velmi kuriózní způsob, jak se před nákazou ochránit. Svá těla pokrývají kravským trusem a močí. Krávy totiž mnoho Indů považuje za posvátné, a tudíž věří, že jejich výměšky je před koronavirem zachrání.

Philip je bůh a jednou se vrátí, tvrdí domorodci z Tichomoří. Na jeho počest budou kvílet

Páteční úmrtí prince Philipa nezarmoutilo jen britskou či evropskou společnost, truchlí také obyvatelé malého ostrova Tanna v provincii Vanuatu v jižním Pacifiku. Stovky domorodců věří, že princ byl členem „horského božstva“ a jednoho dne se vrátí jejich zemi uzdravit. Uctívají ho tradičním kvílením a rituály, při nichž tančí s jeho portréty.

Vražda Anežky Hrůzové se možná po 120 letech vrátí k soudům

K soudům by se mohla vrátit kauza stará 120 let. V roce 1899 bylo na Bílou sobotu nalezeno v Polné na Jihlavsku tělo devatenáctileté Anežky Hrůzové. Tu neznámý vrah uhodil do hlavy, přiškrtil a nakonec jí podřízl hrdlo. Na základě nepřímých svědectví byl z vraždy obviněn dvaadvacetiletý Leopold Hilsner židovského původu. Údajně se totiž mělo jednat o rituální vraždu. Hilsner byl po roce procesů v Písku odsouzen k trestu smrti.

reklama