CNN Prima News rituál

rituál

Výpis příspěvků ke štítku „rituál“

Při rituálech musel trávit dny v lese nahý, nakonec zemřel. Obviněno bylo 6 lidí z české sekty

Středočeští kriminalisté obvinili šest lidí z okolí samozvaného léčitele z Kutné Hory. Čtyři ženy a dva muže policisté viní z vydírání a neposkytnutí pomoci v souvislosti s úmrtím člena sekty při lesních rituálech u hradu Český Šternberk na Benešovsku, uvedl v úterý web iRozhlas. Léčitele později usmrtily dvě jeho stoupenkyně, případem se zabývá Městský soud v Praze.

Máme proč být sebevědomí, řekl Pavel během ceremonie. V projevu zmínil i Batmana

Výročí 105 let od vzniku Československa si u Národního památníku v Praze na Vítkově připomněli politici včetně prezidenta Petra Pavla a premiéra Petra Fialy (ODS), zástupci armády i váleční veteráni. Exprezident Václav Klaus si během projevu u Obecního domu rýpl do vlády a Evropské unie. Na večerní ceremonii předávání vyznamenání Pavel v projevu řekl, že Česká republika má nejpevnější bezpečnostní ukotvení v historii. Vstup do Severoatlantické aliance (NATO) i Evropské unie považuje za úspěchy.

Věřící v Nikaragui se vzájemně bičují sušenými býčími penisy. Ctí tak světce, říká místní

Věřící v Nikaragui si připomínají památku svatého Jana Křtitele velmi netradičním způsobem. Každý rok se v malém městě na jihu země účastní desítky lidí zvláštního rituálu, během něhož se dvojice v souboji vzájemně bičují sušenými býčími penisy, jež jsou tvarované do podoby mečů. Tradice tohoto bolestivého způsobu uctění patrona má sahat až do 16. století. O náboženském svátku informuje web Daily Mail.

Bartoška zahájil ve Varech festival. Ceny převzali Russell Crowe i Alicia Vikanderová

Slavnostním ceremoniálem s efektní choreografií krasobruslařek začal v pátek večer ve Velkém sále hotelu Thermal v Karlových Varech 57. ročník mezinárodního filmového festivalu. Festival zahájil jeho prezident Jiří Bartoška, kterého při příchodu na jeviště zaplněného Velkého sálu přivítal aplaus vestoje. Křišťálový globus za přínos světové kinematografii převzal na zahajovacím večeru australský oscarový herec Russell Crowe. Cenu prezidenta festivalu obdržela také švédská herečka a producentka, držitelka Oscara Alicia Vikanderová. Hvězdné hosty přivítaly odpoledne u červeného koberce stovky příznivců filmu bez ohledu na deštivé počasí.

Smrt po lesním rituálu. Policie řeší úmrtí dvou mužů, zřejmě členů sekty léčitele z Kutné Hory

Policie vyšetřuje úmrtí dvou členů sekty, kterou kolem sebe shromáždil samozvaný léčitel z Kutné Hory, uvedl v pátek iROZHLAS.cz. Web píše, že muži ve věku 56 a 59 let zemřeli loni v srpnu kvůli lesnímu rituálu u hradu Český Šternberk na Benešovsku. Šlo o psychicky náročný obřad, jehož součástí bylo i fyzické násilí, uvedla redakce. Léčitele později usmrtily dvě jeho stoupenkyně, případem se zabývá Městský soud v Praze. Mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková řekla, že policie úmrtí dvou mužů prověřuje, souvislost s případem samozvaného léčitele nepotvrdila.

Případ, který otřásl Belgií. Student zemřel při drastickém rituálu, do vězení ale nikdo nejde

Belgický soud v pátek potrestal 18 vysokoškolských studentů za smrt mladíka při drastickém přijímacím rituálu do univerzitního spolku. Dvacetiletý student zemřel v prosinci 2018 kvůli otoku mozku, když musel vypít velké množství alkoholu, rybího tuku a dlouho stát polonahý venku ve studené vodě. Členové spolku mají odvést až 300 hodin veřejně prospěšných prací a zaplatit pokuty, prokuratura pro ně požadovala až tříleté tresty vězení, informuje agentura AFP.