CNN Prima News rituál

rituál

Výpis příspěvků ke štítku „rituál“

Děčínský čaroděj měl obrat klientky o miliony. Neždímu je, pomáhám, vysvětluje v dopise

2. října 2022 23:01

O případu samozvaného čaroděje z Děčína, který měl podle policie za magické rituály z žen vylákat přes internet stovky tisíc korun, jsme vám v Krimi zprávách už říkali. Policie ho obvinila z podvodu. Do naší redakce v Ústí nad Labem ale přišel dopis a můžeme prozradit, že ho nedonesla sova. Samozvaný čaroděj v něm tvrdí, že není žádný podvodník – magické schopnosti prý zdědil po předcích.

Čeští egyptologové našli 400 nádob z období Staré říše. Skrývaly tajemství mumifikace

9. února 2022 17:36

Čeští egyptologové objevili v egyptské lokalitě Abúsír téměř 400 nádob se zbytky materiálů, které se používaly při balzamovacích rituálech. Podle egyptologa Miroslava Bárty jde o největší mumifikační depozit známý ze starého Egypta a čeští egyptologové jeho dalším výzkumem stráví několik let. Tým Českého egyptologického ústavu Filozofické fakulty UK, který objev učinil loni na jaře, o tom nyní informoval na webu fakulty.

Ostuda při předávání medailí. Ledeckou vítali na ceremoniálu s haitskou vlajkou

8. února 2022 14:53

Čínští organizátoři olympiády v Pekingu zaměnili českou vlajku za haitskou. K incidentu došlo krátce před ceremoniálem, na kterém Ester Ledecká obdržela zlatou medaili za paralelní obří slalom na snowboardu. Událost zdokumentoval tým českých olympioniků na svém Twitteru. Během ceremoniálu už vše proběhlo v pořádku, i když vztyčení vlajky mohlo někomu připadat kvůli svérázné vojenské choreografii poněkud bizarní.

Zima potrvá dalších šest týdnů, oznámil populární svišť. Jakou má s předpovědí úspěšnost?

2. února 2022 17:58

Americký svišť Phil ve středu předpověděl, že zima potrvá ještě dalších šest týdnů. Oznámili to členové „kruhu věrných“ při tradičním shromáždění v pensylvánském městečku Punxsutawney. Poté, co se loni ceremoniál konal virtuálně, se v domově meteorologického sviště znovu sešly tisíce lidí, píše agentura AP.

Zeman si při ceremoniálu rýpl do rektora JAMU. Kvůli hrám o Ovčáčkovi mu nepodal ruku

26. ledna 2022 23:04

Prezident Miloš Zeman ve středu jmenoval jedenáct nových rektorů vysokých škol. Letošní akce na Pražském hradě si však získala větší pozornost než dřívější v předešlých letech. Nový rektor Mendelovy univerzity Vojtěch Adam už nyní čelí výzvám k rezignaci. A přímo během ceremoniálu zaujal sám Zeman, když jako jedinému nepodal ruku novému rektorovi Janáčkovy akademie múzických umění (JAMU) Petru Michálkovi. Ten totiž napsal sérii satirických her o Zemanově mluvčím Jiřím Ovčáčkovi.

Sledujte ZÁZNAM Nového dne s Andrejem Babišem: Jak bude vypadat ceremoniál 28. října?

20. října 2021 07:31

Premiér Andrej Babiš (ANO) by s aktivací článku 66 Ústavy počkal. Podle něj je prezident Miloš Zeman v nemocnici krátce a jeho role z hlediska povolební situace nastane až v prosinci. Blíží se však ceremoniál 28. října a s ním i spojené předávání státních vyznamenání prezidentem ČR. Měl by ceremoniál proběhnout i bez přítomnosti prezidenta a pokud ano, kdo by je měl předávat? Nejen na to odpoví končící předseda vlády v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ve středu od 7:40.

Miliony pro Krpálka a spol.? Hrdinové z her kvůli stavu prezidenta dál čekají na odměny

14. října 2021 17:25

V zemi vycházejícího slunce dosáhla česká výprava v létě na nejúspěšnější olympiádu v historii. Z her v Tokiu dorazilo do tuzemska hned 11 medailí, z toho čtyři zlaté. Se ziskem kovu se pojí také finanční odměna, kterou od roku 2018 vyplácí Národní sportovní agentura. I když už je dva měsíce po svátku v Japonsku, sportovcům zatím na účet nepřiputovaly žádné peníze. Za tyto průtahy může zdravotní stav prezidenta Miloše Zemana.

Mladík chtěl být jako Ježíš, tak se nechal pohřbít zaživa. Vzkříšení mu nevyšlo

27. srpna 2021 06:01

Teprve 22letý pastor z africké Zambie chtěl zakusit stejnou věc, která podle Bible potkala Ježíše Krista. Rozhodl se, že příslušníkům své komunity předvede zmrtvýchvstání tak jako nejdůležitější historická postava křesťanství. Nechal se tak na tři dny pohřbít zaživa a hlásil, že se poté sám vrátí. To se však nestalo a jeho blízcí jej vykopali mrtvého.