CNN Prima News Robert Králíček

Robert Králíček

Výpis příspěvků ke štítku „Robert Králíček“

Velké zuby, peřiny ve Sněmovně nebo krájení salámu. Jaké hlášky padly v Partii?

27. února 2023 05:12

Tradiční nedělní Partie Terezie Tománkové byla bohatá na nejrůznější hlášky politiků. Největší emoce vyvolala důchodová reforma nebo valorizace penzí. Nechyběly ale ani osobní útoky. Do studia na CNN Prima NEWS přišli diskutovat v první části ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) a místopředsedkyně zdravotnického výboru Karla Maříková (SPD). Ve druhé části se střetli Olga Richterová (Piráti), Marek Výborný (KDU-ČSL), Robert Králíček (ANO) a Kateřina Konečná (KSČM.

Přestřelka v Partii: Důchodový věk jste chtěli zvyšovat sami, vmetla Richterová poslanci ANO

26. února 2023 15:05

V pořadu Partie na CNN Prima NEWS se mezi politiky strhla ostrá hádka, když hovořili o připravované úpravě valorizace důchodů a pozdějším odchodu do penze. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Olga Richterová (Piráti) svému názorovému oponentovi Robertu Králíčkovi z ANO, který plán tvrdě kritizoval, připomněla, že pozdější odchod do důchodu navrhovala před čtyřmi lety i tehdejší ministryně financí a současná zastánkyně seniorů Alena Schillerová (ANO).

Zeman nevykročil ze svého stínu, shodli se politici. Je to buran, dodal kriticky Pospíšil

3. února 2023 22:59

Když Miloš Zeman nově zvolenému prezidentovi nenavrhl jako první termín společné schůzky, nevykročil ze svého stínu, shodli se poslanec Robert Králíček (ANO) a europoslanec Jiří Pospíšil (TOP 09). Ačkoliv se oba prezidenti na společném jednání nakonec dohodli, netradičně ho inicioval Petr Pavel. Pospíšil v pořadu 360° také doplnil, že se dosluhující hlava zachovala buransky.

Vondrákova „rebelie“? Budeme se tím určitě zabývat. Jsme ale jednotní, tvrdí poslanci ANO

29. ledna 2023 17:32

Vzhledem k okolnostem posledních dnů nebylo příliš velkým překvapením, že se moravskoslezský hejtman a poslanec Ivo Vondrák (ANO) neobjevil ve volebním štábu stranického šéfa Andreje Babiše. Místopředseda hnutí ANO totiž v prezidentské volbě vyslovil podporu generálu Petru Pavlovi. I když Vondrákův postoj očividně uvnitř hnutí zvedá velké vášně, zákonodárci z ANO oslovení redaktory CNN Prima NEWS tvrdí, že je jejich poslanecký klub jednotný.

Odejde Babiš z politiky? V ANO se skloňuje několik jmen nových lídrů hnutí

28. ledna 2023 18:39

Expremiér Andrej Babiš (ANO) v druhém kole prezidentské volby neuspěl v souboji s generálem Petrem Pavlem. Ve veřejném prostoru se okamžitě začalo spekulovat o možném nástupci, který by se stal novým předsedou nejsilnějšího opozičního hnutí. Redakce CNN Prima NEWS vyzpovídala několik členů poslaneckého klubu ANO. Podle nich má Babiš v hnutí silnou podporu. Přesto bylo zmíněno několik jmen potenciálních budoucích lídrů.

Žáček: Vláda spoléhá na odpovědnost občanů. Mávnutím proutku se nezmění, reaguje Králíček

20. prosince 2021 23:19

Zatím jsme od vlády neslyšeli žádná konkrétní opatření, kritizoval nový kabinet člen sněmovního výboru pro bezpečnost Robert Králíček (ANO). Vláda chce totiž spoléhat na odpovědnost lidí, což prý není nic nového. Podle předsedy sněmovního výboru pro bezpečnost Pavla Žáčka (ODS) budou však restrikce jinak komunikované a tuzemsko se dočká změny. Uvedl to v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Podpora Babiše není zneužití státní návštěvy. I Orbán má své preference, říká Králíček

28. září 2021 13:58

Do České republiky ve středu zavítá maďarský premiér Viktor Orbán. Jednat bude s předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO) a sejde se i s prezidentem Milošem Zemanem. Premiéři pak společně navštíví Ústecký kraj, kde Babiš vede kandidátku své strany do říjnových sněmovních voleb. Podle poslance ANO Roberta Králíčka nejde o zneužití státní návštěvy. „Orbán podpoří premiéra ve svém volnu a na neutrální půdě,“ řekl v pořadu K věci na CNN Prima NEWS.

Babiš se bojí Zemana. Jednáním o Koudelkovi ukazuje, jak je slabým premiérem, říká Žáček

2. srpna 2021 21:58

Schůze prezidenta Miloše Zemana a premiéra Andreje Babiše, na které politici mimo jiné projednávali i budoucnost šéfa BIS Michala Koudelky, je absurdní. Ve vysílání 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS to řekl místopředseda sněmovního výboru pro bezpečnost Pavel Žáček. Babiš se podle něj Zemana bojí a veškerou zodpovědnost přesouvá na opozici.