rock

Výpis příspěvků ke štítku „rock“

Rocková muzika, vousy a nenávist vůči Putinovi. Čím se vyznačuje obávaná gruzínská legie?

9. listopadu 2022 10:45

Ruské armádě na Ukrajině zatápí také cizinecké jednotky, které jsou součástí domácí armády. Asi nejčastěji je ve veřejném prostoru slyšet o gruzínské legii. Ta na východě země válčí proti Rusům již od roku 2014. Obávaná polovojenská jednotka, jejíž členové rádi poslouchají písně od grungeové kapely Nirvana, je známá díky svému vysokému nasazení v boji i pro svou nenávist chovanou vůči Ruské federaci a jejímu prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Český rock v šoku. Zemřel Michal Ambrož, lídr slavných kapel Jasná páka a Hudba Praha

31. října 2022 17:33

Ve věku 68 let zemřel v pondělí zpěvák, kytarista, skladatel a textař Michal Ambrož. Do povědomí českých posluchačů se zapsal svými kapelami Jasná páka, Hudba Praha a Divoký srdce. Bližší informace k poslednímu rozloučení rodina hudebníka, který musel před časem kvůli zdravotním problémům omezit své hudební aktivity, nesdělila. Informoval o tom jeho spoluhráč a kapelník Hudby Praha, kytarista Radovan Jelínek.

Překvapení v Kyjevě. Bono Vox z U2 uspořádal koncert v metru, zpíval s vojáky

8. května 2022 16:01

Na Ukrajinu už nemíří jen zahraniční státníci, ale také celebrity. Místní obránce na místě na začátku války podpořil herec a režisér Sean Penn, před pár dny se ve Lvově objevila herečka Angelina Jolie. Další slavnou osobností, která vyrazila na Ukrajinu, je věhlasný zpěvák Bono Vox z kapely U2. Ten dokonce uspořádal překvapivý koncert lidem v Kyjevě. Vystoupil navíc ve stanici metra, kde zpíval společně s vojáky.