rock

Výpis příspěvků ke štítku „rock“

Zemřel spoluhráč „Beatle perestrojky“. Zakládal sovětskou rockovou skupinu Mašina vremeni

Jeden ze zakládajících členů sovětské rockové skupiny Mašina vremeni (Stroj času) Jurij Borzov zemřel ve věku 70 let. Ve čtvrtek to podle ruských médií oznámil zpěvák a kytarista kapely Andrej Makarevič, který byl mezitím ve vlasti kvůli svým kritickým postojům k režimu a k válce proti Ukrajině úřady označen hanlivou nálepkou „zahraniční agent“.

Akce, na kterou nikdo nezapomene. Mick Jagger slaví 80. narozeniny na netradičním místě

Legendární zpěvák kapely The Rolling Stones Mick Jagger slaví životní jubileum. Při příležitosti 80. narozenin na sociálních sítích sdílel fotografii plnou energie a zároveň poděkoval za milá blahopřání. Muzikant, který se před nedávnem zasnoubil s partnerkou mladší o 44 let, stráví své kulatiny v londýnské botanické zahradě. A slibuje akci, na kterou nikdo nezapomene.

Frontman Kiss exkluzivně pro Showtime: Definitivně končíme. Do Prahy jsem jezdil na „tajňáka“

Celosvětově prodali 75 milionů desek, mají na kontě 30 zlatých a 14 platinových alb a letos se s fanoušky navždy rozloučí. Řeč je o členech legendární kapely Kiss. Redakce Showtime se exkluzivně na dálku spojila se zakládajícím členem a frontmanem rockerů Paulem Stanleym. Prozradil, že konec je definitivní. Padesát let vystupování přirovnal k atletice.

Rocková muzika, vousy a nenávist vůči Putinovi. Čím se vyznačuje obávaná gruzínská legie?

Ruské armádě na Ukrajině zatápí také cizinecké jednotky, které jsou součástí domácí armády. Asi nejčastěji je ve veřejném prostoru slyšet o gruzínské legii. Ta na východě země válčí proti Rusům již od roku 2014. Obávaná polovojenská jednotka, jejíž členové rádi poslouchají písně od grungeové kapely Nirvana, je známá díky svému vysokému nasazení v boji i pro svou nenávist chovanou vůči Ruské federaci a jejímu prezidentovi Vladimiru Putinovi.

Český rock v šoku. Zemřel Michal Ambrož, lídr slavných kapel Jasná páka a Hudba Praha

Ve věku 68 let zemřel v pondělí zpěvák, kytarista, skladatel a textař Michal Ambrož. Do povědomí českých posluchačů se zapsal svými kapelami Jasná páka, Hudba Praha a Divoký srdce. Bližší informace k poslednímu rozloučení rodina hudebníka, který musel před časem kvůli zdravotním problémům omezit své hudební aktivity, nesdělila. Informoval o tom jeho spoluhráč a kapelník Hudby Praha, kytarista Radovan Jelínek.