CNN Prima News Ronald Koeman

Ronald Koeman

Výpis příspěvků ke štítku „Ronald Koeman“

Plat mu vystačí sotva na jedno pivo. Alves po návratu do Barcelony nechce prakticky nic

V posledních dnech zažívají fanoušci fotbalové Barcelony silnou nostalgii. Trenérského postu se chopil někdejší legendární záložník Xavi a hned o pár dní později ho následoval obránce Dani Alves, který zatím nevystoupil z hráčské role a Kataláncům má pomoct na hřišti. Do Španělska se vypravil z rodné Brazílie ve chvíli, kdy se zdálo, že je jen otázkou času, než oficiálně ukončí kariéru. S jistotou lze říct, že ho k pokračování nemotivovaly peníze.

REPORTÁŽ: Sláva Barcelony mizí před očima, status giganta nyní připomíná jen Camp Nou

Kdo by se nechtěl třeba v roce 2015 podívat na Barcelonu? Messi, Neymar, Suárez, úřadující šampioni Ligy mistrů i La Ligy. Báječné časy, kdy prakticky každý zápas byl zážitkem plným zábavy, jsou nyní pryč. Malé kluby už nenarážejí na hrůzu nahánějící kolos. Sám jsem se o tom přesvědčil na vlastní oči při zápase s podprůměrnou Granadou. Kdybych neseděl na monstrózním Camp Nou, nic mi neříká, že pozoruju slavnou Barcu.

Pískání na vlastní hráče, obraz zmaru. Barcelona tápe a Piqué říká: Taková je realita

Nebyl z toho historický výprask 2:8 jako loni v srpnu ve čtvrtfinále Ligy mistrů. Ale hráči, realizační tým a fanoušci Barcelony mohli být po další konfrontaci s Bayernem Mnichov v milionářské soutěži těžko spokojení. Bavoři na Camp Nou vyhráli 3:0, Katalánci ani jednou nevystřelili na bránu. A hlavně po zápase trochu rezignovaně prohlašovali, že taková je prostě realita.

Messiho TOP momenty v Barceloně: Sólo přes celé hřiště i pět gólů v jednom zápase

S tvými privilegii je konec, musíš více dýchat pro tým, měl slyšet Lionel Messi od nově jmenovaného kouče fotbalové Barcelony Ronalda Koemana. V součtu s výpraskem od Bayernu Mnichov ve čtvrtfinále Ligy mistrů (2:8) hvězdný Argentinec usoudil, že je čas dát po dlouhých dvou desetiletích katalánské metropoli sbohem. Vedení klubu poslal dopis, ve kterém svůj úmysl odejít oznámil. V případě, že Camp Nou skutečně opustí, zanechá za sebou nesmazatelnou stopu. Na které Messiho zápasy v barcelonském dresu nejde zapomenout?

Je to oficiální. Novým koučem fotbalové Barcelony je Koeman, podepsal smlouvu na dva roky

Konec trenéra Quiquea Setiéna na lavičce španělského fotbalového klubu FC Barcelona byl hotovou věcí ihned po debaklu 2:8 s německým Bayernem Mnichov v pátečním čtvrtfinále Ligy mistrů. Do pozice nejvážnějšího kandidáta na kouče Lionela Messiho a spol. se dostal Nizozemec Ronald Koeman. A teď je jasné, že se jím skutečně stane. Sedmapadesátiletý stratég se vrací do týmu, se kterým jako hráč vyhrál Pohár mistrů evropských zemí, předchůdce Ligy mistrů, a čtyřikrát španělskou ligu.