Ropa znečistila moře u oblíbeného dánského ostrova. Úřady zavřely pláže, platí zákaz koupání


Moře na ostrově Rømø vyplavilo ropu, místní úřady proto uzavřely pláže a vyhlásily zákaz koupání. „Musíme zjistit, jak pláž co nejrychleji a nejúčinněji vyčistit,“ řekl Torben Godballe, šéf místních záchranářů.

Záhadná ropná skvrna si vyžádala uzavření pláží a vyhlášení zákazu koupání na ostrově Rømø, napsal místní deník The Local. Moře v dánské oblíbené destinaci totiž vyplavilo hrudky ropy, které znečistily nejen vodu, ale i pláže.

DÁLE ČTĚTE: Cestujete do zahraničí? Poradíme, jak platit chytře a bez poplatků

Zdroj znečištění je zatím nejasný. „Získáváme informace,“ citoval web Bild Torbena Godballeho, šéfa záchranářů. „S takovou situací se u nás setkáváme velmi zřídka. Je potřeba zjistit, jak pláž co nejrychleji a nejúčinněji vyčistit,“ zdůraznil.

Rømø je nejjižnějším dánským ostrovem ve Waddenském moři, tvoří ho především rozlehlá vřesoviště a pláže. Leží pouhé tři kilometry od Syltu, který se proslavil v 18. století lovem velryb.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: V řadě zemí platí přísná omezení. Kde se vyhnout podpatkům a co alkohol v ulicích?