moře

Výpis příspěvků ke štítku „moře“

OBRAZEM: Podívejte se na pláže s nejmodřejší vodou světa. Nejvíce jich najdete v Evropě

Kde letos strávit dovolenou? Někteří se rozhodují podle zkušeností, další dají na doporučení či cenu a jiní se nechají vést barvami. Tak to aspoň udělal tým společnosti CV Villas, který vybral 200 nejoblíbenějších pláží světa a hledal ty s nejmodřejší vodou. Výchozím bodem byl RGB kód nejmodřejšího odstínu světa, který oficiálně vyhlásila Oregonská státní univerzita. Možná překvapivě se mezi ty nejvýraznější dostaly pláže v Evropě.

OBRAZEM: Temné hlubiny oceánu odkryly svá tajemství. Některé tvory vědci spatřili poprvé

O dechberoucí podívanou se se světem podělila expedice britské výzkumné lodi James Cook. Za pomoci dálkově ovládaného vozítka pořídila snímky mořských živočichů v plánované těžební zóně Tichého oceánu – tisíce metrů pod hladinou. Někteří z nich byli pořádně spatřeni vůbec poprvé. Vědci se domnívají, že se jedná jen o malý zlomek tvorů, kteří v zóně čekají na své objevení. Některé druhy mohou žít až 15 tisíc let.

Dramatické záběry hořícího trajektu: Byl to chaos, lidé skákali přes palubu, popsal cestující

Boj o holý život mají za sebou cestující z trajektu v Thajsku – kvůli rozsáhlému požáru na lodi museli skákat přes palubu, aby unikli plamenům. Podle deníku The Independent se dramatický incident odehrál ve čtvrtek ráno v Thajském zálivu. Všichni pasažéři jsou údajně v bezpečí a utrpěli minimální zranění. Celou událost zachytily kamery.

Vedra pohltí i Evropu, varují experti. Dovolené ve Středomoří nahradí Balt a zdraží pojištění

V nadcházejících dekádách lidé zřejmě budou muset radikálně změnit způsob, jakým tráví dovolené v zahraničí. Může za to klimatická změna, píše britský deník The Telegraph. Podle zpravodajského webu budou dovolenkáři nuceni své cesty uzpůsobit rostoucím teplotám ve Středomoří nebo zaplatit více za pojištění. Britové předpovídají i rostoucí oblibu severských zemí či lyžařských středisek, která se přizpůsobují letním návštěvníkům.

Pád z nebe a ohnivá koule. U Krymu se zřítila ruská stíhačka, mohli ji sestřelit sami okupanti

Do moře u Sevastopolu na anektovaném Krymu se zřítilo ruské vojenské letadlo. Pilot se katapultoval a z moře jej vyzdvihli záchranáři, uvedla ve čtvrtek ruská státní agentura RIA Novosti s odvoláním na místního gubernátora. Do moře spadla ruská stíhačka Su-35, uvedla rozhlasová stanice Radio Svoboda na svém ruskojazyčném webu a dodala, že incident natočili očití svědci. Letoun při pádu do moře hořel.

Hledáte ráj na Zemi? Bělostné pláže, azurové moře a luxus, který neomrzí? Vítejte na Seychelách

Seychely jsou bezesporu královnou krásy Indického oceánu. Smaragdové pralesy přechází v bělostné pláže a ty pozvolna vstupují do azurového moře. Všechny ostrovy jsou ideální volbou pro relaxaci, vodní sporty i poznávání podmořského světa, svatební cestu, romantickou i rodinnou dovolenou. Ale i tady je každý z ostrovů něčím jedinečný. V Exclusive Tours vám poradí, který z nich je pro vás tím pravým a který splní právě ten váš cestovatelský sen. Ráj na Zemi zažijete například na Platte Island, kam se dostanete jen soukromým letadlem. Nedotčené pláže, jedinečné aktivity a bezkonkurenční služby nabízí špičkový resort Waldorf Astoria Seychelles.