moře

Výpis příspěvků ke štítku „moře“

Držte se dál od „špionážní“ velryby, varují norské úřady. Přiblížila se nebezpečně blízko Oslu

27. května 2023 06:59

Panuje strach o zdraví „špionážní“ běluhy, která již léta brázdí norské vody. Ochočený kytovec se příliš blízko přiblížil hlavnímu městu Oslu a ze strany lidí mu hrozí nebezpečí. Slávu získala velryba před čtyřmi lety při odchycení ve speciálně vyrobeném postroji s držáky na kameru GoPro. Okamžitě se v souvislosti s tím vyrojily spekulace, že sloužila jako ruský špión.

Trendy letní dovolené PŘEHLEDNĚ: Nejen Chorvatsko. Co nabízí „štiky“ a skokani roku?

20. května 2023 12:05

Turecko, Bulharsko či Tunisko. Právě tyto tři destinace budou podle Jana Papeže z Asociace cestovních kanceláří ČR patřit mezi „štiky“ letošního léta. Zájem je jako každoročně i o Chorvatsko či Španělsko. Češi ale nespoléhají pouze na tradiční destinace a objevují i ty nové a exotičtější. Mezi skokany roku se tak řadí například Omán, Jordánsko, Albánie, Černá Hora i Madeira, kam se nebojí odcestovat ani rodiny s dětmi. Co mohou země turistům nabídnout? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled toho nejdůležitějšího.

Ledecká se zapojila do pátrání po zmizelém českém lékaři. Jeho blízcí nabízí vysokou odměnu

15. května 2023 23:10

Lékař Jan Svárovský se 8. května ztratil u pobřeží Kanárských ostrovů. V oblasti byl na kurzu ve windsurfingové škole a pravděpodobně ho strhnul silný vítr. Na místě se ihned rozjela pátrací akce, Svárovského se ale zatím najít nepodařilo. Pomocnou ruku nyní podala i slavná česká lyžařka a snowboardistka Ester Ledecká, která informace sdílela na svém Instagramu. Blízcí pohřešovaného nabízí za jeho nalezení odměnu skoro půl milionu korun.

U Itálie ztroskotala loď s migranty. Zahynulo téměř 60 lidí, dvě desítky z nich byly děti

26. února 2023 17:04

Nejméně 58 lidí, včetně žen a dvou desítek dětí, zahynulo při ztroskotání lodi s migranty na jihu Itálie, uvedla italská pobřežní stráž a policie. Počet však zřejmě nebude konečný. Zatím se podařilo najít 81 přeživších, záchranáři však nemají k dispozici spolehlivý údaj o počtu lidí na palubě. Podle různých informací jich mohlo být 120 až 250. Pátrací akce pokračují.

Drama nad Jihočínským mořem. Stíhačka hrozila letadlu námořnictva USA se štábem CNN

25. února 2023 12:42

Americko-čínské napětí ve vzdušném prostoru nad Jihočínským mořem se stupňuje. Vyplývá to alespoň ze zkušenosti reportérů CNN, kteří byli přítomni na palubě průzkumného letadla amerického námořnictva. Stroj z ničeho nic začala pronásledovat čínská stíhačka, přičemž pilot neopomněl jasnou výhrůžku adresovanou americké posádce.

Záhada vyplavené obří koule objasněna. Žádná mořská mina ani špionáž, ujistily japonské úřady

25. února 2023 10:55

Obří železná koule o průměru 1,5 metru, kterou vyplavil oceán na japonskou pláž pobřežního města Hamamacu, vzbudila zájem celého světa. I když se na sociálních sítích objevilo množství divokých spekulací o jejím původu, vysvětlení je nakonec mnohem prostší, než by leckdo čekal. Podle oceánografa Marka Inalla i dalších expertů z Japonska jde o obyčejnou bójku.