CNN Prima News životní prostředí

životní prostředí

Výpis příspěvků ke štítku „životní prostředí“

Planetu ohrožuje skrytá hrozba, varují klimatičtí experti. Výzkum brzdí válka na Ukrajině

16. listopadu 2022 06:27

Permafrost, zmrzlá vrstva půdy, která se nachází pod velkou částí Ruska, Kanady či Aljašky taje znepokojujícím tempem. Globální důsledky v nadcházejících desetiletích jsou nepředvídatelné, mohou však hrát v klimatických změnách zásadní roli. Již dnes je pociťují lidé žijící poblíž polárních regionů. Okolí jejich domovů začínají totiž pohlcovat bažiny a dochází v nich k sesuvům půdy.

Na pláži se kupí ponožky, úřady zuří. Fanoušci vzpomínají na skřítka z Harryho Pottera

6. listopadu 2022 06:13

Úřady ve velšském hrabství Pembrokeshire žádají fanoušky Harryho Pottera, aby neodkládali na místní pláž ponožky, protože tím poškozují životní prostředí. Na pláži Freshwater West se natáčela scéna smrti skřítka Dobbyho, který se v příběhu stal svobodným díky darované ponožce. Na místě vznikl Dobbyho pomníček, který obklopují ponožky, píše server BFM TV.

U maringotky v Chýnově dál živoří desítky koček. Musí se co nejdřív dostat pryč, zuří hejtman

4. listopadu 2022 07:13

Před nedávnem CNN Prima NEWS odvysílala reportáž o ženě, která žije v rozpadlé maringotce na okraji Chýnova na Táborsku a chová desítky koček. Ty jsou v zuboženém stavu, ale majitelka se jich nechce za žádnou cenu vzdát. Situaci už několik týdnů řeší úřady, a teď se do celé věci vložil i jihočeský hejtman Martin Kuba.

KOMENTÁŘ: Greta chce skoncovat s kapitalismem. Ať přizná, že chce konec lidství

3. listopadu 2022 20:17

Švédská aktivistka Greta Thunbergová se po několikaměsíční přestávce opět hlasitě přihlásila o pozornost veřejnosti. A přiostřila svou rétoriku. Už jí nestačí jen prosazovat politiku, jež by chránila klima a životní prostředí. Teď dokonce volá po konci kapitalismu. Tím ale přiznává, že chce i konec demokracie a hodnot, na kterých stojí současný západní humanismus.

Spása pro Amazonii? Svět upíná své naděje ke staronovému prezidentovi Brazílie

1. listopadu 2022 07:17

Brazilské prezidentské volby znají svého vítěze. Sice jen velmi těsně, ale zvítězil levicový kandidát Luiz Inácio Lula da Silva, který nejvyšší politický post v zemi již před lety zastával. Z jeho vítězství nad krajně pravicovým a kontroverzním současným prezidentem Jairem Bolsonarem mají evidentně radost i různé světové celebrity. Ty si totiž od populární staronové hlavy státu, které se neřekne nijak než Lula, slibují záchranu amazonských pralesů a zlepšení lidských práv.

GAP: Trendy oblečení s ohledem na snadný výběr i životní prostředí

8. října 2022 12:50

Být v teple, pohodlí a přitom šik! To je při podzimním převlékání svršků cílem nejedné z nás. A spolu s námi by to mělo platit i pro naše protějšky a pochopitelně také pro děti. To všechno se dá hravě zvládnout během chvíle, ať už v kamenném obchodě nebo online. GAP Store totiž nabízí oblečení pro malé i velké. A teď navíc s dodatečnou 20% slevou, kterou si lze odečíst z outletové ceny. A kdo si není jistý výběrem, může si nechat poradit od ambasadorky GAP, Zuzany Novákové Stráské.

Nešetříš životní prostředí, Leo. Messiho letadlo v létě zanechalo děsivou uhlíkovou stopu

5. října 2022 17:48

Mají tolik peněz, že si mohou dovolit cokoliv. I soukromý tryskáč. Mezi nejlépe placené sportovce, kteří mají ve vlastnictví letadlo, patří i Lionel Messi. Francouzský deník L'Equipe zjistil, že jeho aeroplán v hodnotě přes 330 milionů korun nebyl rozhodně přes léto zaparkovaný v hangáru. A dokonce vypočítal, jak moc zatěžoval životní prostředí.

Sledujte Hlavní zprávy: Vrátí se Česko k uhlí a bude to pouze dočasné?

18. července 2022 17:42

Česko se od těžby uhlí už roky odvrací, válka na Ukrajině ale všechno změnila. Vláda povolila, aby nemusely skončit uhelné teplárny. O návratu uhlí, které jako zdroj mělo skončit kvůli dopadům na životní prostředí, začínají čím dál častěji mluvit i někteří politici. Nejen to bude tématem Hlavních zpráv od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.

Rozsudek smrti pro spalovací motory? Skandál, co si to EU dovoluje, zlobí se komentátor

29. června 2022 06:23

Ministři životního prostředí zemí Evropské unie jednají o podrobnostech reformy emisního trhu i omezení prodeje nových aut se spalovacími motory. Radikální návrh, který má začít platit již v roce 2035, má napříč členskými státy mnoho kritiků. Mezi nimi je i politický komentátor Daniel Kaiser. Ten celou věc označil za skandální zasahování Evropské unie do každodenních potřeb lidí.