CNN Prima News životní prostředí

životní prostředí

Výpis příspěvků ke štítku „životní prostředí“

Národní program Česká kvalita: S nábytkem žijeme v těsné blízkosti, volme podle toho

Obvykle ho vybíráme podle tří základních kritérií: Jak vypadá, kolik stojí a jak dlouho nám vydrží. Nábytek. Ať už ho hledáme domů, na chatu nebo do kanceláře, všichni preferujeme tu nejlepší volbu. K té by ale kromě už zmíněných měřítek měly patřit také udržitelnost a ekologie, přece jen dělá nám společníka takřka všude a jeho vliv na naše zdraví je tedy nezpochybnitelný. Jak správně vybrat? Velkou nápovědou může být Národní cena kvality ČR udělovaná právě i v oboru nábytku.

Rodiče vícerčat si vyšší příspěvky zaslouží, tvrdí Jurečka. Lidovci chtějí dbát i na klima

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL) podporuje poslaneckou úpravu na zvýšení rodičovského příspěvku v případě narození dvojčat a vícerčat. V neformální dopolední části sobotní stranické programové konference v Praze řekl, že chce o pozměňovacím návrhu trojice vládních poslanců jednat v koalici. Do voleb do europarlamentu hodlají jít lidovci v rámci koalice SPOLU. Podle webu iDnes uvedl Jurečka, že je vše na dobré cestě. Šéf křesťanských demokratů rovněž uvedl, že strana chce nově klást důraz také na životní prostředí, problém klimatické změny či na obranu a bezpečnost.

Čaputová odmítá jmenovat Ficova ministra. Medvědy má za biologickou zbraň, útočil na LGBT

Slovenská prezidentka Zuzana Čaputová oznámila, že nominanta Slovenské národné strany (SNS) Rudolfa Huliaka nejmenuje ministrem životního prostředí budoucí vlády Roberta Fica. Hlava státu to vysvětluje jeho kontroverzními postoji. Huliak například tvrdil, že medvědi a vlci jsou biologická zbraň vyvinutá ke zničení slovenského venkova. Kromě toho také popírá klimatickou změnu a často útočí na LGBT komunitu.

PackWall: Unikátní know-how přetváří kartonové obaly na designové desky

Světový den vody, ptactva i Země jako takové. Dnů, které jsou věnované životnímu prostředí a jeho jednotlivým částem v průběhu roku české Ministerstvo životního prostředí vyhlašuje celou řadu. Jen v září jich prožijeme pět. Připomínáme si ekologické zemědělství a biopotraviny nebo ochranu ozonové vrstvy. Jak ale v dnešním světě, v němž se život řítí zběsilou rychlostí, brát ohledy na planetu každý den? Příkladem může jít společnost Flexibau, která zkombinovala podnikání s recyklací použitých nápojových kartonů. Z dále nepotřebného materiálu vyrábí stavební desky.

Exkluzivní průzkum: Víc peněz mají dostat rodiny s dětmi, ne důchodci, míní většina Čechů

Češi by dopřáli více peněz rodinám s dětmi než důchodcům. Uvítali by také větší ochranu životního prostředí na úkor zvyšování sociálních dávek. To jsou některé ze závěrů exkluzivního průzkumu agentury STEM pro CNN Prima NEWS, zkoumajícího priority českých občanů s ohledem na využívání státních výdajů. Jaký je poměr odpovědí a jak výsledky interpretovat?

Lidé na Pardubicku se bojí o zdraví i kolapsu dopravy. Spalovna dostala po 17 letech zelenou

Spalovna nebezpečného odpadu v Rybitví u Pardubic by mohla být po dlouhých 17 letech schvalování dokončena. Před několika dny získala souhlasné stanovisko ohledně vlivu na životní prostředí (EIA). Prosadit modernizaci původní – v současnosti odstavené – spalovny se od roku 2006 snaží společnost AVE CZ. Pardubická radnice vzápětí obnovila petici proti projektu.