reklama
CNN Prima News životní prostředí

životní prostředí

Výpis příspěvků ke štítku „životní prostředí“

Konec spalovacích motorů do roku 2035? Auta na benzin budou jezdit i pak, má jasno Brabec

Ministr životního prostředí Richard Brabec (ANO) hlásí, že konec aut se spalovacími motory nenastane v roce 2035. Vozy na benzin či naftu podle něj budou jezdit i poté. Řekl to v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS. Ohledně zmíněného roku, který si Evropská komise ve svém plánu schválila jako termín, kdy se přestanou vyrábět auta se spalovacími motory, je Brabec skeptický.

Němci mohli obětem záplav zabránit. Místo toho se mele o klimatických změnách, říká Jakl

Podle ředitele Centra společenských studií Institutu Václava Klause Ladislava Jakla nejsou tornáda, záplavy v Evropě nebo extrémně vysoké teploty v Kanadě ničím neobvyklým. Ve vysílání CNN Prima NEWS ještě prohlásil, že když ekologickým aktivistům docházejí argumenty, začnou strašit a hrát na emoce. Naopak Mikoláš Opletal z hnutí Extinction Rebellion však tvrdí, že krizi životního prostředí je nutné řešit okamžitě.

Stádo slonů se vydalo napříč Čínou a nikdo netuší proč. Jejich tažení fascinuje svět

Desítka dronů a miliony lidí po celém světě sledují stádo patnácti slonů, které loni z neznámých důvodů opustilo přírodní rezervaci na jihu Číny a od té doby urazilo vzdálenost přes 500 kilometrů. Stádo na své cestě způsobuje rovněž značné škody na zemědělské úrodě a ve městech a obydlených oblastech představuje riziko pro tamní obyvatele, informoval web CNN.

Prima společně s partnery sází budoucnost na oblíbeném místě Bedřicha Smetany

Skupina Prima v rámci komunitního projektu Prima SVĚT realizovala další úspěšný projekt podporující místní komunity ve vytváření a zatraktivňování veřejných prostranství. Zaměstnanci televize Prima a firmy Tipsport společně sázeli budoucnost v obci Obříství, kde Bedřich Smetana přesně před 155 lety složil svou legendární Prodanou nevěstu. Projekt podpořily také známé tváře hobby pořadů – Láďa Hruška, Pepa Libický i Pavel Zeman.

Mercedes v boji za lepší životní prostředí. Elektromobily jsou tou správnou cestou

Doprava patří mezi nejrychleji se rozvíjející a zároveň nejdůležitější sektory národního hospodářství. Přeprava osob, ale i zboží je však v současnosti závislá na spalovaní ropy, při němž dochází k uvolňování emisí a prachových částic do ovzduší. To má samozřejmě negativní dopad na životní prostředí a zdraví obyvatelstva. Skleníkové plyny z dopravy se rovněž podílejí na změně klimatu. I proto se stále více hovoří o záměně spalovacích motorů za elektrický pohon. Otázkou ale zůstává, zda jsou elektromobily opravdu ekologičtější než dieselové či benzinové agregáty.

Pražská hádka o holuba. Hřib, Čižinský či Hejma se přou o kácení stromu v centru

Návrh nové podoby takzvaného Anenského trojúhelníku v centru Prahy způsobil pořádný poprask. Chystaný pěší podchod k řece sice všichni vítají, ale některým se nelíbí, že by kvůli němu měl padnout takřka stoletý javor, na kterém hnízdí holub hřivnáč. Zatímco Praha 1 to má za hotovou věc, vedení magistrátu se to snaží zvrátit. Člen koalice Jan Čižinský (Praha sobě) se zase snaží přijít s kompromisní variantou.

Zdeformované penisy zachrání Zemi před klimatickou apokalypsou, věří Greta Thunbergová

Znečištění životního prostředí je příčinou, proč lidstvo čelí existenční krizi. Podle vědců za to mohou chemické látky, které vznikají při výrobě a zpracování plastů. Ftaláty se totiž dostávají do lidského těla a zapříčiňují zhoršování reprodukčních schopností. Ekologická aktivistka Greta Thunbergová už na Twitteru vyjádřila naději, že by to mohlo lidstvo vyburcovat k „další klimatické demonstraci“.

Česko podalo žalobu na Polsko. Požaduje zastavení těžby ve hnědouhelném dole Turów

Česko podalo k Soudnímu dvoru EU žalobu na Polsko kvůli rozšiřování těžby v hnědouhelném dole Turów. V tiskové zprávě to v pátek oznámilo ministerstvo životního prostředí (MŽP). Praha Varšavě vytýká to, že v souvislosti s rozšířením těžby bylo porušeno unijní právo, součástí žaloby je také žádost o zastavení těžby uhlí v dole do doby, než unijní soud rozhodne.

reklama