CNN Prima News Ryanair

Ryanair

Výpis příspěvků ke štítku „Ryanair“

PŘEHLEDNĚ: S rouškou, nebo bez? Z letadel mizí covidová opatření, existují ale i výjimky

24. května 2022 05:08

Hodně z nás už spřádá plány na letní dovolenou a přemýšlí, kam vycestovat. Spousta dovolenkářů jistě využije cestu letadlem, která byla v posledních dvou letech spojená s nošením roušek a respirátorů. To ovšem nyní pro cesty do mnohých turisty oblíbených destinací končí. Přečtěte si, do kterých zemí můžete letět bez ochrany dýchacích cest, a kam se naopak ještě bez roušky nebo respirátoru nepodíváte.

Vetřelci na fotbalových trávnících: Ukázali nahé tělo, přinesli pouta nebo přiletěli

21. března 2022 06:36

Velký rozruch způsobil ve čtvrtek večer v Premier League mladý aktivista, který se za pomoci stahovací pásky připoutal k tyči brankáře Evertonu. Tímto neortodoxním způsobem na první pohled plachý vetřelec upozorňoval na masivní využívání ropy. Jeho předchůdci na fotbalové trávníky vtrhli třeba i proto, aby udělali reklamu kryptoměně.

Covid vymazal Česko z turistických map. Letos nás ale podle expertů čeká cestovní horečka

10. února 2022 08:02

Pandemie nemoci COVID-19 tvrdě zasáhla do cestovního ruchu, což tvrdě dopadlo také na Českou republiku. Pro tuzemský cestovní ruch znamenal loňský rok podle odborníků mírné oživení. Stále ale chybějí turisté z ciziny, a to především z Asie, jejich návrat bude spíše pozvolný. Turismus v České republice v uplynulém roce podrželi hlavně domácí návštěvníci.

Zadržení Prataseviče řídil agent KGB, říká letecký dispečer. Směšné, brání se Bělorusko

9. prosince 2021 15:55

Letecký dispečer, který v květnu přiměl k přistání v Minsku letoun společnosti Ryanair s běloruským opozičním novinářem Ramanem Pratasevičem na palubě, utekl do Polska. Tamním vyšetřovatelům řekl, že celou operaci řídil důstojník běloruské tajné služby KGB, uvedl list The New York Times (NYT) na svém webu. Polské úřady jeho svědectví vnímají jako klíčové.

Máte lístek od Kiwi.com? Na naši palubu nesmíte, vzkázaly cestujícím aerolinky Ryanair

19. srpna 2021 14:21

Irský nízkonákladový letecký přepravce Ryanair vydal varování před palubními lístky, které si zákazníci pořizují přes českou platformu Kiwi.com. Od středy takové cestující dokonce nevpustí na palubu svých letadel. Aerolinka to zdůvodňuje nutností dodržovat pravidla Evropské unie. Společnost Kiwi.com ale tvrdí, že veškeré požadavky splňuje a pravý důvod postupu Ryanairu je někde jinde.

Očkované Čechy nepustila posádka do letadla. Po třech dnech uznal Ryanair chybu

14. července 2021 18:09

Letecký dopravce Ryanair uznal, že nevpuštění asi dvou desítek cestujících na palubu letadla nedělního letu z Prahy do Göteborgu kvůli chybějícímu potvrzení o negativním testu na koronavirus bylo chybou personálu. Postiženým cestujícím proto dopravce nabídl blíže nespecifikovanou pomoc a personál poučil o podmínkách pro jednotlivé cesty.

Místo šampaňského čaj se sušenkami. Přítelkyně Prataseviče popsala dojmy z vazby

9. června 2021 16:42

Ruska Sofija Sapegaová, kterou běloruské úřady zadržely společně s jejím partnerem, opozičním novinářem Ramanem Pratasevičem po nuceném přistání letadla v Minsku, popsala v dopisech rodině své pocity z vyšetřovací vazby tajné služby KGB v Minsku. Rodina se o dopisy z 1. a 3. června podělila s ruskou redakcí BBC, která zveřejnila jejich úryvky.