reklama
CNN Prima News Ryanair

Ryanair

Výpis příspěvků ke štítku „Ryanair“

USA obnoví sankce proti běloruským firmám. Navrhují také propustit politické vězně

USA obnoví příští týden sankce proti devíti firmám, které vlastní běloruský stát. Po konzultaci s Evropskou unií a dalšími partnery také zváží zavedení dalších sankcí proti představitelům běloruské vlády, uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psakiová. USA Bělorusko vyzvaly, aby umožnilo nezávislé prošetření nuceného přistání letounu společnosti Ryanair, při kterém byli zadrženi opoziční novinář Raman Pratasevič a jeho přítelkyně, uvedla dnes agentura Reuters.

Akt státního terorismu. Opozice žádá sankce pro Bělorusko i odvolání velvyslance

Zastavení letadla a následné zatčení běloruského novináře Ramana Prataseviče je akt státního terorismu. O nedělním incidentů, během něhož skončil v poutech kritik režimu, to tvrdí čeští opoziční politici. Na místě jsou podle nich sankce, omezení vzdušného prostoru nad EU nebo i odvolání běloruského velvyslance v Praze. Incident odsoudil i Senát či Pražský hrad.

Expert: Ceny letenek jsou velmi nízko. Mezikontinentální lety až o polovinu zdraží

Ceny všech letenek jsou v současné době paradoxně nízko, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS zakladatel a výkonný ředitel vyhledávače letenek Kiwi.com Oliver Dlouhý. Podle něj mezikontinentální lety zdraží, a to až o padesát procent. Zároveň upozornil, že krátké lety budou ve stavu před pandemií ještě letos, ale u mezikontinentálních to potrvá roky.

Číňané na naši záchranu nedali ani korunu, hlásí Smartwings

Zatímco české akcionáře stálo udržení aerolinek Smartwings nad vodou již 600 milionů korun, jejich čínský spolumajitel zatím situaci jen přihlíží. Čínská CITIC Group, která v tuzemské letecké společnosti drží prostřednictvím Rainbow Wisdom Investments bezmála polovinu akcií, dosud Smartwings žádnou potřebnou likviditu nedodala.

reklama