reklama
CNN Prima News Ryanair

Ryanair

Výpis příspěvků ke štítku „Ryanair“

Máte lístek od Kiwi.com? Na naši palubu nesmíte, vzkázaly cestujícím aerolinky Ryanair

19. srpna 2021 14:21

Irský nízkonákladový letecký přepravce Ryanair vydal varování před palubními lístky, které si zákazníci pořizují přes českou platformu Kiwi.com. Od středy takové cestující dokonce nevpustí na palubu svých letadel. Aerolinka to zdůvodňuje nutností dodržovat pravidla Evropské unie. Společnost Kiwi.com ale tvrdí, že veškeré požadavky splňuje a pravý důvod postupu Ryanairu je někde jinde.

Očkované Čechy nepustila posádka do letadla. Po třech dnech uznal Ryanair chybu

14. července 2021 18:09

Letecký dopravce Ryanair uznal, že nevpuštění asi dvou desítek cestujících na palubu letadla nedělního letu z Prahy do Göteborgu kvůli chybějícímu potvrzení o negativním testu na koronavirus bylo chybou personálu. Postiženým cestujícím proto dopravce nabídl blíže nespecifikovanou pomoc a personál poučil o podmínkách pro jednotlivé cesty.

USA obnoví sankce proti běloruským firmám. Navrhují také propustit politické vězně

29. května 2021 08:39

USA obnoví příští týden sankce proti devíti firmám, které vlastní běloruský stát. Po konzultaci s Evropskou unií a dalšími partnery také zváží zavedení dalších sankcí proti představitelům běloruské vlády, uvedla mluvčí Bílého domu Jen Psakiová. USA Bělorusko vyzvaly, aby umožnilo nezávislé prošetření nuceného přistání letounu společnosti Ryanair, při kterém byli zadrženi opoziční novinář Raman Pratasevič a jeho přítelkyně, uvedla dnes agentura Reuters.

Akt státního terorismu. Opozice žádá sankce pro Bělorusko i odvolání velvyslance

24. května 2021 13:34

Zastavení letadla a následné zatčení běloruského novináře Ramana Prataseviče je akt státního terorismu. O nedělním incidentů, během něhož skončil v poutech kritik režimu, to tvrdí čeští opoziční politici. Na místě jsou podle nich sankce, omezení vzdušného prostoru nad EU nebo i odvolání běloruského velvyslance v Praze. Incident odsoudil i Senát či Pražský hrad.

Expert: Ceny letenek jsou velmi nízko. Mezikontinentální lety až o polovinu zdraží

6. ledna 2021 07:34

Ceny všech letenek jsou v současné době paradoxně nízko, uvedl v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS zakladatel a výkonný ředitel vyhledávače letenek Kiwi.com Oliver Dlouhý. Podle něj mezikontinentální lety zdraží, a to až o padesát procent. Zároveň upozornil, že krátké lety budou ve stavu před pandemií ještě letos, ale u mezikontinentálních to potrvá roky.

Číňané na naši záchranu nedali ani korunu, hlásí Smartwings

28. května 2020 11:20

Zatímco české akcionáře stálo udržení aerolinek Smartwings nad vodou již 600 milionů korun, jejich čínský spolumajitel zatím situaci jen přihlíží. Čínská CITIC Group, která v tuzemské letecké společnosti drží prostřednictvím Rainbow Wisdom Investments bezmála polovinu akcií, dosud Smartwings žádnou potřebnou likviditu nedodala.

reklama