CNN Prima News rychlík

rychlík

Výpis příspěvků ke štítku „rychlík“

Hororová scéna ve vlaku: Agresor pobodal v kupé studentku, mířil na důležité orgány

Krvavým útokem v rychlíkové soupravě se zaobírají slovenští kriminalisté. 29letý muž pobodal o sedm let mladší studentku, a to přímo v jednom z kupé. Podle svědků, kteří agresorovi zabránili v útěku z nádraží, měl u sebe několik nožů. Dívka utrpěla středně těžká zranění, ale i díky pohotovému zásahu spolucestujících se ji podařilo stabilizovat. K případu se vyjádřil slovenský ministr vnitra Matúš Šutaj Eštok.

Místenka do vlaku zdarma? Jen v aplikaci. Senioři se kvůli tomu cítí znevýhodněni

Zákazníci vlakových dopravců sice mají možnost navolit si místenku zdarma, ale musí mít staženou aplikaci ve svém telefonu. Pro technicky zdatného cestujícího taková podmínka nepředstavuje žádný problém, ostatní však musí kvůli zaručenému místu zaplatit. Znevýhodnění se tímto nastavením cítí především penzisté. Ministr dopravy Martin Kupka (ODS) tvrdí, že bez aplikace není možné rezervaci poskytnout zdarma. Podle opozičního poslance Aleše Juchelky (ANO) by měla být pro seniory k zakoupené jízdence místenka automaticky zdarma.

Rychlík na Mladoboleslavsku narazil do spadlého stromu. Cestovalo v něm 60 lidí

Mezi Mladou Boleslaví a Bakovem nad Jizerou narazil ve čtvrtek odpoledne rychlík do spadlého stromu. Ve vlaku, který jel z Tanvaldu do Prahy, cestovalo zhruba 60 lidí, nikdo nebyl zraněn. Vlak nevykolejil, ale je v těžce přístupném terénu. Hasiči se snaží cestující evakuovat co nejdříve kvůli horku. Vlak se možná bude vracet do Bakova nad Jizerou. Vyplývá to z informací, které poskytli mluvčí Správy železnic, hasičů a dopravce.