CNN Prima News Šanghaj

Šanghaj

Výpis příspěvků ke štítku „Šanghaj“

Panika v obchodě IKEA. Zákazníky tam zamkli na dva dny, důvodem je podezření na covid

15. srpna 2022 14:34

Panika, potyčky s ochrankou a nekontrolovatelný úprk. Tak vypadalo chování zákazníků v obchodě IKEA v čínské Šanghaji poté, co vedení oznámilo okamžité uzavření budovy. Důvodem byl kontakt jednoho z přítomných s člověkem nakaženým koronavirem. Záběry z obchodu se objevily na sociálních sítích. V celé Číně nadále platí nulová tolerance vůči onemocnění COVID-19, proto tam úřady zavádějí přísné restrikce i při jednotkách prokázaných případů.

Hrozí návrat lockdownového pekla? Netestovaným zabíjeli psy, tvrdí Češi ze Šanghaje

15. července 2022 07:47

Úmorná vedra, miliony lidí ve frontách na koronavirový test a obavy z návratu lockdownu. To vše prožívá Šanghaj, která bojuje se šířením subvarianty omikronu. Ačkoliv úřady obyvatele čínského velkoměsta uklidňují, že se neschyluje k žádnému omezení pohybu, mnozí lidé jsou po zkušenostech z jarního lockdownu na pochybách. Výjimkou nejsou ani Češi, kteří tam žijí. Redakci CNN Prima NEWS popsali současnou náladu v metropoli, své zkušenosti s represivními čínskými úřady i obavy z dalších opatření.

CNN: Radost v Šanghaji vystřídala frustrace z front. Lockdown se navíc po dni vrátil

5. června 2022 07:38

Na jeden jediný den se v čínském největším městě Šanghaji obnovil život. Po dvouměsíčním lockdownu se zrušila velká část proticovidových opatření, ale to opět neplatí pro některé části města. A to kvůli opětovnému výskytu nákazy. Čína drží strategii nulové tolerance vůči koronaviru a extrémně přísná opatření zavádí ihned při výskytu několika případů nemoci. Informuje o tom americká CNN.

Zoufalství v Číně se stupňuje. Lidé prchají po žebřících, na covid se testuje i ovoce

16. května 2022 08:49

Čína se stále potýká s novými případy covidu a pokračuje ve své extrémně přísné politice nulové tolerance. I když oficiálně se naprostá uzávěra 25milionové Šanghaje uvolňuje, stále platí pro většinu lidí rozsáhlý zákaz vycházení a povinný pobyt ve státem zřízených karanténách. A to nejen pro ty, kteří mají pozitivní test, ale i pro jejich sousedy.

Šanghaj dál zpřísňuje opatření. Uzavřela poslední linky metra, lidé nesmí opustit domov

12. května 2022 21:50

Čínská finanční metropole Šanghaj uzavřela i poslední dvě linky metra ve snaze zamezit šíření koronaviru, s jehož epidemií město bojuje již více než měsíc. Většina z 26 milionů obyvatel města nadále nesmí opouštět své domovy či obytné komplexy, ačkoli v některých předměstských čtvrtích byla opatření zmírněna, informovala v úterý agentura AP. Světová zdravotnická organizace (WHO) označila čínskou nulovou toleranci za neudržitelnou.

Proč Čína lockdowny škrtí globální ekonomiku? Může za to pýcha poloboha, míní expert

7. května 2022 23:34

Čína už měsíc udržuje nejen v Šanghaji přísný lockdown, třebaže se nyní vztahuje jen na část 26milionového města. Dopady na globální ekonomiku budou obrovské, kolem Číny stále čekají na vykládku zástupy lodí. Ekonom Lukáš Kovanda se domnívá, že celý problém způsobila neochota čínské vlády přiznat si, že její vakcíny proti omikronu nezabírají.

Tvrdá opatření nefungují? Šanghaj oznámila další desítky úmrtí s covidem, počty narůstají

26. dubna 2022 04:43

Úřady v čínské finanční metropoli Šanghaj zaznamenaly v pondělí dalších 52 úmrtí spojených s covidem za pokračující extrémně přísné protiepidemické uzávěry. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Počty mrtvých dál narůstají, zatímco zachycených nákaz koronavirem v posledních dnech ubývá. Peking, kde začalo masové testování obyvatel, mezitím ohlásil 33 případů lokálního přenosu infekce.