Sanitka přání plní sny. Senior s mozkovou obrnou se poprvé v životě podíval na prvoligový zápas

Sanitka přání splnila Jaroslavu Kvasničkovi sen.

Splněné přání pro Jaroslava Kvasničku

Chtěli by naposledy vidět své příbuzné, podívat se na místo, kde nikdy nebyli, nebo na svůj rodný dům. Velkou touhu si ale nemůžou splnit, protože jim to už zdraví nedovoluje. Muži z Liberce se to ale přece jen podařilo. Jako celoživotní fanoušek sportu chtěl alespoň jednou za život vidět zápas nejvyšší fotbalové ligy. Kvůli zdravotním potížím to ale dlouho nešlo. Teď mu k tomu pomohla rodina a speciální sanitka.

Kvůli mozkové obrně se od dětství neobejde bez pomoci. Jaroslav Kvasnička poslední rok a půl žije v seniorském centru v Liberci. „Můj strýc je velký fanoušek celkově sportu, ale hlavně fotbalu. Celý život kouká na fotbal v televizi. Jeho velkým přáním bylo dostat se na fotbalový zápas,“ popsala praneteř pana Kvasničky Lucie Cinke.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nevyléčitelně nemocná Ukrajinka chce dožít doma. Loučení s rodinou dojalo i zdravotníky

To mu umožnila Sanitka přání. Spolek dobrovolníků plní sny vážně nemocným lidem, kteří by se bez lékařského dozoru už neobešli. „Dneska máme premiéru, protože poprvé jedeme na fotbalový zápas. Je to přání pana Jaroslava, který si přál naposledy zažít atmosféru pořádného fotbalového zápasu, kdy hraje Liberec se Slavií,“ popsal psycholog a spoluzakladatel Sanitky přání Igor Kytka.

Sanitka přání vyzvedla pana Jaroslava v libereckém senior centru a odvezla ho na fotbalové utkání. „Fandím Slovanu Liberec. Já jsem z Liberecka,“ líčil pan Kvasnička. Tipoval ale výsledek 0:1 pro Slavii.

Domácí Liberec nakonec prohrál s pražskou Slavií 2:3. Došlo ale na klobásu, pivo a po skončení zápasu čekalo na pana Kvasničku překvapení. Setkání s místní fotbalovou hvězdou Christianem Frýdkem. Ten mu věnoval navíc i podepsaný dres. „Děkuju všem, kdo se na tom podíleli, že sem tu mohl být,“ řekl pan Kvasnička.

Sanitka přání brázdí Česko od začátku roku a splnila už kolem šedesáti přání. Její posádka vyjíždí bez nároku na honorář. Největší odměnou je pro ni úsměv na tvářích obdarovaných.

Tagy:
Sdílejte článek Facebook Twitter