CNN Prima News Santiago de Chile

Santiago de Chile

Výpis příspěvků ke štítku „Santiago de Chile“

Skandál v Chile. Fanoušci slavili výročí stadionu, ten se jim „odvděčil“ kolapsem

Byl to vskutku netradiční trénink chilského fotbalového týmu Colo-Colo. Na stadion Montumental v hlavním městě Santiago dorazily desetitisíce fanoušků, ačkoliv se nehrál žádný zápas. Chtěly totiž oslavit fakt, že jejich domácí stánek byl postaven před 33 lety a k tomu se chystá velké utkání. Stadion ale při výročí podporovatele nepotěšil – jeho vrchní část se na diváky zřítila a několik z nich zranila.

Protivládní protesty v Chile se vrací. Policista shodil z mostu 16letého chlapce

Do ulic chilské metropole se po půlroční přestávce způsobené pandemií koronaviru vrátily protivládní protesty provázené násilím a střety s policií. Demonstrace zesílily poté, co byl kvůli pokusu o vraždu zatčen policista, který podle záběrů ze sociálních sítí srazil z mostu v centru Santiaga de Chile šestnáctiletého chlapce. Mladík je po pádu ze sedmimetrové výšky v nemocnici.

Násilnosti v Chile už mají přes 10 obětí. Zdražení jízdného byla poslední kapka, říká odborník

Jedenáct mrtvých, desítky zraněných, vyhlášení výjimečného stavu v pěti provinciích a přítomnost armády v ulicích poprvé od odchodu generála Pinocheta, to je aktuální bilance demonstrací v jihoamerickém Chile. Příčinou protestů, které začaly minulý týden, bylo zdražení jízdného v metru. Podle odborníka na Jižní Ameriku Pavla Szobiho z FSV UK se protesty v Chile daly očekávat, a to hlavně kvůli rostoucím rozdílům mezi bohatými a chudými.