Fiasko elitních policistek. Na mistrovství nezvládly hned první překážku, video baví internet

Čistě ženský SWAT tým z Chile měl před mezinárodní soutěží ve Spojených arabských emirátech velká očekávání. Policistky s mnohaletými zkušenostmi s kritickými situacemi věřily, že dokáží uspět. Jak ale ukazuje video, jejich nadějemi otřásla hned první překážka.

Před startem soutěže pro elitní jednotky policie SWAT byla velitelka svého týmu velmi optimistická. „Jsme tu proto, abychom dosáhly dobrých výsledků. Máme k tomu předpoklady díky našemu výcviku a jednotě v našich řadách,“ řekla pro web The National News Erika Acuna, která se pyšní dvacetiletou zkušeností.

ČTĚTE TAKÉ: Násilí při volbách v Pákistánu: Ozbrojenci zabili policistu, vláda vypnula mobilní sítě

Tým čelil během svého působení již řadě rizikových situací. Jeho členky zasahovaly například na místě teroristického útoku v Santiagu de Chile, když tam v roce 2014 v metru vybuchla bomba, která zabila deset lidí.

„Při kritickém incidentu jsem byla nucena ve zlomku vteřiny učinit rozhodnutí a vystřelit na kola auta, abych zabránila další tragédii. Během honičky totiž řidič najížděl do lidí,“ popsala svůj zážitek jedna z členek týmu Tamara Sanzana, která je jeho součástí už deset let.

Tým hodlal ukázat to nejlepší, co v sobě má, také na soutěži v Dubaji. Ta pro ně ale zdaleka nevyšla podle představ. Před zraky přihlížejících diváků se Chilanky ztrapnily hned na první překážce.

Soutěžící měly za úkol přepravit se pomocí kladky na ocelovém laně přes vodu. První člence týmu se na druhou stranu dostat povedlo, zbytku její jednotky ale chyběla rychlost a setrvačnost, a zůstaly viset zhruba v polovině překážky bez možnosti dostat se k cíli.

Čtyři členky týmu se musely pustit a spadnout do ledové vody, aby se mohly pokusit překážku zdolat napodruhé. Při pádu do vody však jedna ze soutěžících ztratila svou zbraň a rozhodčím trvalo přes minutu, než ji vylovili. Teprve poté se mohl tým pokusit překážku překonat znovu. Hned první policistce ale sklouzly mokré ruce z kladky a do vody spadla i podruhé. Sedmičlenný tým na první překážce strávil přes pět a půl minuty.

Zda trápení na první překážce znamená definitivní stopku jejich nadějím na dobrý výsledek, zatím není jisté. Soutěž totiž potrvá ještě šest dní. Nad akcí, kterou organizuje dubajská policie, převzal záštitu šejk Saif bin Zayed Al Nahyan, který je místopředsedou vlády a ministrem vnitra. Účastní se jí celkem 87 týmů z celého světa, pět z nich je kompletně ženských.

MOHLO VÁM UNIKNOUT: Lipavský pro CNN: Největší hrozba pro Česko je ruský imperialismus, chce zničit světový řád

Tagy:
policie Dubaj Santiago de Chile Chile Spojené arabské emiráty vláda mezinárodní soutěž sportovní soutěž překážky SWAT Saif bin Zayed Al Nahyan šejk