reklama

Schvaloval žhářský útok v Bohumíně a rasisticky urážel jeho oběti. Hrozí mu vězení

Policisté obvinili 43letého muže z několika trestných činů poté, co během požáru v panelovém domě v Bohumíně napsal komentář pod článkem na internetu, ve kterém žhářský útok nejen schvaloval, ale navíc rasisticky a nenávistně urážel jeho oběti. Při požáru zemřelo jedenáct lidí, včetně tří dětí. Za své výroky může muž strávit několik let ve vězení.

reklama

„Obviněný vyhotovil a následně zveřejnil komentáře nenávistného a rasistického charakteru k lidem bydlících v bytě zasaženém požárem,“ popsala čin obviněného mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Z komentáře mělo podle vyšetřovatelů jednoznačně vyplynout, že diskutující schvaloval žhářský útok a morálně podporoval jeho strůjce. Vše mělo mít navíc rasistický podtext. Několika větami v diskusi se proto začali zabývat vyšetřovatelé. Pátrání je nakonec dovedlo až k třiačtyřicetiletému muži, který si už vyslechl obvinění.

„Muže obvinili z trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny a dále z trestného činu schvalování trestného činu,“ uvedla Kropáčová. Lidé z Bohumína, kde se požár odehrál, práci policistů vítají. „Je to dobře, alespoň si to uvědomí,“ řekl jeden z oslovených v anketě CNN Prima NEWS.

Vyšetřování tragédie v Bohumíně ještě stále není u konce. Čeká se na znalecké posudky, jejichž vyhotovení komplikuje pandemie koronaviru. Za žhářský útok s jedenácti obětmi je podle policistů odpovědný Zdeněk K. Jeden z bytů měl zapálit kvůli rodinném sporu s manželkou, která se od něj měsíc před tragédií odstěhovala. V době činu byl v podnapilém stavu.

U výslechu měl uvést, že si vůbec neuvědomil, co může svým jednáním způsobit. Skončil ve vazbě, kde nyní čeká na soud. Ve vězení může strávit i zbytek svého života.

K tématu

Tagy: oběti nenávist komentář Moravskoslezský kraj obvinění trestný čin děti požár vězení článek Bohumín rasistické komentáře

Další hlavní zprávy

Volby 2021

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

Bookmakeři: Vítězství ve volbách ANO neobhájí. Favoritem na post premiéra je Bartoš

V podzimních volbách do Sněmovny podle bookmakerů hnutí ANO vítězství neobhájí. Na tuto variantu je aktuálně kurz 1,46:1, na výhru se dá sázet v kurzu 2,5:1. Největším favoritem na příštího premiéra je předseda Pirátů Ivan Bartoš (1,9:1) před současným předsedou vlády Andrejem Babišem (ANO, 2,5:1). Sázkaři se zatím mírně přiklánějí k vítězství ANO, nejvyšší sázka je 300 000 korun. Mezi dalšími kandidáty jsou i šéf ODS Petr Fiala či bývalý ministr zdravotnictví Roman Prymula. Vyplývá to z vyjádření zástupců sázkových kanceláří.

Příběhy z první linie

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Umírat tolik lidí jsem ještě neviděl. Děsím se, co přijde, říká záchranář z Plzeňska

Nikdy mu před očima neumíralo tolik lidí, jako právě teď. Covidová pandemie pořádně zamávala i se životem záchranáře z Rokycan, který vedle směn v sanitce pomáhá též na urgentním příjmu v plzeňské nemocnici a na ARO jednoho ze západočeských špitálů. V dalším z Příběhů první linie na CNN Prima NEWS anonymně vypráví, jak si člověk zvyká na smrt kolem sebe. Mluví o bezmezné únavě. I o tom, že brečí jak pacienti, tak zdravotníci.

Vydržme šest měsíců, vyzývá Zeman. Lehce dementní odmítači očkování změní názor
Zeman potvrdil vládní rošádu Běhounka za Blatného. Prozradil také, kdo nahradí Petříčka
reklama
reklama
Zavření okresů prezident Zeman vítá. Ať jsou vojáci při kontrolách přísní, vyzývá

Partie

Domácí zpravodajství

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích
Češi mění názor na esport, těší gamera T9Lakyho. Hru FIFA občas psychicky nedáváte
Další články
reklama
reklama