reklama

Schvaloval žhářský útok v Bohumíně a rasisticky urážel jeho oběti. Hrozí mu vězení

Policisté obvinili 43letého muže z několika trestných činů poté, co během požáru v panelovém domě v Bohumíně napsal komentář pod článkem na internetu, ve kterém žhářský útok nejen schvaloval, ale navíc rasisticky a nenávistně urážel jeho oběti. Při požáru zemřelo jedenáct lidí, včetně tří dětí. Za své výroky může muž strávit několik let ve vězení.

reklama

„Obviněný vyhotovil a následně zveřejnil komentáře nenávistného a rasistického charakteru k lidem bydlících v bytě zasaženém požárem,“ popsala čin obviněného mluvčí pražské policie Eva Kropáčová.

Z komentáře mělo podle vyšetřovatelů jednoznačně vyplynout, že diskutující schvaloval žhářský útok a morálně podporoval jeho strůjce. Vše mělo mít navíc rasistický podtext. Několika větami v diskusi se proto začali zabývat vyšetřovatelé. Pátrání je nakonec dovedlo až k třiačtyřicetiletému muži, který si už vyslechl obvinění.

„Muže obvinili z trestného činu hanobení národa, rasy, etnické nebo jiné skupiny a dále z trestného činu schvalování trestného činu,“ uvedla Kropáčová. Lidé z Bohumína, kde se požár odehrál, práci policistů vítají. „Je to dobře, alespoň si to uvědomí,“ řekl jeden z oslovených v anketě CNN Prima NEWS.

Vyšetřování tragédie v Bohumíně ještě stále není u konce. Čeká se na znalecké posudky, jejichž vyhotovení komplikuje pandemie koronaviru. Za žhářský útok s jedenácti obětmi je podle policistů odpovědný Zdeněk K. Jeden z bytů měl zapálit kvůli rodinném sporu s manželkou, která se od něj měsíc před tragédií odstěhovala. V době činu byl v podnapilém stavu.

U výslechu měl uvést, že si vůbec neuvědomil, co může svým jednáním způsobit. Skončil ve vazbě, kde nyní čeká na soud. Ve vězení může strávit i zbytek svého života.

K tématu

Tagy: oběti nenávist komentář Moravskoslezský kraj obvinění trestný čin děti požár vězení článek Bohumín rasistické komentáře

Další hlavní zprávy

Sport

Je*at papeže, měl křepčit Kamara se spoluhráči. Fanoušci Rangers ho označili za rasistu

Je*at papeže, měl křepčit Kamara se spoluhráči. Fanoušci Rangers ho označili za rasistu

A zase Glen Kamara. Na sociálních sítích koluje video, na kterém slaví hráči Rangers titul ve skotské fotbalové lize. Hlouček zpívá známý ostrovní hit Sweet Caroline, kterému ale změnil text a zakomponoval do něho urážku papeže. Mezi zúčastněnými je vidět i finský fotbalista Glen Kamara, který obvinil stopera Slavie Ondřeje Kúdelu z rasismu. Případem se už zabývá policie.

ON-LINE: Zahrádky vítají zpět své hosty, kontrolám neuniknou. Kde už se popíjí?
Rotační výuka na druhém stupni v pondělí skončí. Na VŠ se obnoví přednášky
Korupce je nebezpečnější než terorismus Hamásu. Vládne tu anarchie, tvrdí izraelský agent
reklama
reklama
Barevné kamínky zaplavily Česko. Je to víc cool než lovení pokémonů, tvrdí děti i rodiče

Reportáž

Domácí zpravodajství

Lázně po prodělaném covidu? Na hrazený pobyt dosáhne zatím jen málokdo
Češi očkovaní v USA se nevyhnou karanténě. Absurdní, tepou experti ministerstvo
Další články
reklama
reklama