CNN Prima News Seattle Kraken

Seattle Kraken

Výpis příspěvků ke štítku „Seattle Kraken“

Tragická volba slovenského hokejisty. NHL vzdal a šel do KHL, z ní ho teď vyhodili

22. září 2022 20:18

Velmi smutný hokejový příběh v uplynulých dnech a týdnech napsal hokejista Samuel Buček. Suverénní vítěz bodování minulé sezony slovenské extraligy si vysloužil kontrakt u organizace Seattle Kraken, a tedy možnost dostat se do NHL. Boj o místo v nejlepší soutěži světa ale vzdal a místo toho podepsal v ruské KHL, čímž leckoho pobouřil. Nyní byl z Nižněkamsku kvůli neuspokojivým výkonům vyhozen.

Bizarní moment v NHL: Hráči na ledě „tancovali“, zašmodrchaly se jim vzájemně tkaničky

3. listopadu 2021 08:36

Nepadl gól, nikdo nebyl zraněný, puk nevyletěl mimo hřiště ani nezamířil do výstroje brankáře, nedošlo na zakázané uvolnění, ofsajd ani faul. I tak rozhodčí zadul do píšťalky a přerušil utkání NHL mezi Edmontonem Oilers a nováčkem Seattle Kraken. Kuriózní moment nabídli dva hráči, kteří u sebe byli tak natěsno, že se jim vzájemně zašmodrchaly tkaničky a hokejisté se od sebe nemohli odtrhnout.

Všudypřítomné vzrušení. Čech Kron o zrodu a fungování nadčasového Seattlu Kraken

9. října 2021 07:40

Příběhy o tom, jak příšera kraken potápí velké lodě, strašily mořeplavce odpradávna. Robert Kron doufá, že se podobným způsobem budou bát ostatní organizace NHL nového člena. Seattle Kraken za pár dní oficiálně rozšíří nejlepší hokejovou ligu na světě, stane se jejím 32. týmem. A bývalý útočník z Česka na to bude dohlížet z první řady v jedinečné pozici ředitele amatérského skautingu. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, jak se velký projekt rodil a mluví i o tom, co nejvíce rozhoduje při výběru hráče.

Ani Voráček, ani Palát. Nový klub NHL si z Čechů vybral pouze brankáře Vaněčka

22. července 2021 07:07

Zástupci Seattlu Kraken si v rozšiřovacím draftu NHL vybrali z Washingtonu českého brankáře Vítka Vaněčka. Hlavní hvězdou nového hokejového týmu je bek Mark Giordano. Spekulovalo se, že tým kolem generálního manažera Rona Francise sáhne po Jakubu Voráčkovi nebo dvojici posledních vítězů Stanley Cupu Ondřeji Palátovi a Janu Ruttovi. Z Čechů je ve 30členném výběru nakonec pouze Vaněček.

Seattle Kraken razí diverzitu. Klub bude mít prvního afroamerického komentátora v NHL

2. března 2021 12:21

Prvním černošským hokejistou v NHL byl v roce 1958 Willie O'Ree z Bostonu Bruins. Až za dalších 63 let se v nejlepší lize světa objeví také první afroamerický komentátor. Průkopníkem bude Everett Fitzhugh, kterého si počínaje sezonou 2021–⁠2022 vybral za svůj hlas nový tým Seattle Kraken. Tato organizace razí od začátku přístup, že hokej je pro všechny.

Revoluce v NHL. S novým týmem Seattle Kraken přijde první afroamerický komentátor

15. srpna 2020 09:04

Na očekávanou premiéru v NHL si musí ještě přes rok počkat, přesto už teď mají Krakeni ze Seattlu jasno o různých věcech, které se pojí se vstupem do hokejové show. Soupiska hráčů to zatím není, ale vznikající celek ze severozápadu Spojených států například rozhodl o tom, kdo bude jeho zápasy komentovat. Za mikrofon tak usedne první afroamerický komentátor v historii zámořské soutěže.