Tragická volba slovenského hokejisty. NHL vzdal a šel do KHL, z ní ho teď vyhodili

Velmi smutný hokejový příběh v uplynulých dnech a týdnech napsal hokejista Samuel Buček. Suverénní vítěz bodování minulé sezony slovenské extraligy si vysloužil kontrakt u organizace Seattle Kraken, a tedy možnost dostat se do NHL. Boj o místo v nejlepší soutěži světa ale vzdal a místo toho podepsal v ruské KHL, čímž leckoho pobouřil. Nyní byl z Nižněkamsku kvůli neuspokojivým výkonům vyhozen.

Vypadá to na klasickou story „from hero to zero“. Z hrdiny nulou. Bučkovy výkony v dresu Nitry vzbudily pozornost i v zámoří. Třiadvacetiletý forvard si v základní části slovenské extraligy připsal v 50 zápasech 64 bodů, v play-off udělal dalších 24 bodů a byl vyhlášený nejužitečnějším hráčem.

Zalíbil se generálnímu manažerovi Seattlu Kraken Ronu Francisovi, dostal smlouvu. Ovšem věděl, že to neznamená automatické místo v sestavě pro NHL. O šanci v lize plné hvězd musel nejprve zabojovat na farmě. A zřejmě to nakonec Bučka odradilo. Smlouvu rozvázal a zvolil „jistotu“ – plácl si s Neftěchimikem Nižněkamsk z KHL.

Stal se tak jedním z osmi Slováků, kterým je z mnoha stran vytýkaný nedostatek morálky. A to kvůli tomu, že jdou pracovat do soutěže nepochybně napojené na ruský režim Vladimira Putina, který v únoru rozpoutal válku na Ukrajině.

Nakonec se ukázalo, že angažmá v Nižněkamsku takovou jistotou nebylo. Buček vstoupil do sezony, ale za šest zápasů si nepřipsal ani jeden bod. Web Sport-express.ru informoval o tom, že klub z republiky Tatarstán byl nespokojený s hrou slovenské posily a rozloučil se s ní.

Buček se tak ocitl v prekérní situaci. Musí hledat angažmá s pošramocenou pověstí a v Rusku má kvůli hrubě nevydařené nižněkamské epizodě dveře zřejmě zavřené. Jeho odcestování směrem na Západ se navíc může protáhnout skrze vyhlášení mobilizace a snaze mnoha lidí dostat se pryč. Letenky mizí šíleným tempem.

Tagy:
Vladimir Putin hokejista NHL KHL Nitra hokej sport Rusko Seattle Kraken Ron Francis Kontinentální hokejová liga Neftěchimik Nižněkamsk Samuel Buček Samuel Buček HK Nitra