CNN Prima News sebevědomí

sebevědomí

Výpis příspěvků ke štítku „sebevědomí“

KOMENTÁŘ: Největší nepřítel Danuše Nerudové? Sebevědomí Danuše Nerudové

Existuje spousta věcí, které by člověk ani náhodou nechtěl. Třeba duševní „svěžest“ Joea Bidena, minulost Petra Pavla nebo „sekeru“ Zbyňka Stanjury. Pak jsou tu ovšem věci, které by chtěl mít každý. Například Rothschildovy prachy nebo sebevědomí Danuše Nerudové. Ta se totiž v rozhovoru pro týdeník Respekt svěřila, že kdyby padla Fialova vláda (která pravděpodobně nepadne), neváhala by opustit mandát v Bruselu (který zatím nemá) a nechala by se pověřit sestavením vlády (ačkoli ji nikdo ničím takovým pověřovat nechce).

Co brání seniorům v ČR používat chytré technologie? Nedůvěra a nízké sebevědomí

Svět moderních technologií je pro značnou část českých seniorů velkou neznámou. Neumějí je ovládat a nerozumějí především světu virtuální reality a internetu. Často se proto jejich využívání obávají a netroufnou si na ně. To s sebou ale bohužel přináší i postupné odloučení od společnosti a izolaci. Jak lidi nad 65 let přimět, aby se technologií a všeho, co nabízejí, nebáli a začali je využívat? Tím se zabývá projekt Digitální odysea, který proškolil už desítky tisíc zájemců.

Nerudová ve finiši promáchla. Přiznala, co neměla, úplně ztratila sebevědomí, říká expert

V závěru kampaně Danuše Nerudová totálně ztratila sebevědomí. Komentátor Martin Schmarcz to uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS s odkazem na výrok prezidentské kandidátky poté, co odvolila. Ekonomka prohlásila, že za úspěch bude považovat 20 procent hlasů. „Nerudová špatně komunikovala. Promáchla a Pavel se dostal nahoru,“ zdůraznil Schmarcz.

Nemoc, která ničí sebevědomí. Alopecie je v rodině Marcely dědičná, s dcerou sní o vlasech

O vlasech se mluví jako o koruně krásy, kterou si zejména ženy po celý život hýčkají. Marcela a její děti si jí však neužily, což způsobila nemoc zvaná alopecie. Při pohledu na holé hlavy a vypadané obočí se i v dnešní době mnozí podivují. Proto někteří z nemocných touží po parukách, které by jim pomohly k lepšímu přijetí ve společnosti. Stejné přání má i Marcela s dcerou Kateřinou.

Sebeklamy, které vám brání v kariérním postupu. Poradíme, jak je překonat

Často se zaměňují za skromnost. Jenže s ní nemají co dělat a člověka akorát zbytečně drží zpátky. Sebeklamy. Známe je všichni, když si říkáme, že něco nezvládneme nebo že na nás stejně nikdo není zvědavý. Obvykle taková prohlášení přichází na řadu před náročnou zkouškou, kterou bychom sice rádi ustáli, jenže nevíme, jak na to. Jak takové nepřátele zdravého sebevědomí ve vlastní hlavě identifikovat a především jak se jich nadobro zbavit?

Vědci objevili další nepříjemný dopad covidu. Může ovlivnit erekci i velikost penisu

Po prodělání covidu lidé nahlašují nejrůznější zdravotní komplikace, které je provázejí i dlouhé měsíce po vyléčení. Kromě známých problémů, které se týkají například bolesti hlavy či únavy se však objevují i specifické potíže. Někteří muži si například stěžují na přetrvávající erekci, či naopak její absenci. Podle provedených studií je spojitost mezi covidem a těmito problémy prokázaná, informuje web New York Post.

Krpálková: Dětem srážím sebevědomí, aby nebyly namyšlené. Syna jsem na judo dávat nechtěla

„Mám strach o naše děti, aby zůstaly skromné,“ přiznala v rozhovoru pro CNN Prima NEWS manželka zlatého olympionika Eva Krpálková. Vysvětlila, že když jejich děti slyší, že jejich otec Lukáš Krpálek je nejlepší, automaticky si vsugerují, že jsou něco výjimečného. Proto jim jako máma trošku musí srážet sebevědomí. Syna navíc na judo dávat nechtěla.

Americké děti jsou daleko sebevědomější než české, říká tenisový trenér Zoul

Petr Zoul je český tenisový trenér, který vzal rakety, tenisky, kytaru a odjel do Ameriky trénovat. V první části obsáhlého rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisoval rozdíly tréninkového systému v USA, kde více než deset let individuálně připravuje nadějné talenty, a v Česku. Poodkryl provázanost sportovní kariéry a univerzitního vzdělávání v USA, především pro zahraniční studenty. Mluvil také o bývalých českých daviscupových reprezentantech, kteří se usadili na Floridě. Přinášíme vám druhou část našeho třídílného rozhovoru.

Lidé s „jinou tváří“: Setkáváme se s předsudky i šikanou

Nízké sebevědomí, izolace i šikana - s tím vším musí každodenně bojovat lidé s „jinou tváří“. I letos je tak lidé budou moci podpořit v rámci Mezinárodního týdne rovnosti tváří organizace Face Equality International (FEI), která podporuje lidi s odlišnostmi a znetvořením obličeje. Letos se uskuteční prostřednictvím digitální kampaně na sociálních sítích.