CNN Prima News sebevědomí

sebevědomí

Výpis příspěvků ke štítku „sebevědomí“

Mámy jsou nekonečným zdrojem inspirace, říká HR specialistka Alžběta Hemerková

Pracující matky — taky máte pocit, že tohle slovní spojení slýcháte na každém kroku? Něco na tom bude. Žen, které vedle výchovy dětí stíhají i vlastní kariéru, byť zpočátku obvykle jen na částečný úvazek, přibývá. Důvody jsou různé a okolnosti díky moderním vymoženostem vstřícné, a tak proč ne? Už dávno neplatí, že jakmile žena otěhotní, definitivně ztrácí své místo na pracovním trhu. To velmi dobře ví i Alžběta Hemerková, ředitelka HR ve společnosti Dronetag. Sama je živoucím důkazem, že pracující rodičky mohou být nekonečným zdrojem potenciálu. Mezi jejich hlavní přednosti patří touha po změně a často i k dokonalosti vyladěný time management, čehož, jak sama říká, je velká škoda nevyužít. Prostor ke zlepšení naopak v případě českých matek vidí v posilování vlastní sebedůvěry a jejich uplatnění v technologických oblastech.

Neúspěch u přijímaček? Hlavně děti neponižujte, počítejte s pláčem, radí rodičům expertka

Ve středu se tisíce dětí dozví výsledky přijímacího řízení na střední školy. Je třeba počítat i se zklamáním, proto ředitelka pedagogicko-psychologické poradny Galina Jarolímková ve vysílání CNN Prima NEWS rodičům neúspěšných uchazečů doporučila, aby je hlavně podpořili a společně našli řešení. Je vhodné si zjistit, která škola má volná místa pro druhá a třetí kola.

Domácí úkoly mají svůj důvod. Nesmí jít ale o buzeraci a musejí dávat smysl, zdůrazňují experti

Ačkoliv mnohým dětem připadají některé domácí úkoly zbytečné a otravné, mají své místo. Myslí si to psychologové Galina Jarolímková a Václav Mertin. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS zdůraznili, že v určité části života si děti musí nabyté informace ze školy doma procvičovat, aby si vytvořily návyk. Kriticky naopak hodnotí taková zadání, která mají suplovat výklad učitele. „Úkoly musejí mít hlavu a patu a nesmí jít o buzeraci,“ podotkl Mertin. Polskou cestou – kdy žákům základních škol u severních sousedů od dubna vypracovávání domácích úkolů odpadá – by se nevydávali.

KOMENTÁŘ: Největší nepřítel Danuše Nerudové? Sebevědomí Danuše Nerudové

Existuje spousta věcí, které by člověk ani náhodou nechtěl. Třeba duševní „svěžest“ Joea Bidena, minulost Petra Pavla nebo „sekeru“ Zbyňka Stanjury. Pak jsou tu ovšem věci, které by chtěl mít každý. Například Rothschildovy prachy nebo sebevědomí Danuše Nerudové. Ta se totiž v rozhovoru pro týdeník Respekt svěřila, že kdyby padla Fialova vláda (která pravděpodobně nepadne), neváhala by opustit mandát v Bruselu (který zatím nemá) a nechala by se pověřit sestavením vlády (ačkoli ji nikdo ničím takovým pověřovat nechce).

Co brání seniorům v ČR používat chytré technologie? Nedůvěra a nízké sebevědomí

Svět moderních technologií je pro značnou část českých seniorů velkou neznámou. Neumějí je ovládat a nerozumějí především světu virtuální reality a internetu. Často se proto jejich využívání obávají a netroufnou si na ně. To s sebou ale bohužel přináší i postupné odloučení od společnosti a izolaci. Jak lidi nad 65 let přimět, aby se technologií a všeho, co nabízejí, nebáli a začali je využívat? Tím se zabývá projekt Digitální odysea, který proškolil už desítky tisíc zájemců.

Jalonen: Já kouzelník nejsem, ale Pastrňák ano. Na MS chceme mít sebevědomí juniorů

Zvědavé české hokejové prostředí při svém příchodu před rokem varoval slovy: „Nejsem kouzelník, jsem obyčejný Fin.“ Trenér reprezentace Kari Jalonen ale hned na první pokus vyčaroval na mistrovství světa medaili, kterou nároďák předtím neúspěšně naháněl 10 let. Teď se nejdůležitější část roku znovu blíží. „Na tohle jsem čekal,“ říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Nerudová ve finiši promáchla. Přiznala, co neměla, úplně ztratila sebevědomí, říká expert

V závěru kampaně Danuše Nerudová totálně ztratila sebevědomí. Komentátor Martin Schmarcz to uvedl v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS s odkazem na výrok prezidentské kandidátky poté, co odvolila. Ekonomka prohlásila, že za úspěch bude považovat 20 procent hlasů. „Nerudová špatně komunikovala. Promáchla a Pavel se dostal nahoru,“ zdůraznil Schmarcz.

Ve stopách otce. Jde to i proti nejlepším, snad jsme sebevědomím inspirovali, doufá Špaček

Tady není potřeba žádný test otcovství. David Špaček jako by z oka vypadl svému tátovi Jaroslavovi, jednomu z naganských hrdinů, trojnásobnému mistrovi světa a obránci s 880 starty v NHL. Už teď ale vlastní něco, co se slavnějšímu nositeli „ptačího“ jména nepovedlo – stříbro z juniorského šampionátu. „Překvapilo mě, kolik lidí na nás koukalo, kolik fanoušků to intenzivně prožívalo,“ vrací se pro CNN Prima NEWS k výjimečnému turnaji.

Nemoc, která ničí sebevědomí. Alopecie je v rodině Marcely dědičná, s dcerou sní o vlasech

O vlasech se mluví jako o koruně krásy, kterou si zejména ženy po celý život hýčkají. Marcela a její děti si jí však neužily, což způsobila nemoc zvaná alopecie. Při pohledu na holé hlavy a vypadané obočí se i v dnešní době mnozí podivují. Proto někteří z nemocných touží po parukách, které by jim pomohly k lepšímu přijetí ve společnosti. Stejné přání má i Marcela s dcerou Kateřinou.

Sebeklamy, které vám brání v kariérním postupu. Poradíme, jak je překonat

Často se zaměňují za skromnost. Jenže s ní nemají co dělat a člověka akorát zbytečně drží zpátky. Sebeklamy. Známe je všichni, když si říkáme, že něco nezvládneme nebo že na nás stejně nikdo není zvědavý. Obvykle taková prohlášení přichází na řadu před náročnou zkouškou, kterou bychom sice rádi ustáli, jenže nevíme, jak na to. Jak takové nepřátele zdravého sebevědomí ve vlastní hlavě identifikovat a především jak se jich nadobro zbavit?