reklama

Sekerou napadl pošťáka i jeho přítelkyni. Soud muži vyměřil výjimečný trest

Za loňský útok sekerou na poštovního doručovatele a jeho přítelkyni v Aši vyměřil dnes dnes senát Krajského soudu v Plzni jednadvacetiletému Paricku Wächterovi výjimečný trest 24 let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Uznal ho vinným z pokusu o dvojnásobnou vraždu a z pokusu o podvod.

reklama

Podle soudu si Wächter loni před Vánocemi nechal poslat na dobírku na smyšlené jméno historický revolver na konec odlehlé ulice v Aši-Mokřinách. Neměl ale v plánu za něj platit. Když mu doručovatel balíček podával, zaútočil na něj Wächter sekerou s úmyslem zavraždit jej a zásilku si vzít, zaznělo v rozsudku.

Poté podle soudu Wächter zaútočil i na přítelkyni doručovatele, která do té doby seděla v autě. Jednadvacetiletého pošťáka a sedmnáctiletou dívku zranil na hlavě, ukradl zásilku a odešel. Oba napadení útok s vážnými zraněními přežili. Soud obžalovanému rovněž nařídil zaplacení škody zdravotní pojišťovně, majiteli revolveru a oběma napadeným více než 1,9 milionu korun.

U soudu se přiznal

Wächter se u soudu k činu přiznal. Tvrdil ale, že doručovatele zabít neplánoval. Sekeru si přinesl schovanou pod bundou jen pro případ nutnosti jako donucovací prostředek. Prý ji chtěl jen napřáhnout. Podle soudu ale zaútočil, protože na místě zjistil, že doručovatel je jeho bývalý spolužák, který by ho mohl identifikovat. Wächter soudu nedokázal vysvětlit, proč nakonec doručovateli zasadil dvě rány a dívce čtyři. Napadený doručovatel se z posledních sil doplazil k nejbližšímu domu, odkud lidé přivolali pomoc.

Wächter má základní vzdělání, střední školu v prvním ročníku opustil. Před žalovaným skutkem podle svých slov dlouho nepracoval. Už dvakrát byl v minulosti souzený. Pokusu o vraždu se dopustil v takzvané podmínce kvůli předchozí loupeži na dvou čerpacích stanicích, na jedné z nich držel v ruce nataženou kuši. Podle znalců je agresivní a sebestředný, neprojevuje lítost, lituje jen sám sebe. Jeho resocializaci označili znalci za prakticky vyloučenou.

Wächtera původně státní zástupce obžaloval jen z pokusu o dvojnásobnou vraždu, soud přidal i pokus o podvod, neboť se podle názoru senátu pokusil podvodně získat revolver, aniž plánoval za něj platit.

K tématu

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Jak si v televizi naladíte program CNN Prima NEWS? Tady je detailní návod

Ještě nemáte naladěný kanál CNN Prima NEWS? Poradíme vám, jak na to. Stanici si můžete naladit po celé České republice i na Slovensku. Zatímco na Slovensku jej poskytují pouze operátoři, v Česku je dostupný i v terestrice. Nově naladíte CNN Prima NEWS u služby 02TV na programové pozici 16. Pokud se Vám program automaticky nenaladil, restartujte prosím Vaše zařízení.

reklama
Za čtvrtek zatím přibylo téměř 7000 nakažených. Celkový počet případů přesáhl 300 tisíc
V klíčových státech Trump dohání Bidena. Průzkumy se ale vyplatí brát s rezervou
Chelsea poklekla, domácí podporu BLM odmítli. Hanba, šili do Krasnodaru fanoušci
Nice, Avignon, Saúdská Arábie. Teroristé podnikli útoky na tři cíle a zabili tři lidi
reklama
reklama
Čaputová: Čelíme strachu, na který nemáme manuál. Mou úlohou je posilovat naději lidí

Slovensko

Domácí zpravodajství

Babiš: Faltýnkova cesta do Španělska se mi nelíbí a není to dobrý příklad pro lidi
Světový den mrtvice. Ročně postihne až třicet tisíc Čechů, první pomoc je nutná do hodiny
ANKETA: Dodržují Češi zákaz nočního vycházení? Ptali jsme se lidí v centru Prahy
Další články
reklama
reklama