reklama

Sekerou napadl pošťáka i jeho přítelkyni. Soud muži vyměřil výjimečný trest

Za loňský útok sekerou na poštovního doručovatele a jeho přítelkyni v Aši vyměřil dnes dnes senát Krajského soudu v Plzni jednadvacetiletému Paricku Wächterovi výjimečný trest 24 let ve věznici se zvýšenou ostrahou. Uznal ho vinným z pokusu o dvojnásobnou vraždu a z pokusu o podvod.

reklama

Podle soudu si Wächter loni před Vánocemi nechal poslat na dobírku na smyšlené jméno historický revolver na konec odlehlé ulice v Aši-Mokřinách. Neměl ale v plánu za něj platit. Když mu doručovatel balíček podával, zaútočil na něj Wächter sekerou s úmyslem zavraždit jej a zásilku si vzít, zaznělo v rozsudku.

Poté podle soudu Wächter zaútočil i na přítelkyni doručovatele, která do té doby seděla v autě. Jednadvacetiletého pošťáka a sedmnáctiletou dívku zranil na hlavě, ukradl zásilku a odešel. Oba napadení útok s vážnými zraněními přežili. Soud obžalovanému rovněž nařídil zaplacení škody zdravotní pojišťovně, majiteli revolveru a oběma napadeným více než 1,9 milionu korun.

U soudu se přiznal

Wächter se u soudu k činu přiznal. Tvrdil ale, že doručovatele zabít neplánoval. Sekeru si přinesl schovanou pod bundou jen pro případ nutnosti jako donucovací prostředek. Prý ji chtěl jen napřáhnout. Podle soudu ale zaútočil, protože na místě zjistil, že doručovatel je jeho bývalý spolužák, který by ho mohl identifikovat. Wächter soudu nedokázal vysvětlit, proč nakonec doručovateli zasadil dvě rány a dívce čtyři. Napadený doručovatel se z posledních sil doplazil k nejbližšímu domu, odkud lidé přivolali pomoc.

Wächter má základní vzdělání, střední školu v prvním ročníku opustil. Před žalovaným skutkem podle svých slov dlouho nepracoval. Už dvakrát byl v minulosti souzený. Pokusu o vraždu se dopustil v takzvané podmínce kvůli předchozí loupeži na dvou čerpacích stanicích, na jedné z nich držel v ruce nataženou kuši. Podle znalců je agresivní a sebestředný, neprojevuje lítost, lituje jen sám sebe. Jeho resocializaci označili znalci za prakticky vyloučenou.

Wächtera původně státní zástupce obžaloval jen z pokusu o dvojnásobnou vraždu, soud přidal i pokus o podvod, neboť se podle názoru senátu pokusil podvodně získat revolver, aniž plánoval za něj platit.

K tématu

Další hlavní zprávy

Zapomeňte na Mars. Odborník radí lidstvu kolonizovat trpasličí planetu Ceres do 15 let
Messi se spolu s rodinou začal učit francouzsky. Říká tím „oui“ pařížskému PSG?
Šedo: S Blatným jsem za celou dobu mluvil asi patnáct minut, tak se pracovat nedá
reklama
reklama
Zemřela filmová legenda Hana Maciuchová. Bylo jí 75 let

Kultura

Domácí zpravodajství

Otevírání sjezdovek? Ne. Jsou plné nemocnice a za rohem britská mutace, varuje Hamáček
Novotný zaútočil na Klause ml. kvůli rouškám: To, co předvádí váš otec, je zločin
Deset tisíc očkovaných denně. Kdy začne fungovat velkokapacitní očkovací centrum?
Česko se na čtvrtém stupni rizika drží přesně dva týdny, skiareály zůstanou zavřené
Další články
reklama
reklama