reklama

Nemohla ven, spadla zpátky do molitanu. Kamarádi vzpomínají na uhořelou dívku

Deník Blesk zveřejnil fotografie ze skateparku, kde došlo v pátek k tragédii. Uhořela zde dvanáctiletá dívka.
Foto: Blesk.cz

K ohromné tragédii došlo v pátek v areálu skateparku v Ostrově na Karlovarsku, kde při požáru molitanu v doskočišti uhořela dvanáctiletá dívka. Na svou kamarádku přišli v sobotu dopoledne zavzpomínat přátelé i ti, kteří byli celé situaci svědky. Exkluzivní fotografie zveřejnil deník Blesk.

reklama

Svíčku či květiny donesli i ti, kteří s ní v areálu v onen osudový moment byli. Jindy veselí skateboardeři měli v očích slzy. Přítomen u srdce ze svíček byl i chlapec Jakub. V době tragédie si na místě společně hrálo devět dětí a právě on byl jedním z nich.

„Nikdy na to nezapomenu,“ řekl. Všech devět dětí se ocitlo v pasti.„Viděl jsem plamen. Sfoukl jsem jí ho a s kámošem jsme se zvedli, že vylezeme ven, protože se nám to nelíbilo. Jenže ona znovu škrtla zapalovačem, plamen už byl teď větší a vše hodila do rohu. To jsme už neuhasili,“ popsal tragickou situaci pro web Blesk.cz.

Děti se snažily okamžitě vylézat ven. Nebylo to ale nic jednoduchého, protože se děti musely dostat přes 30 centimetrů širokou mezerou, která vznikla poté, co odstrčily střechu. „Nemohla ven, i když ji kluci tahali. Začaly jí hořet vlasy, kraťasy a nadýchala se kouře, spadla zpátky do molitanu a uhořela.“

Děti sice ještě stačily zavolat hasiče a záchranku, na záchranu dívky už bylo ale pozdě. „Navždycky budu mít toto místo spojené s ní. Plánujeme sem chodit, zapalovat jí svíčky a vzpomínat na ni. Bude opravdu těžké se z toho vzpamatovat,“ zakončily bolestnou zpověď.

Molitanové doskočiště zruší

„Myslím, že pro bezpečnost areálu jsme jako město udělali maximum. Na základě páteční tragédie to ale vypadá, že molitanové doskočiště, které jsme vloni zakoupili, zrušíme. A překážky, které jsou ze dřeva, nahradíme asi betonem,“ uvedl v sobotu dopoledne starosta Ostrova Jan Bureš.

Starosta také informoval, že jde o oplocený a uzamykatelný areál, který je volně přístupný. Není v pronájmu, nemá žádného správce, který by dohlížel na pořádek. Ráno ho odemykají městští strážníci, v devět večer ho pak zase zamykají. „Není koncipován tak, že by tu měl být stálý dozor. Je zde kamerový systém, který je napojen na městskou policii,“ upřesnil. Samotné doskočiště s molitanovými deskami bylo v osudné páteční odpoledne uzamčeno, přesto se do něj děti dostaly.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown

Státní tajemník ministerstva zahraničních věcí Martin Klus před jednáním krizového štábu uvedl, že se bude zabývat mimo jiné uzavíráním hranic. Podle informací slovenské televize JOJ by měl začít platit částečný lockdown od nasledujícího pondělí. Slovenské televizi JOJ to potvrdilo hned několik zdrojů. O tom, jak bude lockdown vypadat a probíhat, jedná Ústřední krizový štáb. Informaci přinesl web noviny.sk.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama