reklama

Nemohla ven, spadla zpátky do molitanu. Kamarádi vzpomínají na uhořelou dívku

K ohromné tragédii došlo v pátek v areálu skateparku v Ostrově na Karlovarsku, kde při požáru molitanu v doskočišti uhořela dvanáctiletá dívka. Na svou kamarádku přišli v sobotu dopoledne zavzpomínat přátelé i ti, kteří byli celé situaci svědky. Exkluzivní fotografie zveřejnil deník Blesk.

reklama

Svíčku či květiny donesli i ti, kteří s ní v areálu v onen osudový moment byli. Jindy veselí skateboardeři měli v očích slzy. Přítomen u srdce ze svíček byl i chlapec Jakub. V době tragédie si na místě společně hrálo devět dětí a právě on byl jedním z nich.

„Nikdy na to nezapomenu,“ řekl. Všech devět dětí se ocitlo v pasti.„Viděl jsem plamen. Sfoukl jsem jí ho a s kámošem jsme se zvedli, že vylezeme ven, protože se nám to nelíbilo. Jenže ona znovu škrtla zapalovačem, plamen už byl teď větší a vše hodila do rohu. To jsme už neuhasili,“ popsal tragickou situaci pro web Blesk.cz.

Děti se snažily okamžitě vylézat ven. Nebylo to ale nic jednoduchého, protože se děti musely dostat přes 30 centimetrů širokou mezerou, která vznikla poté, co odstrčily střechu. „Nemohla ven, i když ji kluci tahali. Začaly jí hořet vlasy, kraťasy a nadýchala se kouře, spadla zpátky do molitanu a uhořela.“

Děti sice ještě stačily zavolat hasiče a záchranku, na záchranu dívky už bylo ale pozdě. „Navždycky budu mít toto místo spojené s ní. Plánujeme sem chodit, zapalovat jí svíčky a vzpomínat na ni. Bude opravdu těžké se z toho vzpamatovat,“ zakončily bolestnou zpověď.

Molitanové doskočiště zruší

„Myslím, že pro bezpečnost areálu jsme jako město udělali maximum. Na základě páteční tragédie to ale vypadá, že molitanové doskočiště, které jsme vloni zakoupili, zrušíme. A překážky, které jsou ze dřeva, nahradíme asi betonem,“ uvedl v sobotu dopoledne starosta Ostrova Jan Bureš.

Starosta také informoval, že jde o oplocený a uzamykatelný areál, který je volně přístupný. Není v pronájmu, nemá žádného správce, který by dohlížel na pořádek. Ráno ho odemykají městští strážníci, v devět večer ho pak zase zamykají. „Není koncipován tak, že by tu měl být stálý dozor. Je zde kamerový systém, který je napojen na městskou policii,“ upřesnil. Samotné doskočiště s molitanovými deskami bylo v osudné páteční odpoledne uzamčeno, přesto se do něj děti dostaly.

Tagy:

Hlavní zprávy

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum
360°

Juchelka: Pozitivní motivace někdy nefunguje. Nedělejme z povinného očkování politikum

Pozitivní motivace k očkování příliš nefunguje, proto mnohé země plánují povinné očkování, řekl poslanec za hnutí ANO Aleš Juchelka. Reagoval tak na záměr budoucí vlády zrušit vyhlášku o povinné vakcinaci. Předsedkyně lidoveckého senátorského klubu Šárka Jelínková ale tento krok obhajuje – společnost podle ní není na plošné očkování připravena, uvedla v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Chlapec, který zemřel s covidem, měl i další onemocnění. Co o tragickém případu víme?

Chlapec, který v Ostravě zemřel s covidem, by za pár dní oslavil třetí narozeniny. Podle informací CNN Prima NEWS měl další chronické onemocnění, patřil tak do rizikové skupiny. Takovým pacientům lze pro zmírnění nemoci podávat monoklonální protilátky, ovšem až od 12 let, dodal Zdeněk Zíma z Odborné společnosti praktických dětských lékařů.

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama