CNN Prima News svíčka

svíčka

Výpis příspěvků ke štítku „svíčka“

Svátky ve znamení smutku: Truchlící proudí po střelbě na pietní místa v Praze i na Boží hod

Na pietních místech v centru Prahy věnovaných obětem čtvrteční tragické střelby na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FF UK) se i v pondělí na první svátek vánoční scházeli lidé, kteří přicházeli uctít památku obětí. U budovy Karolina na Ovocném trhu se shromáždily tisíce svíček, lidé tam pokládají i květiny či vzkazy. Svíčky a květiny pokrývají i schody budovy Filozofické fakulty na náměstí Jana Palacha. Pokračují také sbírky na pomoc pozůstalým a přeživším, dosud se v nich vybralo téměř 49 milionů korun.

Revoluci si na Národní připomněli zástupci opozice i koalice, Pavel si vysloužil potlesk

Česká republika si připomněla 34 let od počátku pádu komunistického režimu a 84 let od uzavření vysokých škol nacisty. Konala se řada pietních akcí, happeningů, koncertů či průvodů. Šéf hnutí ANO Andrej Babiš z vrcholných politiků dorazil na Národní jako první a zkritizoval současnou vládu, zmínil i údajné snahy některých o zprivatizování demokracie. Nechci si dnešní den kazit, reagoval na žádosti novinářů k okomentování kontroverzních slov opozičního lídra o nové totalitě Ivan Bartoš (Piráti). Věnce na Národní položili i další zástupci vládní koalice, a také prezident Petr Pavel.

Pomník na zastávce s nedopitým alkoholem. Lidé uctívají zesnulého baskytaristu Jamaronu

Je těžké tomu uvěřit, ale bohužel je to tak. Mysleli jsme si, že se upiješ kolem čtyřicítky a zažiješ, jak budeme společně vyprodávat haly, ale ty jsi odešel už ve svých 25 letech. Tímto srdceryvným vzkazem členové kapely Jamaron informovali své fanoušky a širokou veřejnost ve čtvrtek 7. září o tragické smrti svého člena, baskytaristy Filipa Karlíka. K nehodě, která stála nadaného umělce život, došlo u strašnického krematoria. Na tramvajové zastávce následně vznikl pomník, kam lidé nosí nejen svíčky, ale i nedopité láhve alkoholu, které měl Karlík velmi rád.

Hrozné, celý život měl před sebou. Lidé truchlí za chlapečka z Mostu, popsali detaily útoku

Na zemi ležela dětská pistole celá od krve, pohádali se Čech a Ital. Tak svědci líčí tragický sobotní incident v Mostě, kdy po napadení zemřel teprve čtyřletý chlapec. Neshodnou se však na verzi, který z mužů – zda současný, nebo bývalý partner chlapcovy matky – nakonec zaútočil. Policisté již v případu obvinili 31letého muže z pokusu o vraždu a usmrcení z nedbalosti.

Drogy za tragédií v Mostě? Dítě měl zabít jeden z partnerů ženy, lidé na místě zapalují svíčky

Policie v souvislosti se smrtí malého chlapce v Mostě obvinila jednoho muže z pokusu vraždy a usmrcení z nedbalosti. Útočil na jiného muže, přitom smrtelně zranil dítě. Kriminalisté na místě stále pátrají po vražedné zbrani. Nedaleko od místa tragédie také vzniklo improvizované pietní místo. Svou roli v útoku podle sousedů mohly sehrát i drogy.

Na Ukrajině padl český bojovník. Zapalte za něj svíčku, napsali jeho krajané na frontě

Na Ukrajině padl český bojovník. Tvrdí to jeden z Čechů, kteří již delší dobu působí na frontě. Informaci potvrdily zdroje redakce CNN Prima NEWS na frontě a zástupci ministerstva zahraničí. Jde o druhou oběť od začátku ruské invaze na Ukrajinu. „Je to smutná zpráva, každá ztráta je těžká. Chtěl bych vyjádřit soustrast rodině,“ řekl prezident Petr Pavel. Zároveň se měl na Ukrajině vážně zranit český zdravotník, který na frontě působil pod hlavičkou projektu Phoenix. Jeho stav by měl být stabilizovaný.